Dolar 32,3565
Euro 34,4292
Altın 2.435,74
BİST 9.814,19
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Açık
İstanbul
22°C
Açık
Paz 23°C
Pts 24°C
Sal 23°C
Çar 21°C

BNP Paribas Cardif, 8 Mart’ta Kadının Güçlendirilmesi Konusunda Attığı Adımlara Dikkat Çekti

BNP Paribas Cardif, 8 Mart’ta Kadının Güçlendirilmesi Konusunda Attığı Adımlara Dikkat Çekti
9 Mart 2024 02:06

Sigortacılık sektörünün kadın dostu markaları arasında yer alan BNP Paribas Cardif, sigorta çözümlerinden hizmetlerine, sosyal sorumluluk faaliyetlerinden insan kaynakları vizyonuna kadar her alanda toplumsal cinsiyet eşitliğine katkı sağlıyor. 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde güçlü toplumlar için güçlü kadınların varlığına dikkat çeken BNP Paribas Cardif, depremden etkilenen kadınların kalkınmasına destek olmak amacıyla kadın çalışanları adına KEDV’e bağışta bulundu.

Kadınlara sunduğu fırsat eşitliği ile sigortacılık sektörünün kadın dostu markaları arasında yer alan BNP Paribas Cardif, sigorta çözümlerinden hizmetlerine, sosyal sorumluluk faaliyetlerinden insan kaynakları vizyonuna kadar her alanda toplumsal cinsiyet eşitliğine katkı sağlıyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde güçlü toplumlar için güçlü kadınların varlığına dikkat çeken BNP Paribas Cardif, yüzde 60 gibi yüksek bir oranda kadın çalışana sahip. Toplumda kadının güçlendirilmesi için 2019 yılında Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ne imza atan BNP Paribas Cardif, her sene konuyla ilgili farklı sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. Bu sene de depremden etkilenen kadınların güçlenmesine destek olmak amacıyla Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) ile kadın çalışanları adına iş birliği yaptı.

Kadınların aile içinde, sosyal yaşamda ve iş hayatındaki yerini güçlendirmenin ve toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamanın sağlıklı nesiller için son derece önemli olduğunu belirten BNP Paribas Cardif Türkiye İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceren Höbek Semayiş, “BNP Paribas Cardif olarak, ‘güçlü kadınlar güçlü toplumları yaratır’ prensibi ile kadınların iş hayatı başta olmak üzere her alanda güçlenmesine destek oluyoruz. Bu yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde geçen olduğu gibi depremden etkilenen kadınları destekleme kararı aldık. Bu sene güçlü kadınlar, güçlü toplumları yaratır prensibi ile harekete geçtik ve depremden etkilenen kadınların güçlenmesine destek olmak amacıyla KEDV’e ile iş birliği geliştirdik. Aynı zamanda kadın çalışanlarımızı da 8 Mart’ta yarım gün izinli sayarak, onlara bu özel günde kendilerine ayırabilecekleri özel bir zaman hediye etmek istedik” dedi.  

Cardif’li Kadınların Oranı Yüzde 60’a Ulaştı

BNP Paribas Cardif’in insan kaynakları vizyonu bakımından da kadın istihdamına katkı sağladığını belirten Ceren Höbek Semayiş, kadın çalışanlarının özelinde gerçekleştirdikleri çalışmaları, 2019 yılında imza attıkları Kadını Güçlendirme Prensipleri (WEPs) ilkeleriyle daha da güçlendirdiklerini vurguladı. BNP Paribas Cardif Türkiye olarak, 35 ülkede hizmet veren tüm BNP Paribas Cardif Grubu şirketler arasında bu ilkeleri imzalayan ilk ülke olduklarını açıklayan Semayiş, “Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ne attığımız imza ile cinsiyet eşitliği için üst düzey kurumsal liderlik sağlanması, kadın ve erkeklere adil davranılması, insan haklarına ve ayrım yapmama ilkesine saygı gösterilmesi, kadın ve erkeklere sağlık, güvenlik ve refah sağlanması, kadınların eğitim, kurs ve profesyonel gelişim imkânlarıyla desteklenmesi, kadınları güçlendiren girişimci gelişimi, toplumsal inisiyatifler ve destekler aracılığıyla eşitliğin teşvik edilmesi gibi konularda taahhütte bulunduk. Bugün yönetim kademelerimizin yaklaşık yarısı kadın yöneticilerimizden oluşuyor. Son dönemdeki müdür ve üstü yönetim pozisyonlarımızdaki terfilerimizde kadınlar, yüzde 75 gibi büyük bir orana ulaşmış durumdalar” diye konuştu.

ETİKETLER: