Dolar 32,8221
Euro 35,1421
Altın 2.449,46
BİST 10.771,36
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28°C
Açık
İstanbul
28°C
Açık
Cts 29°C
Paz 29°C
Pts 30°C
Sal 29°C

Bankalar kaçta açılacak kaçta kapanacak?

Bankalar kaçta açılacak kaçta kapanacak?
7 Mayıs 2020 13:20

Bankaların bir kısmı mesai saatlerini 12.00-17.00 aralığına sürüklerken, bazı bankalar da 09.00-17.00 saatleri arasında alıcı kabul edeceğini duyurdu.

ZİRAAT BANKASI ÇALIŞMA SAATLERİ

Ziraat Bankası, alıcıların sıhhatini ön tasarıda tutarak dijital kanalları kullanmalarını nasihat etti.

ATM, internet, mobil bankacılık kanalları ve alıcı bağlantı merkezleri üzerinden Elektronik Fon Transferi ve havale harekâtlarını muhakkak zamanlığına fiyatsız hale getiren banka, günlük asgari para sürükleme limitini de 5 bin liraya çıkardı.

Ziraat Bankası, şubelerden 09.00-17.00 saatleri arasında alıcılarına hizmet vermeye devam edecek.

AKBANK ÇALIŞMA SAATLERİ

Akbank, salgının yayılımında en ehemmiyetli etmenlerden biri olan teması en aza indirmek için ehemmiyetli önlemler aldı.

Bu kapsamda, bankacılık operasyonları yapılırken öncelikli olarak Akbank Mobil, Akbank Internet, ATM’ler ve 444 25 25 numaralı Akbank Alıcı Bağlantı Merkezi’ni kullanmayı öneren banka, nakit gereksinimleri için bir ay müddetle ATM’lerden kartla günlük fiyatsız para sürükleme limitini 5 bin liraya, ATM ile temas etmeden Akbank Mobil QR kodu ile günlük fiyatsız para sürükleme limitini de 5 bin liraya yükseltti.

Banka, buluşmaları sınırlayarak dijital kanallar üzerine taşıdı. Operasyonel süreçlerin kesintisizliği için muhakkak alanlardaki takımları dağılarak değişik lokasyonlarda çalışmalarını sağlayan banka, 18 Mart haysiyetiyle tüm ünitelerde ihtimal dahilinde ve muhakkak oranlarda uzaktan çalışma modeline geçti.

Uzaktan çalışma olanağı olmayan bazı şubelerde ise çalışanlara mutasyonlu olarak yönetimsel izin veren banka, şube çalışma saatlerinde farklılığa giderek şubelerin çalışma saatini bugünden itibaren 09.00 ile 17.00 olarak belirledi.

İŞ BANKASI

İş Bankası şubeleri, 11 Mayıs Pazartesi gününden itibaren 09.00-12.30 ve 13.30-17.00 olmak üzere sıradan çalışma saatlerinde hizmet verecek. Bankanın alışveriş merkezi, havalimanı ve müessese içi şubeleri de aynı tarih haysiyetiyle hizmete açılacak.

Bununla beraber, kısıtlamaların devam ettiği görece daha tehlikeli şehirlerde zorunlu hallerde cemiyet sıhhatini gözetmeye müteveccih değişik önlemler alınabilecek.

SEÇENEK BANK NE ZAMAN AÇILIYOR?

Seçenek Bank, virüs salgını sebebiyle bankacılık hizmetlerini tüm şubelerde 12.00-17.00 saatleri arasında sunmaya başladı.

ATM’lerden günlük para sürükleme limitini 3 bin liraya yükselten banka, 17 Mart haysiyetiyle internet ve mobil bankacılık kanalları üzerinden Elektronik Fon Transferi ve havale harekâtlarını bir ay müddetle fiyatsız hale getirdi.

DENİZBANK ÇALIŞMA SAATLERİ

Denizbank, şubelerin çalışma saatini 09.00 ile 17.00’a çekti.

DenizBank, bankacılık operasyonlarının 7/24 MobilDeniz, internet şubesi, DenizKartım ve fastpay gibi dijital kanallardan, ATM’lerden veya 0850 222 0 800’ü arayarak bağlantı merkezlerinden asıllaştırılabileceğini kaydetti.

GARANTİ BBVA KAÇTA AÇILIYOR?

Garanti BBVA, çalışma saatini bugünden itibaren 09.00 ile 17.00 olarak değiştirdi.

Banka, alıcılarının finansal harekâtlarını daha süratli ve basit yapabilmesi için yeni bir değerlendirmeye kadar ATM’lerden günlük para sürükleme limitlerini azami meblağ olarak 5 bin liraya çıkarttı.

Banka, genel müdürlük, bölge müdürlüğü veya şube gibi tüm lokasyonlarda hizmet veren ve Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen tehlike grubunda bulunan tüm çalışanlarına yönetimsel izin kullandırırken, çalışanlarının büyük bir kısmına da 17 Mart Salı gününden itibaren teknolojik altyapısı hazırlanmış biçimde mesailerini uzaktan ulaşım modeliyle konutlarından sürdürmelerine ihtimal tanıdı.

HALKBANK NE ZAMAN AÇLIYOR?

Halkbank, alıcılarının sıhhatini ön tasarıda tutarak bankacılık harekâtlarını şubelere gitmeden, mobil, internet şubesi, Bank24’ler ve Halkbank Dialog kanallarından 7/24 basitlikle hakikatleştirebileceğini duyurdu.

İnternet şubesi ve Halkbank mobilden reelleştirilen Elektronik Fon Transferi ve havale harekâtlarını fiyatsız hale getiren banka, Bank24’lerden kartla ve Halkbank mobil karekodla günlük 5 bin liraya kadar para sürükleyebilme olanağı sağladı.

Halkbank, şubelerden 09.00-17.00 saatleri arasında alıcılarına hizmet vermeye devam edecek.

QNB FİNANSBANK ÇALIŞMA SAATLERİ

QNB Finansbank, dünyayı ve Türkiye’yi tesiri altına alan Covid-19 salgını yurt dışında gündem olmaya başladığından bu yana ihtiyat olarak bir hayli uygulama başlattı.

QNB Finansbank tarafından yapılan söylemede, bankanın 09.00 ile 17.00 arasında çalışacağına yer verildi.

Banka, hamile ve kronik rahatsızlığı olan çalışanlara yönetimsel izin verdi, çocuğu olan ve bakacak kimse olmadığı için izin isteyen çalışanlara arzlarına göre iş akışı irtibatlı izin vererek zorunlu basitlikleri sağladı.

Şubelerin lobi alanına hakimiyetli rakamda alıcı alarak harekâtların reelleştirilmesini sağlayan banka, şube çalışanlarının sıhhatini gözetmek ismine, şube trafiğinin gerektirdiği kadar çalışan kalacak biçimde tasarılamalar yaptı.

Banka, çalışanların geri kalanının konuttan çalışacak veya yönetimsel izinli sayılacak biçimde manipülasyonlarını gerçekleştirdi.

Bu süreçte alıcıları ATM’ye manipülasyon ve seçenek kanallar olan cep şubesi, internet şubesi ve çağrı merkezlerini kullanma mevzusunda teşvik eden banka, ayrıca ATM’lerden kartla ve karekodla günlük para sürükleme limitlerini alıcıların operasyon basitliği için geçici olarak 5 bin liraya çıkardı.

ŞEKERBANK ÇALIŞMA SAATLERİ

Şekerbank, alıcıların ve çalışanların sıhhatini güvence altına almak ve hizmet aralıksızını temin etmek üzere yaşama geçirdiği uygulamalar kapsamında şube çalışma saatlerini 12.00-17.00 olarak değiştirdi.

Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen tehlike grubunda bulunan tüm çalışanlarla toplu mekanlardaki şahıs rakamını eksiltme amacına müteveccih olarak çalışanların büyük bir kısmı uzaktan ulaşım usulüyle mesailerini konuttan sürdürürken, tüm alıcı ziyaretleri ve dışarıda yapılması tasarlanan buluşmalar durdurularak görüşmeler telekonferans veya video konferans platformlarına taşındı.

Şekerbank, internet şubesi ve Şeker Mobil Şube’den yapılacak Elektronik Fon Transferi ve havale harekâtlarını da 30 Nisan’a kadar fiyatsız hale getirdi.

TEB KAÇTA AÇILIYOR?

TEB, Covid-19 tesirleri kapsamında fotoğrafı makamların aldığı karar ve temkinler istikametinde zorunlu ihtiyatları yaşama geçirdi.

Şubelerden dün haysiyetiyle 12-00-17.00 saatleri arasında alıcı kabul etmeye başlayan banka, şube içerisi ve bekleme alanlarını kumpaslı olarak hijyenik malzemelerle arınarak sıhhatli bir etraf sağlıyor. Banka, ATM’lerde günlük para sürükleme limitini geçici olarak 3 bin liraya yükseltti.

TEB, alıcıların bankacılık harekâtlarını süratlice yapabilmesi için öncelikli olarak mobil bankacılık uygulamaları CEPTETEB ile CEPTETEB İŞTE, internet şubesi ve ATM’lerin kullanılmasını öneriyor.

VAKIFBANK NE ZAMAN AÇILIYOR?

VakıfBank, salgın kapsamında hem alıcıları hem de çalışanlarına müteveccih birtakım önlemler yürürlüğe koydu. Banka şubeleri 09.00-17.00 saatlerinde, Sağlık Bakanlığı tarafından söylenen önlemlere uygun olarak çalışmaya devam edecek.

Banka, mobil, internet bankacılığı, mobil asistan, ATM ve çağrı merkezi kanallarından yapılacak Elektronik Fon Transferi ve havale harekâtlarını 21 Nisan’a kadar fiyatsız hale getirdi.

Nakit gereksinimleri için ATM’lerden günlük 5 bin liraya kadar fiyatsız para sürükleyebilme olanağı sağlayan banka, ATM’ler üzerinden kartsız para yatırma harekâtlarını adet ve meblağ hududu olmaksızın fiyatsız yaptı.

VakıfBank, şubelerdeki yoğunluğu ve bireylerin birbiriyle olan temasını da minimum seviyede yakalamak ismine, zorunlu aksiyonları yaşama geçirdi.

YAPI KREDİ ÇALIŞMA SAATLERİ

Yapı Kredi, küresel çapta cemiyet sıhhatini tehdit eden Covid-19 salgınıyla alakalı büyümeleri yakından takip ederek Dünya Sağlık Teşkilatı ve Sağlık Bakanlığı’nca alınan temkinlere ek pek çok gözetici ihtiyat ve kararı uygulamaya aldı.

Alıcıların ve çalışanların sıhhati için alınan gözetici temkinler çerçevesinde, dünden itibaren tüm şubelerinden hafta içi her gün 12.00-17.00 saatleri arasında hizmet vereceğini duyuran Yapı Kredi, bankacılık operasyonlarının öncelikli olarak Yapı Kredi Mobil’den, Yapı Kredi İnternet Şubesi’nden, alıcı bağlantı merkezinden ve ATM’lerden yapılabileceğini belirtti.

Banka, tüm eğitimleri, buluşmaları, faallik ve organizasyonları, seyahat gerektiren çalışmaları ikinci bir karara kadar erteledi.

Bankada çalışanların büyük bir kısmı, 17 Mart’tan itibaren teknolojik altyapısı hazırlanmış biçimde, mesailerini uzaktan ulaşım modeliyle konutlarından sürdürüyor. Banka, şubelerde parayla teması bulunan tüm çalışanların eldivenle çalışmasını lüzumlu hale getirdi.

DİĞER BANKALARDA VAZİYET NASIL?

Şube çalışma saatlerini daha önceki kumpasına alan bankalar, şube çalışanlarını mutasyonlu olarak konuttan ve şubeden çalışması gibi tedbirlerine devam ediyor. Öte yandan TBB’nin 22 Mart’taki nasihat kararına uyan bazı bankalarda ise şubeler yarım gün hizmet vermeye devam edecek.

ETİKETLER: ,