Dolar 32,5515
Euro 34,8962
Altın 2.426,31
BİST 9.722,09
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Az Bulutlu
İstanbul
22°C
Az Bulutlu
Per 21°C
Cum 19°C
Cts 18°C
Paz 19°C

VHV Türkiye’den Dünya Kadınlar Gününe Özel Etkinlik

VHV Türkiye’den Dünya Kadınlar Gününe Özel Etkinlik
12 Mart 2024 00:41

VHV Türkiye, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kadınları onurlandırmaya ve güçlendirmeye adanmış özel bir kahvaltı etkinliğiyle kutladı. VHV Türkiye CEO’su Maximilian Stahl’ın ev sahipliğinde 8 Mart 2024 tarihinde İstanbul’un tarihi semti Taksim’de gerçekleştirilen etkinlikte, tüm kadın çalışanları bir araya gelirken, kadınların şirketteki kariyer gelişimini desteklemek amacıyla hayata geçirdiği eşitlik ve kapsayıcılık temelli “Returnship” programı da tanıtıldı.

İnsan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanması amacıyla her yıl 8 Mart’ta Dünya Kadınları Günü’nü büyük bir heyecanla kutluyoruz.  Söz konusu gün aynı zamanda cinsiyet eşitliğini hızlandırmak ve kapsayıcı bir dünyayı teşvik etmek için bir eylem çağrısı olmasıyla nedeniyle de büyük önem arz ediyor. Türkiye sigorta ve reasürans sektörünün önde gelen şirketlerinden VHV de bugünün öneminin farkında olarak, kendi bünyesinde çeşitliliği, eşitliği ve kapsayıcılığı teşvik ederek geleceğe umutla bakıyor.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde VHV Türkiye CEO’su Maximilian Stahl’ın ev sahipliğinde şirket içi düzenlenen etkinlikte dünyanın dört bir yanındaki kadınların başarıları ve katkıları anıldı. Stahl, şirket çalışanlarını, “Şirketimizin belkemiği ve geleceği olan siz kadınlarla burada olmaktan çok mutluyum. Yaratıcılığınız ve gücünüz sadece takdire şayan değil; aynı zamanda bizi daha parlak bir geleceğe taşıyacak niteliklerinizdir.” sözleriyle karşıladı. 

Etkinliğin VHV Türkiye’nin hem işyerinde ve işyeri dışında kadınları destekleme ve güçlendirme konusundaki kararlılığını gösterdiğini belirten Stahl, tüm kadın çalışanların kariyer yolculuklarındaki şirket içi atılan adımları paylaştı.  Stahl, öncelikli olarak eşit ücretin önemini vurgulayarak şunları söyledi: “Cinsiyete bakılmaksızın herkes yaptığı iş için eşit ücret almalıdır. Bu taahhüdün yerine getirildiğinden emin olmak için düzenli ücret denetimleri yapıyor ve bulduğumuz eşitsizlikleri düzeltiyoruz. Bu tek seferlik bir çaba değil, adalet ve eşitlik için daimi sözümüzdür.” 

Liderlik Pozisyonlarında Yüzde 50’den Fazla Kadın Hedefi…

Maximilian Stahl, VHV Türkiye’nin önyargıları ortadan kaldırma ve kadınlar için daha fazla kariyer fırsatı yaratma vaadi kapsamında, liderlik pozisyonları da dahil olmak üzere işgücünün %50’sinden fazlasını kadınların temsil etmesini hedeflediğinin altını çizerek, “Ekibimizdeki çeşitlilik, inovasyon ve büyüme için çok önemli olan farklı fikirleri de beraberinde getiriyor. Bunu başarmak için işe alım uygulamalarımızı yeniliyoruz.” diye konuştu.  

Şirket içi kariyer gelişimini desteklemenin büyük önem arz ettiğini ve bu amaçla genç kadınları kendi alanlarındaki liderlerle eşleştiren yeni mentorluk programı geliştirdiklerini ifade eden Stahl sözlerini şöyle sürdürdü: “Becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olmak ve kadınların kariyer gelişimi için kritik olan yüksek görünürlüğü olan projelere ve rollere eşit erişime sahip olmalarını sağlamak için özel olarak tasarlanmış profesyonel gelişim fırsatları sunuyoruz. İş-yaşam dengesini destekleyen bir çalışma ortamı yaratmaya kararlıyız. Kişisel sorumlulukların profesyonel gelişimin önünde bir engel olmaması gerektiği anlayışıyla, esnek çalışma saatleri ve uzaktan çalışma seçeneği de buna dahil. Ayrıca ebeveyn izni politikalarımızı hem anneleri hem de babaları eşit şekilde destekleyecek şekilde geliştirerek, bir aile kurmanın kariyeriniz için bir engel olarak görülmemesini sağlıyoruz.” 

Stahl konuşmasının sonunda ise yenilikçi ‘Returnship’ programını tanıtarak, “Amacımız, verdiği kariyer molasından sonra iş gücüne yeniden katılmak isteyen kadınlara, kariyerlerine sorunsuz bir şekilde geri dönebilmeleri için gereken eğitim ve desteği sağlamaktır. Bugün paylaştığım bu beş taahhüt sizler için var. Potansiyelinize olan inancımızın ve başarılı olabileceğiniz bir işyeri yaratmaya olan bağlılığımızın bir kanıtıdır. Daha kapsayıcı, eşitlikçi ve güçlendirici bir geleceğe doğru attığımız her adımla sadece bugün bulunduğumuz yeri değil, gelecekteki yolumuzu da kutlayalım.” şeklinde konuştu.