Dolar 32,7675
Euro 35,0443
Altın 2.441,44
BİST 10.471,32
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Açık
İstanbul
30°C
Açık
Sal 29°C
Çar 29°C
Per 30°C
Cum 30°C

AXA Sigorta, AXA İyilik Haftası’nda 1000 Saatini İyiliğe Ayırdı

AXA Sigorta, AXA İyilik Haftası’nda 1000 Saatini İyiliğe Ayırdı
23 Temmuz 2023 20:41

AXA Sigorta, AXA İyilik Haftası (AXA Week for Good) kapsamında haziran ayı boyunca çok sayıda sosyal sorumluluk etkinliği düzenledi.  Bu yılki temanın “kadın” olarak belirlendiği ve 10’un üzerinde etkinliğin gerçekleştirildiği haftada, AXA Sigorta’nın 522 çalışanı 1000 saatini kurumsal sorumluluk çalışmalarına ayırdı.

AXA Grup, faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde 2010 yılından beri düzenli olarak sürdürülebilirliğe adanmış “AXA İyilik Haftası”nı düzenliyor. Hafta boyunca zamanlarını ve becerilerini iyilik için hareket etmeye adayan çalışanlar, Şirket’in “İnsanlığın gelişmesi adına insanlar için değerli olanı korumak” marka amacı çerçevesinde farklı projelerle katkı sağlıyor. Bu yıl kadın odağıyla düzenlenen AXA İyilik Haftası, haziran ayında 51 ülkede eş zamanlı olarak gerçekleşti. Türkiye’de ise 522 AXA Sigorta çalışanının gönüllü katılım gösterdiği hafta boyunca, toplamda 1000 saat kurumsal sorumluluğa ayrıldı.

AXA Sigorta, AXA İyilik Haftası’nda 1000 Saatini İyiliğe Ayırdı

AXA İyilik Haftası’nda Deprem Bölgesi Unutulmadı 

Ülkemizi derinden yaralayan deprem felaketinin ardından her fırsatta bölgeye maddi ve manevi destek sağlayan AXA Sigorta, İyilik Haftası’nda da çalışmalarını sürdürdü. Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) gönüllülerinin Hatay’daki Kadın Gelişim Merkezi Projesi’ne kaynak sağlamak için sahneye çıktığı tiyatro oyununun desteklenmesinin yanı sıra AXA Tüm Kalplerde Gönüllülerinin ortak çalışmaları ile 252 kadın hijyen kiti hazırlandı ve Hatay’da depremden etkilenen kadınlara gönderildi. Ek olarak gönüllü AXA çalışanlarının hazırladığı kurabiyeler Şirket’in genel müdürlük binasında çalışanlara satışa sunuldu ve elde edilen gelir depremden etkilenen vatandaşlara iletilmek üzere toplandı.

AXA Sigorta, AXA İyilik Haftası’nda 1000 Saatini İyiliğe Ayırdı

AXA Sigorta İyilik Haftası’nda Spordan Eğitime Birçok Dalda Kadına Desteğini Sürdürdü

AXA Sigorta’nın değer ortağı olduğu Tuzla Sahil Spor Kadın Futbol Takımı ile AXA kadın çalışanları arasında dostluk maçı düzenlenen hafta kapsamında; AXA çalışanları keçe sabun atölyesi ve pilates atölyesi gibi farklı yetenek ve yetkinlikleriyle de iyilik hareketine katkı sundu. AXA Sigorta Genel Müdürlüğü’nde kurulan Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın (KEDV) standından yapılan satışlarla üreten kadınlar desteklendi. MEF Üniversitesi iş birliği ile gerçekleştirilen KULE Projesi dahilinde, yine AXA Tüm Kalplerde Gönüllülerinin fiziki katılımları ile Van’da kurulacak olan bir anaokulu için mobilya üretildi. Lokman Hekim Sağlık Vakfı ile iş birliği çerçevesinde AXA Sigorta’nın 8 bölge müdürlüğünde ilk yardım seminerleri düzenlendi. AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, İyilik Haftası’nda yapılan çalışmalar ile ilgili şunları söyledi : “AXA İyilik Haftası, AXA olarak benimsediğimiz değerleri yansıtan ve ‘İnsanlığın gelişmesi adına insanlar için değerli olanı korumak’ marka amacımıza da katkı sunan etkinlikler yaptığımız, gönüllülüğü ve sosyal sorumluluk bilincini kutladığımız önemli bir hafta. İklim değişikliğinden sürdürülebilirliğe, spordan gençlerin desteklenmesine birçok alanda katkı yaptığımız etkinliklerimizi bu yıl ‘kadın’ odağıyla düzenledik. Kadının güçlenmesi amacıyla aktif olarak çalışan bir kurumuz. Kadınların ekonomik hayata katılımını destekleyen adımlar atıyor ve ev içi şiddete karşı inisiyatifler alıyoruz.”