Dolar 31,0108
Euro 33,6389
Altın 2.021,00
BİST 9.312,12
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 12°C
Açık
İstanbul
12°C
Açık
Per 16°C
Cum 18°C
Cts 18°C
Paz 15°C

MAPFRE Sigorta Enerji Verimliliği Haftası’nda “Biz Buradayız” Diyor 

MAPFRE Sigorta Enerji Verimliliği Haftası’nda “Biz Buradayız” Diyor 
13 Ocak 2024 14:13

“Enerji Verimliliği Haftası” kapsamında, MAPFRE Sigorta’nın sürdürülebilirlik çalışmalarını değerlendiren MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Erdinç Yurtseven; “2022-2024 Stratejik Sürdürülebilirlik Planımız kapsamında enerji verimliliği konusunu çok önemsiyoruz. 2023’ün Aralık ayında yeşil enerji tescil belgelerimizi Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası (I-REC) tedarikçi kurumundan almanın mutluluğunu yaşadık. MAPFRE Sigorta olarak, MAPFRE Grup bünyesinde elektrik tüketiminin azaltılmasına en büyük katkıyı sağlayan ülkeler arasında Türkiye olarak, yüzde 49 ile birinci sıradayız. Bundan büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz” açıklamasında bulundu.

MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Erdinç Yurtseven, her yıl Ocak ayının ikinci haftası kutlanan “Enerji Verimliliği Haftası” kapsamında, MAPFRE Sigorta’nın sürdürülebilirlik çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Erdinç Yurtseven, MAPFRE Sigorta’nın çalışanından paydaşlarına, iş süreçlerinden geliştirdikleri çözümlere dek her alanda sürdürülebilir olmayı amaçladığını ve bu konudaki her türlü sorumluluğu üstlendiklerini söyledi.

MAPFRE Sigorta’nın Yeşil Enerjisi Tescillendi!

MAPFRE Sigorta Enerji Verimliliği Haftası’nda “Biz Buradayız” Diyor  | 13 Ocak 2024

Sürdürülebilir bir gelecek inşa edebilme hedefiyle “Biz Buradayız” diyerek, 2022-2024 Stratejik Sürdürülebilirlik Planı’ndaki taahhütlerini gerçekleştirmeye devam ettiklerini belirten Erdinç Yurtseven, sözlerine şöyle devam etti; “Sürdürülebilirlik planımızın ‘Çevre’ başlığı altında, paylaştığımız gezegeni bugün ve yarın aktif bir şekilde koruyabilmemizi sağlayacak uygulamaları hayata geçiriyoruz. Enerji verimliliği konusunu çok önemsiyoruz. 2023 yılı ikinci yarısı itibariyle MAPFRE Sigorta’da yenilenebilir enerji kullanmaya başladık. 2023 kullanımımız ve bu seneki elektrik tüketimimizi yeşil enerji belgeleriyle de tescilleyip, Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası (I-REC) tedarikçi kurumundan almanın mutluluğunu yaşadık. Bu uygulamalar ve elde ettiğimiz başarılar, sadece teknolojik yeniliklere ve enerji verimliliği stratejilerine yapılan yatırımların bir sonucu değil, aynı zamanda tüm MAPFRE Sigorta Ailesinin bu sürece gösterdiği destek ve çabaların da bir yansımasıdır.” 

MAPFRE Sigorta Enerji Dostu Uygulamalarıyla Dikkat Çekiyor

MAPFRE Sigorta’da aydınlatma ve iklimlendirme sistemleri öğle arası saatlerinde kapatılıyor. Aydınlatmaların tamamı enerji dostu LED aydınlatmalardan oluşuyor. Tüm bina genelinde, kritik yerler haricinde spot kullanılmıyor ve enerji tüketimi miniminize ediliyor. Ayrıca 2023 yılında ofis sıcaklıkları sabitlenerek yüzde 25 oranında enerji tasarrufu sağlandı. Dijital ekranlar, sadece ofis çalışma saatleri arasında faaliyet gösteriyor. 2023 araç filosunun yüzde 11’i çevre dostu Eco araçlar olan MAPFRE Sigorta’da, 2024 yılında yeni elektrikli araçlar da filoya dahil olacak. MAPFRE Sigorta, 2023 yılında dizel tüketiminde 2022’ye göre yüzde 15’lik bir tasarruf elde etti. 

MAPFRE Sigorta Olarak Türkiye’yi Birinciliğe Taşıdık!

MAPFRE Grup’un 2022-2024 Sürdürülebilirlik Planı çerçevesinde 2030’a kadar karbon nötr bir yapıya ulaşma hedefinin olduğunu belirten MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Erdinç Yurtseven, MAPFRE Sigorta’nın da Türkiye’de 2024 sonuna kadar karbon ayak izini yüzde 46, 2030’a kadar da yüzde 65 oranında azaltacağını söyledi. Erdinç Yurtseven, sözlerine şöyle devam etti; “MAPFRE Sigorta olarak, MAPFRE Grup bünyesinde elektrik tüketiminin azaltılmasına en büyük katkıyı sağlayan ülkeler arasında Türkiye olarak, yüzde 49 ile birinci sıradayız. Bundan büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz. MAPFRE Sigorta olarak, dün olduğu gibi yarın da sorumlu ve duyarlı olmaya, sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunma konusundaki taahhüdümüzü güçlendirmeye devam edeceğiz.”