Dolar 32,7956
Euro 35,0965
Altın 2.451,72
BİST 10.771,36
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Açık
İstanbul
30°C
Açık
Sal 29°C
Çar 28°C
Per 28°C
Cum 28°C

Disney Plus Hakkında Her Şey! Kaç Kişi İzleyebilir?

Disney Plus Hakkında Her Şey! Kaç Kişi İzleyebilir?
14 Haziran 2022 17:54

Disney Plus hesabı nasıl açılır? Aynı hesabı kaç kişi kullanabilir? Aynı anda kaç kişi izleyebilir? Aile ve arkadaşlarla hesabı paylaşabilir miyim? Disney+ Hata kodları ve diğer üyelik işlemi hakkında her şey bu yazımızda.

Disney Plus 14 haziran 2022 tarihi itibariyle Türkiye pazarında. Marvel, Star Wars, Disney, Pixar ve National Geographic gibi dünyanın en iyi yapımlarının olduğu Disney+ dijital platformu hakkında bir çok sorunun cevabını burada bulacaksınız.

Disney Plus’ı Aynı Anda Kaç Kişi İzleyebilir?

Disney Plus aynı anda 4 cihazda izlenebilir. profil sayısı daha fazla olabilir. ancak aile ve ev dışında paylaşılması yasaktır. her ne kadar Disney bu konuda esnek olsa da hareketleriniz izleyecektir. Anormal davranışlarda hesabınız bloke edilebilir.
Disney Plus ile ilgili birçok husus merak edilmekte olup bunlardan biri, Disney Plus’u aynı anda kaç kişinin izleyebildiğidir. Aynı anda dört farklı cihazdan platformda yer alan dizi/filmler izlenebilir. Ayrıca her hesabın 7 aktif profili olabilir. Her profilin kendi algoritması olduğu için kişiye özel film/dizi önerileri gelebilmektedir. Böylelikle aile üyeleri kendi profilleri üzerinden platforma giriş yaparak kendileri için önerilen yapımları izleyebilir.

Disney Plus Bir Hesabı En Fazla Kaç Kişi Kullanabilir?

Disney Plus’ta bir hesap aynı anda birden fazla kişi tarafından kullanılabilir. Aile bireyleri ve ev arkadaşlarınız farklı 4 cihazdan aynı anda izleyebilir. Disney Plus groupwatch özelliği ile aynı içerikler grup içindeki kişiler tarafından gerçek zamanlı izlenebilir.

Disney Plus Aynı Anda Kaç Cihazda İzlenebilir?

Disney Plus’ı aynı anda 4 kişi farklı cihazda izlenebilir. Ancak kurallara göre hesap paylaşımı yasaktır. Ev ve aile için farklı cihazlardan kullanım yasak değildir. Ancak anormal hesap hareketleri Disney+ tarafından izlenmektedir. İyi niyetli olmayan hesap paylaşımı tespit edildiğinde hesabınız kapatılacaktır.
Disney Plus aynı anda dört farklı cihaz üzerinden açılabilir. Bilindiği üzere Disney Plus’ta tek bir üyelik seçeneği vardır. Üyeliğini gerçekleştiren kullanıcı, en fazla 7 kişi için aktif hesap oluşturabilir. Fakat 7 kişi aynı anda platforma girip bir şeyler izleyemez. Farklı zamanlarda aynı hesap üzerinden sisteme giriş yapılabilir ve platformda yer alan film/diziler izlenebilir.

Disney Plus Hesabımı Paylaşabilir Miyim?

Disney Plus hesabınızı aynı evdeki aile bireyleri ve ev arkadaşları ile paylaşabilirsiniz. Ancak, bu suiistimal edilmemelidir. Unutmayın Disney gibi devasa şirketler her türlü önlemini almış durumdalar. Her türlü profil, cihaz ve konum hareketiniz sürekli izlenmektedir. Anormal hareketi tespit edildiği anda hesabınız bloke edilir veya kapatılır.
Disney Plus’ta hesap oluşturan bir kişi, kendi hesabı üzerinden aktif hesaplar oluşturabilir. Aynı hesap üzerinden maksimum 7 kullanıcı için açılan hesaplar üzerinden platforma giriş yapılabilir. Fakat 7 kişinin aynı anda hesaba giriş yapamadığı bilinmektedir. Aynı anda 4 cihaz üzerinden platforma giriş yapılabilir ve platformda dizi/film izlenebilir. Ayrıca 10 cihaza kadar çevrimdışı film/dizi görüntülenmesi de olanaklıdır.

Disney Plus Üyeliğimi Ailemle Paylaşabilir Miyim?

Disney Plus üyeliğinizi aile üyelerinizle paylaşabilirsiniz. Disney+ bir hesap aynı anda 4 cihazdan izlenebilir. Disney’in bu konuda esnek olması yasak olması sizi izlemediği anlamına gelmez. Doğal olarak bireylerin giriş yapacağı cihazların kimliği ve sayısı bellidir. Anormal cihaz sayısı ve konum hareketleri durumunda bir süre izlendikten sonra hesabınız kapatılacaktır.
Disney Plus hesabının aile üyeleriyle paylaşılması olanaklıdır. Fakat sadece 4 cihaz aynı anda platforma giriş yapabildiği için dörtten fazla cihaz üzerinden aynı anda sisteme giriş yapılamadığını belirtmek olanaklıdır. Bir üyenin satın almış olduğu hesabı ailenin tamamını kapsar.

Disney Plus Aile Paketi Var mı?

Disney Plus aile paketi yok. Disney+ hesabınızı aile üyeleri ile paylaşabilirsiniz. Disney bu konuda oldukça esnek. Her aile üyesi için profile açabilirsiniz. Bu sayede farklı izleme listeleri oluşturabilirsiniz. Ayrıca her aile üyesi farklı cihaz kullanıyorsa farklı bir profil açmanız önerilir.
Ancak unutmayın aynı anda Disney plus en fazla 4 cihazdan izlenebilir. Ayrıca aynı profilin farklı cihazlardan açılması, çok fazla cihazdan girişi ve farklı konum hareketlerine sebep olacak davranışlardan kaçınmalısınız.
Disney Plus’ta aile paketi olarak tanımlanan bir paket bulunmaz. Kullanıcılara sadece bir paket sunulur. Bu paket ise Standart Pakettir. Bu pakete aylık ya da yıllık üyelik sağlanabilir. Yıllık üyelikte üyelik bedeli çok daha düşük olacaktır. Yıllık üyelikte kullanıcı %15 oranında kazanç elde eder.

Disney Plus’ta Kaç Profil Açılabilir?

Disney Plus‘ta açılabilir profil sayısı evdeki kişi, cihaz ve aile üyelerinin sayısına göre değişebilir. Aynı anda 4 cihazdan izlenme imkanı olmasına karşılık en fazla 7 aktif profil açılmasına izin verir. Daha fazla hesap açmak mümkün olmadığı için bir üyenin maksimum 7 hesap açması gerekmektedir. 7 hesap açılmakla birlikte aynı anda 7 kişi farklı cihazlardan platforma giriş yapamaz. Fakat 7 kişinin farklı zamanlarda kendi hesapları üzerinden platforma sorunsuz bir şekilde giriş yapabildiklerini belirtmek olanaklıdır.

Disney Plus Üyeliğimi Arkadaşlarımla Paylaşabilir miyim?

Disney plus üyeliğinizi ev arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Aynı anda 4 cihazdan izlenebildiği için 4 ev arkadaşınız Disney+ üyeliğinizden faydalanabilir.
Disney Plus, üyeliğin başkalarıyla paylaşılmasına izin vermez. Fakat aynı hesap üzerinde en fazla 7 kişi için hesap açılabilir. Bu sayede aynı hesap üzerinden farklı kullanıcılar farklı zamanlarda platforma giriş yaparak dizi/film izleyebilir. Unutmayın Disney her hesabı detaylı olarak izliyor. Cihaz sayısı, konum ve profil hareketleri.
Dolayısıyla anormal hareketler ve kötüye kullanımı olursa bir süre hareketleriniz izlenecektir. Çünkü aile bireyleri veya ev arkadaşları farklı konumlardan giriş yapabilirler. Aynı cihazın farklı lokasyon ve konumlardan girişi elbette şüpheli bir davranış değil. Bunun yanında, aynı konumda farklı cihalarda 4 cihazı geçmemek şartıyla yasak değil. Ancak farklı cihazlardan farklı konumlarda girişler şüpheli görülebilir. Disney Plus bir süre hareketinizi takip edecektir. Bu anormal davranışın sürmesi halinde hesabınız kapatılabilir veya bloke edilebilir.

Disney Plus Bir Hesabı En Fazla Kaç Kişi İzleyebilir?

Disney Plus bir hesabı en fazla 4 kişi izleyebilir. Daha doğrusu 4 farklı cihazdan aynı anda giriş yapılabilir. Bunun yanı sıra her hesap üzerinde 7 aktif profil bulunabilir. Böylelikle farklı zamanlarda kişiler, kendi profilleri üzerinden sisteme giriş yaparak istedikleri yapımları rahatlıkla izleyebilir.

Disney Plus Abonelik İhlalleri Nelerdir?

Disney Plus, aynı hesabın birçok kişi tarafından kullanımına izin vermez. Bir hesaba çok fazla kişi tarafından giriş yapıldığı takdirde bu durum, aboneliğin iptal edilmesine neden olacaktır. Bunun yanı sıra Disney Plus’un aboneliklerle ilgili belirlediği şartlar bulunmakta olup bu şartlara uygun bir şekilde abonelik yapılması gerekmektedir.

Disney Plus Üyelik Nasıl İptal Edilir?

Disney Plus’ta abonelik iptali oldukça kolaydır. Bir kullanıcı aboneliğini iptal etmek için genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilen adımları uygulamalıdır:

 • Disney hesabınıza kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapınız.
 • Hesap seç kısmından hesabınızı seçiniz.
 • Abonelik kısmında Disney Plus aboneliğinizi seçerek işlemlerinize devam ediniz.
 • “Aboneliği İptal Et” butonunu tıklayınız.
 • İptal etme nedeninizi paylaştıktan sonra aboneliğiniz kısa bir süre sonra iptal olacaktır.

Belirtilen adımların her biri sırasıyla uygulandığında Disney+ aboneliği iptal edilmiş olacaktır. Mevcut faturalandırma süresi içerisinde ücret alınacak olup sürenin bitmesi durumunda herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

Disney Plus Hata Kodları

Disney plus hata kodları
Disney plus hata kodları

Disney Plus hata kodları, platform üzerinden dizi/film izlemeyi engelleyebilecek nitelikteki sorunlardır. Kullanıcıların bildirdiği pek çok sorun bulunmakta olup bunların sistemli bir şekilde düzeltilmesi bir hayli önemlidir. Disney Plus’ta sıklıkla görülen hataları şu şekilde sıralamak olanaklıdır:

 • Disney+ Hatası 83: Cihaz Uyumluluğu Sorunu
 • Disney+ Hatası 73: Konum Kullanılabilirliği Sorunu
 • Disney+ Hatası 42: Hizmetle Bağlantı Sorunu
 • Disney+ Hatası 24 ve 43: Giriş ya da Bağlantı Sorunu
 • Disney+ Hatası 39: Desteklenmeyen Cihazda Akış
 • Disney+ Hatası 4: Ödeme Sorunu
 • Disney+ Hatası 11: İçerik Kullanılabilirliği Sorunu

Belirtilen sorunlar, çeşitli dönemlerde kullanıcıların karşı karşıya kaldıkları sorunlar olarak bilinmektedir. Var olan sorunların çözümü için Disney Plus yetkilileri ile görüşme sağlamak, var olan sorunların giderilmesini sağlayacaktır.

Hata Kodu 83

Hata Kodu 83, cihaz uyumluluğu sorunu olarak tanımlanır. Cihazın Disney Plus ile uyumlu olmaması, kullanıcıların sisteme girişte problem yaşamasına neden olacaktır. Hata Kodu 83’ü gören kullanıcıların cihazını kapatıp tekrar açması gerekebilir. Bunun yanı sıra cihazdaki yazılımın güncel olup olmadığı kontrol edilmelidir. iOS ya da Android işletim sistemine sahip bir cihaz kullanılıyorsa işletim sisteminin güncel olup olmadığına bakılmalıdır. Belirtilen çözüm yöntemleri kullanılmasına rağmen cihazda platforma giriş yapılamıyorsa başka cihaz üzerinden giriş yapılabilir.

Hata Kodu 73

Disney Plus’ta karşılaşılan hata kodlarından bir diğeri de Hata Kodu 73’tür. Konum kullanılabilirliği sorunu olarak tanımlanana Hata Kodu 73 için farklı çözüm yöntemleri bulunur. Bunlardan ilki, modemin kontrol edilmesi ve yeniden başlatılmasıdır. Bunun yanı sıra ağ bağlantısı yenilenerek platforma giriş yapılabilir. Belirtilen çözüm yöntemleri herhangi bir çözüm sunmuyorsa Disney Plus yetkilileri ile görüşme sağlanması gerekebilir.

Hata Kodu 42

Disney Plus Hata Kodu 42, bağlantı sorunlarını ifade eden bir koddur. Hizmete bağlanırken sorun oluşması durumunda kullanıcılar platforma giriş yapamayabilir. Hata Kodu 42 ile ilgili farklı çözüm yöntemleri bulunduğunu belirtmek olanaklıdır. İnternet bağlantısının Disney Plus’u açacak kadar güçlü olmaması, kullanıcıların platforma giriş yapmasını engelleyebilir. Bunun yanı sıra Disney Plus’un sunucularıyla ilgili bir sorun nedeniyle böyle bir hata meydana geliyor olabilir. Hizmet bağlantı sorunlarının giderilebilmesi için kullanılabilecek çözüm yöntemleri şu şekildedir:

 • İnternet hız testi yapın.
 • Güç kaynağını çıkarın ve 5 dakika sonra modeminizi yenileyerek internete bağlanın.
 • Disney Plus’tan çıkış yapın ve cihazların tamamından tekrar platforma giriş yapmayı deneyin.
 • Tarayıcınızın önbelleğini temizleyin.
 • Wi-fi yönlendirici ayarlarınızda oturum açarak bir donanım yazılımı güncellemesi olup olmadığını kontrol ederek işlemlerinize devam edin.

Hata Kodu 24 ve 43

Giriş ya da bağlantı sorunları, Hata Kodu 24 ve 43 olarak nitelenir. Platformda oturum açma veya bağlantı sorunu yaşanması durumunda kullanıcılar Disney Plus’un sunduğu hizmetlerden yararlanamayabilir. Bu durumda ilk etapta internet bağlantısının kontrol edilmesi gerekir. Bağlantı yoksa internete bağlanılmalı ve platforma tekrar giriş yapılmalıdır. Bunun yanı sıra fatura ayrıntıları kontrol edilmeli ve fatura ödeme noktasında bir sorun olup olmadığı tespit edilmelidir.

Disney Plus hatalarıyla ilgili çözüm yöntemleri yetersiz kaldığında Disney Plus’un yetkili isimlerinden destek alınması gerekmektedir. Böylelikle var olan sorunlar uzman bakış açısıyla çözümlenebilir.

BobinKafa – Disney Plus Almaya Değer Mi?

Disney Plus hakkında BobinKafa youtube kanalında bir inceleme videosu çekti. Film ve diziler hakkında çok iyi inceleme ve eleştiri videoları hazırlayan BobinKafa’nın görüşleri dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.

BobinKafa – Disney Plus Almaya Değer Mi?

Hasan Yalçın – Star Wars Derin İnceleme

Star Wars hayranları için Disney Plus tam bir fırsat. Tüm star wars film, dizi ve animasyon yapımları Disney Plus’ta. Eğer Star Wars evrenine yeni giriş yaptıysanız veya yapmak istiyorsanız Hasan Yalçın‘ın youtube kanalını mutlaka takip etmenizi öneririz. Star Wars evreni hakkında her şeyin anlatıldığı youtube kanalında ayrıca film, dizi ve animasyonlar için çok iyi inceleme/ eleştiri videoları mevcut.

Hasan Yalçın – Star Wars: Obi Wan Kenobi S1 B4 Derin İnceleme

Disney Plus dijital yayın platformudur ve Pixar, Disney, Star Wars, Marvel başta olmak üzere birçok içeriğe sahiptir. Türkiye’de kullanıma açılan Disney Plus’ta farklı üyelik seçenekleri bulunuyor. Kullanıcılar, istedikleri üyelik türünü seçebilir, üyeliklerini başlatarak platformda yer alan dizi/filmleri izlemeye başlayabilir. Kaliforniya Los Angeles merkezli olan platformun menşei ülkesi ise Amerika Birleşik Devletleridir. Platform tarafından sunulan imkanlardan yararlanılabilmesi için üyelik işlemlerinin yapılmış olması gerekmektedir. Peki Disney Plus ile ilgili bilinmesi gerekenler nelerdir? Platformda aynı anda kaç kişi dizi/film izleyebilir?

Disney Plus Hakkında Her Şey! Kaç Kişi İzleyebilir?
Disney Plus Hakkında Her Şey! Kaç Kişi İzleyebilir?

Disney plus abonelik ihlalleri nelerdir? Disney plus üyelik nasıl iptal edilir? ve Disney plus hata kodları için sitedeki yardım merkezini ziyaret edebilirsiniz.

https://help.disneyplus.com/csp

ETİKETLER: , ,