Dolar 32,5702
Euro 34,9795
Altın 2.423,87
BİST 9.722,09
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 20°C
Az Bulutlu
İstanbul
20°C
Az Bulutlu
Cum 19°C
Cts 17°C
Paz 19°C
Pts 19°C

Anadolu Sigorta, Kadın Dostu Markalar 2024 Farkındalık Ödülü’nü Kazandı

Anadolu Sigorta, Kadın Dostu Markalar 2024 Farkındalık Ödülü’nü Kazandı
9 Mart 2024 02:34

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için #DahaEşit Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Programı’nı yürüten Anadolu Sigorta, Kadın Dostu Markalar 2024 Farkındalık Ödülü’nün sahibi oldu. Anadolu Sigorta, #DahaEşit olmak için farkındalığı artıran çalışmaları ile sektöründe öncü rol üstlenmeye ve Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmaya devam ediyor. 

Anadolu Sigorta #DahaEşit Programı ile Toplumsal Cinsiyet Eşitliği kategorisinde Kadın Dostu Markalar 2024 Farkındalık Ödülü’ne layık görüldü. 2021 yılından bu yana her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün olduğu haftada gerçekleştirilen Kadın Dostu Markalar Farkındalık Ödülleri programı, 6 Mart’ta İş Sanat Oditorium Salon’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törende ödülü Anadolu Sigorta Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Koordinatörü Berna Semiz Ergüntan aldı.

Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda pek çok çalışma ile şirket bünyesinde farkındalığı artırmayı amaçladıklarını aktaran Anadolu Sigorta Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Koordinatörü Berna Semiz Ergüntan, #DahaEşit Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Programı ile Kadın Dostu Markalar 2024 Farkındalık Ödülü’nü almaktan memnuniyet duyduklarını belirtti. Ergüntan şunları söyledi: “#DahaEşit Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Programımız kapsamında şirketimizde hiyerarşiden uzak ve cinsiyet dengeli bir Eşitlik Komitesi kurduk. İş ve sosyal yaşamlarımızda eşitlik ile ilgili taahhütlerimizi içeren Eşitlik Politikamızı yayımladık. Şiddetin ve ötekileştirmenin her türlüsüne karşı sıfır tolerans prensibini kabul ettik ve toplu iş sözleşmemize ekledik. Doğum sonrası 6 ay ücretsiz izin hakkını cinsiyet ayrımı gözetmeyecek şekilde güncelledik. Evlat edinenlerin ve koruyucu aile görevi üstlenenlerin izinlerini genişlettik. Ayrıca tüm çalışma arkadaşlarımızın katıldığı toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimleri düzenledik. Şirket içi portalimizde DahaEşit sayfasını açtık. Anadolu Sigorta olarak ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasında toplumsal cinsiyet eşitliğinin ve kadınların iş gücüne katılımının ne denli önemli olduğu bilinciyle gelecekte de bu alanlarda yatırımlarımıza devam edeceğiz.” 

Anadolu Sigorta #Dahaeşit Farkındalık Çalışmaları ile Sektöründe Öncü Rol Üstleniyor

2021 yılından beri Birleşmiş Miletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri’nin (WEPs) imzacısı olan Anadolu Sigorta, UN Global Compact – Hedef Cinsiyet Eşitliği Programı’nın ve Sabancı Üniversitesi Ev İçi Şiddete Karşı Şirketler Ağı’nın (BADV) katılımcıları arasında da yer alıyor. Anadolu Sigorta’nın Eşitlik Komitesi çatısı altındaki çalışanlara yönelik eğitimler, toplumsal cinsiyet eşitliği temalı kitaplardan oluşan Eşitlik Kütüphaneleri, ofis programlarında cinsiyet eşitliğine duyarlı otomatik kelime düzelti uygulaması önemli çalışmalar arasında yer alıyor. Anadolu Sigorta ayrıca toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak, kadınların işgücüne katılım oranını yükseltmek ve üst düzey stratejik rollerde temsillerini artırmak için tüm sorumluluklarını yerine getirirken her yıl 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü vesilesiyle 16 günlük Aktivizm Kampanyası’na kurum içinde ve sosyal medya kanallarından da destek vererek farkındalığı artırmayı hedefliyor.

ETİKETLER: