Dolar 27,2134
Euro 28,8452
Altın 1.676,98
BİST 8.304,83
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Az Bulutlu
İstanbul
26°C
Az Bulutlu
Sal 26°C
Çar 25°C
Per 24°C
Cum 24°C

HSBC Türkiye Yeni Çalışma Modelini Çalışanlarıyla Birlikte Oluşturdu

HSBC Türkiye Yeni Çalışma Modelini Çalışanlarıyla Birlikte Oluşturdu
6 Temmuz 2021 14:01

HSBC Türkiye, çalışanlarının görüşünü alarak oluşturduğu ve pandemi sonrası hayata geçecek yeni çalışma modelini açıkladı. Banka tarafından yapılan açıklamaya göre; çalışanlar yeni çalışma düzeninde işin gerekliliklerine göre evden veya ofisten çalışacakları günleri planlayabilecek. Banka, şube satış rollerindeki çalışanlarına ise haftada bir gün evden çalışma olanağı sunarak Türkiye bankacılık sektörü için öncü bir uygulamayı hayata geçiriyor.

HSBC Türkiye Logo
HSBC Türkiye

HSBC Türkiye’nin Yeni Çalışma Modeli

HSBC Türkiye’nin yeni çalışma modeli müşteri ihtiyaçları, yasal düzenlemeler, ekip ihtiyaçları ve kişisel tercihler olmak üzere bankanın dört temel önceliğini yansıtacak şekilde tasarlandı. Çalışanların pandemi sonrası çalışma düzenine ilişkin ihtiyaç, beklenti ve isteklerinin belirlenmesi amacıyla gerçekleştirilen ankete göre oluşturulan yeni çalışma modeli kapsamında HSBC Türkiye, ofiste, karma ve evden çalışma olmak üzere üç ana çalışma şekli benimseyecek. Karma modelde çalışanlar ise haftada 4 güne kadar evden çalışma olanağına sahip olacak.

Yeni çalışma modelinde, 2018 yılından bu yana sürdürdüğü uzaktan çalışma ve esnek çalışma uygulamaları ile COVID-19 pandemisi döneminde uzaktan çalışırken edinilen tecrübeleri de dikkate alan Banka, esnekliği, iş birliğini ve müşteri odaklılığını arttırmayı hedefliyor.

HSBC Türkiye İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Funda Temoçin

Funda Temoçin Kimdir?
HSBC Türkiye İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Funda Temoçin

HSBC Türkiye İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Funda Temoçin, konu ile ilgili olarak, “Yeni çalışma şekillerine ilişkin trendler pandemi döneminde hız kazandı ve alışkanlıklar değişti. İş yerinin dijitalleşmesi, uzaktan ve esnek çalışmanın yaygınlaşması ve sağlığa yönelik odağın artması, önümüzdeki dönemde günlük çalışma hayatımızı değiştirmeye ve dönüştürmeye devam edecek. Tüm bu trendleri dikkate alarak, yeni çalışma modelimizi  çalışma arkadaşlarımızın sağlığına, esenliğine ve verimliliğine odaklanan pozitif bir kültür üzerine inşa ettik” dedi.

Çalışma Modeline Uygun Yeni Yan Haklar Ve Eğitim Olanakları Sunulacak

Çalışanların ofis veya evden çalışacakları günleri kendilerinin planlamasına olanak sağlayan bu yeni modelde, iş planlaması konusunda yönetici ve çalışana daha fazla yetki ve inisiyatif sağlayan ve daha esnek bir çalışma ortamı hedefleniyor. Bu yeni çalışma modelinde Banka; çalışanların evden çalışırken verimliliğini olabildiğince desteklemek amacıyla internet, elektrik gibi ev giderleri ve ofis ekipman desteği gibi yan hakları da çalışanlarına sunacak.

Banka ayrıca, çalışanlarından aldığı geri bildimleri de dikkate alarak iş birliğini güçlendiren çözümler, çalışan mutluluğuna odaklanan yeni inisiyatifler ve geleceğin becerilerinin kazanılmasına yönelik eğitim programlarını hayata geçirecek.

Yeni çalışma düzeni ile çalışanlarına daha esnek ve daha güçlü iş birliğini destekleyen bir çalışma ortamı sunacaklarını belirten Temoçin, “Bizim için her zaman önce insan geliyor. Müşterisi için en iyi banka olmanın yanı sıra çalışanı için de en iyi işveren olmayı hedefliyoruz. Yeni çalışma modelimizin bu hedefimizi gerçekleştirmeye yardımcı olacağına inanıyoruz” dedi.