Dolar 32,8221
Euro 35,1421
Altın 2.449,46
BİST 10.771,36
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28°C
Açık
İstanbul
28°C
Açık
Cts 29°C
Paz 29°C
Pts 30°C
Sal 29°C

Anadolubank, 2022 Yılında Dijital Hizmetlerini Çeşitlendirdi

Anadolubank, 2022 Yılında Dijital Hizmetlerini Çeşitlendirdi
10 Ocak 2023 19:20

Anadolubank, 2022 yılında hayata geçirdiği yenilikçi finansal çözümleriyle büyümesini sürdürdü. 2023 yılında KOBİ’lere ve ihracatçı şirketlere olan konsantrasyonu artıracaklarını belirten Anadolubank Genel Müdürü Namık Ülke “Dijitalleşme gündem maddelerimizin ilk sıralarında yer almaya devam edecek. Sürdürülebilirlik, açık bankacılık, bilgi güvenliği ve fintek iş birlikleri bizim için 2023 yılının en önemli başlıkları arasında yer alacak” açıklamalarında bulundu.

2022’de 25. yılını kutlayan Anadolubank, müşteri odaklı stratejisi, yenilikçi hizmetleri ve sürdürülebilir büyüme performansıyla Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor.

Bankacılık sektöründeki dinamikleri yakından takip eden ve teknolojiye yaptığı yatırımlarla ihtiyaca yönelik çözümler üreten Banka’nın 2022 değerlendirmelerini ve önümüzdeki dönem planlarını Genel Müdür Namık Ülke’den dinledik.

Anadolubank 2023 Ocak ayında dijital kanallardan İhtiyaç Kredisi sunmaya başlıyor

Anadolubank olarak Dijital Bankacılık faaliyetlerimiz altında otomasyona dayalı hizmetlere ve iş süreçlerimizi geliştirmeye yönelik çalışmalarımıza hız kesmeden devam ettik. Bireysel Bankacılık alanında Renkli Hesap ürününde yaptığımız geliştirmeler ile müşterilerimize 7 farklı para birimi ve kıymetli maden üzerinden günlük birikim yapma imkanı sunduk. Dijital kanallarda yoğun olarak tercih edilen Renkli Hesap’ın rekabetçi hoş geldin faizi ile çok sayıda yeni mevduat müşterisi edindik.

Yakın zamanda dijital kanallarımızdan sunacağımız ihtiyaç kredisi için bir kampanya hazırlığındayız. Bunun öncesinde tüm bankacılık hizmetlerini müşterilerimize özellikle de Anadolubank Mobil’den sunabilir hale gelmek için ürün ve alt yapı çalışmalarımızı tamamladık. Yaptığımız iş birlikleri ile Bankamız hemen hemen tüm kurumların faturalarının tahsilatlarına aracılık eder hale geldi. Yine yatırım ürünleri alanında yaptığımız TEFAS entegrasyonu ile müşterilerimiz sektörde yer alan tüm yatırım fonu ürünlerini alabilme imkanına kavuştular. Ayrıca İş Portföy ile yaptığımız iş birliği kapsamında Anadolubank Para Piyasaları Fonu ile müşterilerimize Banka’ya özel ilk fon satışını gerçekleştirdik. Diğer taraftan bankasürans alanındaki yenilikleri de yakından takip ediyoruz. Bu alanda 2010 yılından bugüne yatırım yaptığımız Anadolubank Sigorta Platformu üzerinden hayat dışı sigortalarda 6 şirket ve hayat sigortalarında da farklı 6 şirket üzerinden müşterilerimize alternatifli sigorta tekliflerimizi anlık olarak sunabiliyoruz. 2023 yılında da hedefimiz dijital kanallarımızdan sigorta satışına ağırlık vererek kanal çeşitliliğimizi artırmak olacak.

Özetle geçtiğimiz yıl Bireysel Bankacılık alanında ürün çeşitliliğimizi artıran çok sayıda projeyi hayata geçirmiş olduk.

Dijital kanallarımıza yatırımlarımız öncelikli gündemimiz olsa da şubelerimiz bizim için değerini korumaya devam ediyor. Önceki senelerde Özel Bankacılık yapılanmamızı tamamlamıştık. 2022 yılında Özel Bankacılık uzmanlığımızla müşterilerimize birikimlerini hazine ürünleri ile çeşitlendirme ve enflasyona karşı koruma konularında önemli hizmetler sunmayı başardık. Yine Özel Bankacılık segmentimizde sunduğumuz ayrıcalıklı hizmetlerimizi genişlettik. Müşterilerimizden aldığımız geri bildirimlerle bu konuda sektörde iyi bir yerde olduğumuzu söyleyebilirim. Özel Bankacılığa yönelik çağrı merkezi, dijital sözleşme ve onay gibi geliştirmelerimiz devam ediyor.

Dış ticarette pazar payı artmaya devam ediyor

Geçtiğimiz yılın sonlarında TV’de yayınlanan son reklamımızda ‘’Dış Ticarette Deneyimi ile Kapıları Açan Bir Bankam Var’’ söylemini kullandık. Bu iddiayı Bankamızın iştiraki olduğu Habaş Topluluğu’nun ülkemizin en önde gelen ihracatçılarından olmasının verdiği güvenle rahatlıkla ortaya koyabildik. Dış ticaretin özellikle de ihracatın sadece Türkiye’de değil tüm dünyada öneminin artacağını görüyoruz. Bu alanda organizasyonumuzu güçlendirerek, uzman kadromuzla bir yandan mevzuattaki güncellemelerle müşterilerimizi desteklerken bir yandan da dijital hizmetlerimizi geliştiriyoruz.

KOBİ Bankacılığı büyüyor

2022’nin sonunda müşteri segmentasyonumuzu KOSGEB tarafından belirlenen resmi ciro aralıklarına göre yeniden düzenledik. Müşterilerimize daha iyi hizmet sunacağımız yeni iş modelimiz ile yıla daha güçlü bir giriş yapmayı hedefliyoruz.

Deneyimli kadromuz ve butik bankacılık anlayışımızla şirketlere sadece kredi veren değil aynı zamanda danışmanlık da yapabilen bir Bankayız. Regülasyonların en fazla desteklediği segment olan KOBİ’lerle çalışmalarımızı daha da genişletme arzusundayız. Bu kapsamda organizasyon yapımızı, odaklanmamızı artıracak şekilde güncelledik, kredi tahsis yetkilerini revize ettik, İGE ve KOBİ’lere dönük kredilere öncelik vermeye başladık. KOBİ Bankacılığı’nın altında takip ettiğimiz Tarım ve Altın Bankacılığı faaliyetlerimiz de artarak devam ediyor. Tarım Bankacılığı’nda Tarım Kart iş birlikleri, Çiftçi Finansman Sistemi anlaşmaları ve dijitalden başvuru alımı çalışmalarımız sürerken Altın Bankacılığı’nda kredi ve mevduat hizmetlerimizle başta kuyumcular olmak üzere tüm müşterilerimize hizmet verebiliyoruz. Yakın zamanda altın toplama ve altın DBS ile bu alandaki ürün gamımızı genişleteceğiz.

Nakit Yönetimi ve Fintek iş birlikleri

Müşterilerimize sunduğumuz nakit yönetimi çözümleri Banka olarak önem verdiğimiz konuların başında geliyor. Bu noktada hem farklı uzmanlıklardan faydalanmak hem de teknoloji ağırlıklı kanal alternatifleri ile müşterilerimize değer yaratmak için finteklerle iş birliğini önemsiyoruz. Ödeme kuruluşları ve Açık Bankacılık platformları başta olmak üzere 30’dan fazla fintek ile çalışmalarımız devam ediyor. Platform ve Servis Bankacılığı ile değişen bankacılık anlayışına ayak uyduruyoruz. Entegrasyon çalışmalarımız tüm hızı ile devam ediyor. Açık Bankacılık’ta hesap hareketlerine yakın zamanda ödeme emirleri eklenecek. Tabii bütün bunları yaparken geliştirmelerimizi bilgi güvenliği ve fraud yatırımlarımızla desteklemeye özen gösteriyoruz.

2022 yılında gündemlerden biri de “Sürdürülebilirlik” oldu

Tüm sektörlerin odağında olan sürdürülebilirlik konusu, Bankamızın da 2022 yılında önemli gündem maddelerinden biriydi. Anadolubank olarak Sürdürülebilirlik Birimimizi kurarak hareket planımızı oluşturduk. Sürdürülebilirlik stratejimiz doğrultusunda öncelik alanlarımızı belirleyerek çalışmalarımıza başladık. Sürdürülebilirlik Komitemizin önderliğinde sürdürülebilirlik ve çevresel sosyal etkilerin yönetimi politikalarımızı oluşturduk. Sürdürülebilirlik temalı kredilerin oluşturulması, çevresel ve sosyal risklerin kredi süreçlerine entegrasyonu çalışmalarımız devam ediyor. Sürdürülebilirliği kurum stratejimizin bir parçası haline getirme hedefimizle, çalışanlarımızın farkındalığını artırmak için de faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

En değerli kaynak çalışanlar

Bütün yapılanların arkasındaki gerçek kahramanlar, bizim en değerli kaynağımız olan çalışanlarımız. 2022 yılında toplam 75 bin saatlik eğitim gerçekleştirdik. Yıl boyu gerçekleştirdiğimiz 3 binin üzerindeki mentorluk görüşmelerimiz, yetenek yönetimi ve liderlik takımı programlarımızla çalışanlarımıza değer katmaya çalıştık. Yöneticilerimizin kendi içimizden yetişmesi ise en büyük hedefimiz. Anadolubank olarak şube müdürlerimizin %63’ünün kendi iç kaynaklarımızdan yetiştiğini söylemekten gurur duyuyorum. Üniversitelerdeki kariyer günlerinde etkinliğimizi artırdık, yaptığımız yarışmalar sonucunda başarılı olan 5 genç arkadaşımızı Bankamıza kazandırdık. Hedefimiz; karşılıklı güven ilişkisi içinde çalışanlarımızın potansiyellerini ortaya çıkarabilecekleri ve herkesin değer yaratabileceği, katkı sağlayabileceği bir kurum olmak.

Anadolubank 25. yılında “Vaktimiz Sizin” dedi

2022 yılında Bankamızın 25. yılını kutlarken müşteri odaklı stratejimizi marka vaadine taşıyarak müşterilerimize “Vaktimiz Sizin” dedik. İlk günden bu yana müşterilerini merkeze koyan, hizmet odaklı yaklaşımıyla fark yaratan Anadolubank, bundan sonra da ihtiyaç odaklı yaklaşımla müşterisine her daim vakit ayıran ve müşterisini doğru anlayan banka olma önceliği ile faaliyetlerine devam edecek.

Anadolubank 2023 yılında da değer yaratmayı sürdürecek

2023, dünyada ve Türkiye’de jeopolitik gelişmelerin öne çıkacağı bir yıl olacak. Dolayısı ile Anadolubank olarak biz de gelişmeler doğrultusunda yılı dinamik bir şekilde yöneteceğiz. Dijitalleşme alanında yatırımlarımızı sürdürürken, müşterilerimiz için yeni ürün ve hizmetler sunmaya devam edeceğiz. KOBİ’lere, ihracatçı şirketlere ve nakit yönetimi ürünlerine olan konsantrasyonumuzu artıracağız. 2022 yılında önemli adımlar attığımız sürdürülebilirlik, dijitalleşme, bilgi güvenliği, açık bankacılık ve fintek iş birlikleri gibi konularda atılımlara devam edeceğiz. Özetle doğru bir yapılanma ile butik bankacılık hizmet kalitemizi koruyarak değişen bankacılık beklentilerini karşılayacak şekilde tüm paydaşlarımıza değer yaratacak bir sene geçirmeyi hedefliyoruz.

ETİKETLER: ,