Dolar 32,7471
Euro 35,0347
Altın 2.441,37
BİST 10.471,32
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Açık
İstanbul
30°C
Açık
Sal 29°C
Çar 29°C
Per 30°C
Cum 30°C

Diplomasi ve Ar-Ge Merkezi Almanya Düsseldorf’ta Açıldı

Diplomasi ve Ar-Ge Merkezi Almanya Düsseldorf’ta Açıldı
30 Ocak 2023 14:37

Küresel ölçekte birçok alanda faaliyet gösteren Avrupa Diplomatlar Birliği DMW, Almanya Düsseldorf‘ta insan odaklı çalışmalar için ortak protokolle Diplomasi ve Ar-Ge merkez ofisini hizmete açtı.

Diplomasi ve Ar-Ge Merkezi Almanya Düsseldorf'ta Açıldı | 30 Ocak 2023

İnsan odaklı çalışmalar ile bilinen Avrupa Yazarlar ve Düşünürler Birliği yönetimi çalışmalara hız veren, küresel bazda barışa ve insanlığa, Sosyo-Ekonomi ve Diplomasi alanında çok yönlü icraatlara imza atan Avrupa ülkeleri, Türkiye ve ikinci üçüncü sınıf ülkeler arası çalışmalarla Anayasal hak ve hukuk çevresinde Diplomasi, eğitim, kültür ve erasmus odaklı ve Dünya coğrafyası içinde önemli kurum ve kuruluşlarla ortak çalışmaların verimli ve güzel bir şekilde devam etmesi için Ar-Ge proje merkezi hizmete açılmıştır.

DMW Avrupa Diplomatlar Birliği Genel Başkan Ferhat Bozçelik ve Almanya başkanı Mehmet İlik, belediye ve konsolosluk yetkililerimiz ile Prof. Dr. Gulay Rathfich, hâkim Murat Akdoğan, DMW yönetim kurulu üyesi Zühre Eraşık ve AYDB kurul üyeleri ve seçkin davetlilerle birlikte hizmete açılmıştır. Sizlerle birlikte güzel projelere imza atmak, insan odaklı çalışmalar için Avrupa Birliği ve BM fonları ile günümüz ihtiyaçlarına binaen gerekli tüm çalışmaları yapmak toplumsal düzen ve kanunlar çerçevesinde yararlanma yolunda Diplomasi ve Ar-Ge merkezî insanlığın hizmetine sunulmuştur.

Diplomasi ve Ar-Ge merkezi değerli vatandaşlarımızın hizmetinde olup değerli gördüğünüz proje fikir ve analizleri sizlerle birlikte yapmayı arzu ediyoruz.

Diplomasi ve Ar-Ge Merkezi Almanya Düsseldorf'ta Açıldı | 30 Ocak 2023

Gençlerin bilgi ve beceri yönünde eğitimleri günümüz ve geleceğin ihtiyaçlarına göre donatarak milli, ahlaki ve evrensel değerlere bağlı, çevreye duyarlı, üstün vasıflı, kültürlü ve görgülü bir insan olarak yetişmelerini sağlayacak seminer ve konferans gibi aktif faaliyetlerle katkıda bulunmayı önemsemekteyiz. Küresel güç dengesinin önemli aktörlerini yetiştirmek ve yaşadığı ülkeye faydalı eserler bırakmak sureti ile insanları yetiştirmek, bölgesinde barış ve istikrarın tesisi için çalışan konum belirleyici ve analiz kabiliyetine sahip olan genç nesillere kültürel eğitimler vermeyi özellikle hedeflemektedir.

Başarılarla hizmet eden Avrupa Diplomatlar Birligi Genel Başkanı Ferhat Bozçelik, Diplomasi ve Ar-Ge merkez açılışında yaptığı açıklamada; Avrupa Yazarlar ve Düşünürler Birliği ile uzun soluklu bir çalışma içinde olduklarını böylelikle daha verimli iklim ve küresel çalışmalara imza atacaklarını belirttiler. Avrupa’nın merkezi sayılan Almanya‘da açtığımız ofislerle birlikte yıl sonuna kadar eyalet atamaları da netleşmiş olacak. Böylelikle Belçika, Fransa, Hollanda temsilciliklerimizi de eklemeyi hedefliyoruz.

DMW ile uzun yıllardır ortak projelere imza atan (EBCA) European Business Club Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Paul Reinhard, Avrupa Yazarlar ve Düşünürler Birliği ile yapılan çalışmalar oldukça verimli geçmektedir. Diplomasi ve Ar-Ge merkezinde güzel işler yapılması temennisinde bulunan sayın Paul sözlerini, 2023 yılında yatırım projelerine ve global piyasaları hareketlendirecek adımları daha süratle hızlandıracaklarını belirttiler.