Dolar 32,7735
Euro 35,0509
Altın 2.442,88
BİST 10.471,32
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Açık
İstanbul
30°C
Açık
Sal 29°C
Çar 29°C
Per 30°C
Cum 30°C

Sigorta Tatbikatçıları Derneği 15. Kez Uluslararası Sigortacıları Buluşturuyor 

Sigorta Tatbikatçıları Derneği 15. Kez Uluslararası Sigortacıları Buluşturuyor 
11 Ekim 2023 01:05

Sigortacılık sektöründe tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri devam ediyor. Dolu dolu geçen Sigortacılık Haftası’nın ardından şimdi de iki gün sürecek uluslararası iki etkinlik düzenleniyor.  

“2. Türkiye Buluşması 2023” adı altında ilk etkinlik, 10 Ekim Salı günü gerçekleşecek.  İlk gün, Huntington Partners LLP Ortağı Anthony Egerton’un açılış ve selamlama konuşması ile başlayacak. 

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkan Yardımcısı ve  Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar, “Türkiye Sigorta Piyasasındaki Gelişmeler: Sigorta Penetrasyonunun ve Potansiyel Çözümlerin Analizi” başlığı altında sunum yapacak.

Invest in Türkiye Finansal Yatırımlar Birim Başkanı Ahmet Cüneyt Selçuk’un gerçekleştireceği sunumun başlığı ise ‘Deprem Sonrası Türkiye’de Yatırım Potansiyelinde Güncelleme’ olacak.

İlk günün ilk paneli ‘Türkiye Pazarının Sürdürülebilirliği Paneli – Yeni Şafağa 5 Yıllık Bakış’ başlığını taşıyor. AM Best MENA, Güney ve Orta Asya’dan sorumlu Genel Müdürü 

Vasilis Katsipis’in moderatörlüğünü yapacağı panele; Sigorta ve Reasürans Brokerleri Derneği Başkanı Ferhan Özay, Howden Türkiye Bölge CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Atınç Yılmaz, Lloyd’s Limited Orta Doğu ve Türkiye Bölge Başkanı Andrew Woodward ve QNB Sigorta İcra Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Melda Şuayipoğlu panelist olarak katılacak.

‘Türkiye’de Enerji Risk Yönetimi Fırsatları ve Zorluklar Paneli’ni moderatörlüğünü ise Umman Bank Muscat Risk Transfer Müdürü Awatif Al Zadjali üstlendi. Enerji Riski ve Sigorta Uzmanı Gökçe Çıtak ve Türk Reasürans Genel Müdür Yardımcısı Çağri Çulha panelist olarak katılacak.

İlk günün son sunumunu ‘Sigortacının Piyasanın Teknoloji İhtiyaçlarına Bakış Açısı’ başlığı alında Koru Sigorta Başkan Yardımcısı Dr. Erdoğan Çiftcioğlu gerçekleştirecek.

Sigorta Tatbikatçıları Derneği 15. Kez Uluslararası Sigortacıları Buluşturuyor 

15. Uluslararası İstanbul Sigortacılık Konferansı Daveti 

Etkinliğin ikinci gününde ‘15. Uluslararası İstanbul Sigortacılık Konferansı’ düzenlenecek. Sigorta Tatbikatçıları Derneği (STD) Başkanı Fahri Altıngöz, sigortacıları konferansa davet etti. 

Altıngöz, “Sigorta Tatbikatçıları Derneği tarafından düzenlenen ‘Maraş Depremi, Sonuçları ve Öğretileri ile 2024 Yılı Reasürans Yenilemeleri’ konulu konferansımız, 11 Ekim 2023 Çarşamba günü 09.30-16.30 saatleri arasında Hilton İstanbul Kozyatağı’nda fiziki olarak gerçekleşecektir. Konferansımıza ülkemizden ve yurt dışından çok kıymetli konuşmacılar katılacak olup, tüm sektöre önemli bilgilendirmeler, sunumlar yapacaklardır” dedi.

“Konferansta; Maraş depremi ve öğretileri, risk modellemesi sonuçları, deprem sonrasında yaşanan iş kayıpları, ekspertiz süreçleri, gelecek beklentileri, sigorta ve reasürans kapasiteleri ve maliyetleri ile 2024 yılı reasürans yenilemeleri konuları her yönüyle tartışılacaktır” diye konuşan Altıngöz, şu bilgileri paylaştı:

“Konferansımız STD Başkan Yardımcısı Menekşe Uçaroğlu’nun açılış konuşması sonrası TSB Genel Sekreteri Özgür Obalı, TSB Başkanı Uğur Gülen ve SEDDK Başkanı Mehmet Akif Eroğlu’nun konuşmalarıyla devam edecektir. Konferansımız iki panel halinde devam edecek olup, T-Rupt Genel Müdürü Erdem Karabostan, deprem modellemesi ve olası İstanbul Depremi hakkındaki çalışmalarını bizlerle paylaşacaktır.” 

Sigorta Tatbikatçıları Derneği 15. Kez Uluslararası Sigortacıları Buluşturuyor 

İkinci Gün Programı

15. Uluslararası İstanbul Sigortacılık Konferansı, STD Başkan Yardımcısı Menekşe Uçaroğlu’nun açılış konuşması ile başlayacak. 

Ardından TSB Genel Sekreteri Özgür Obalı, TSB Başkanı Uğur Gülen ve SEDDK Başkanı Mehmet Akif Eroğlu açıklama yapacak.

İkinci günün ‘2023 Depremi Sonrası Türkiye’nin Risk Değerlendirmesi’ başlığını taşıyan ilk panelinin moderatörlüğünü Lloyd’s Limited Orta Doğu ve Türkiye Bölge Başkanı Andrew Woodward yapacak.

Panelde, Türk Reasürans Genel Müdür Yardımcısı Çağrı Çulha, BMS Türkiye CEO’su Kerim Gürkan, 

Howden Tiger EMEA Felaket Analitiği Başkanı Tim Edwards, Gallagher Re Türkiye ve Yunanistan Başkanı Alex Ntelekos ve Trust Re Grup CEO’su Yaser Albaharna konuşmacı olacak. 

Öğleden sonraki oturumların açılış konuşmasını T-Rupt Teknolojisi Genel Müdürü H. Erdem Karabostan gerçekleştirecek. 

‘Türkiye Sigorta Sektörünün İyileşmesi Yol Haritası ve Öğrenilen Dersler’ başlıklı son oturumun moderatörlüğün AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken yapacak. Panelistler ise şu isimlerden oluşacak:Allianz Sigorta Teknik ve Risk Mühendisliği Direktörü Dr. Ceyhun Eren, Emekli Prof. Dr. Mustafa Erdik, SEDDK Daire Başkanı Ercan Güleç, Türk Reasürans Genel Müdür Yardımcısı ve DASK Koordinatörü Erdal Turgut.