Dolar 27,4162
Euro 29,0396
Altın 1.641,57
BİST 8.338,30
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Az Bulutlu
İstanbul
23°C
Az Bulutlu
Cts 23°C
Paz 22°C
Pts 23°C
Sal 23°C

Türk Bankası Ve Telsim’den Güçlü İş Birliği

Türk Bankası Ve Telsim’den Güçlü İş Birliği
1 Temmuz 2021 18:02

Türk Bankası ve Telsim’den güçlü iş birliği Concorde Tower’da gerçekleşen basın toplantısında duyuruldu. Türk Bankası ve Telsim, Vodafone Pay’i basına tanıttı.

Türk Bankası Ve Telsim’den Güçlü İş Birliği
Türk Bankası Ve Telsim’den Güçlü İş Birliği

Yeni Nesil Kartla Ödemelere Dijital Çözüm

Kuzey Kıbrıs’ın teknolojide öncü global telekomünikasyon şirketi Telsim ve ülkenin 120 yıllık köklü ve güçlü finans kuruluşu Türk Bankası, hayatı kolaylaştıran dijital dönüşüme odaklı hizmet ve ürünlere yatırımlarını sürdürmeye devam ediyor. Concorde Tower’da gerçekleşen basın toplantısında, güçlü bir iş birliğine imza attığını duyuran Türk Bankası ve Telsim, Vodafone Pay’i basına tanıttı.

Türk Bankası Ve Telsim’den Güçlü İş Birliği
Türk Bankası Ve Telsim’den Güçlü İş Birliği

Her ikisi de uluslararası düzeyde faaliyet gösteren grupların üyesi olan Türk Bankası ile Telsim tarafından hayata geçirilen ve 35’ten fazla ülkeye teknoloji ihraç eden Türkiye’nin lider teknoloji kuruluşlarından Paycore’un ödeme sistemleri çözümüyle birleşen dev iş birliği gerçekleştirildi. KKTC’nin uluslararası güvenceye sahip ilk ürünü olan “Yeni Nesil Ön Ödemeli Alışveriş Kartı Vodafone Pay” ile ödemelere güvenli, kolay, hızlı, pratik ve hesaplı çözümler üretildi.

Vodafone Pay basın lansmanı; kahvaltının ardından sırasıyla, Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, Telsim Genel Müdürü Cenk Alper ve Türk Bankası Genel Müdürü Mustafa Kayahan’ın konuşmasıyla devam etti.

Tanpınar: “Dijital Dönüşüm Hayatımızın Bir Parçası”

Fevzi Tanpınar Kimdir?
Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar

10 yıl öncesinde girilen her toplantıda dijital dönüşümün konuşulduğunu söyleyen Telsim Genel Müdür Yardımcısı Tanpınar, “Mart 2020 tarihini gösterene kadar dijital dönüşüm hakkında konuşuyorduk fakat sonrasında hayatımızın bir parçası oldu.” dedi. Tanpınar, “Bundan sonra dijital dönüşümü daha toplumsal bir bilinçle masaya yatırarak, aynı zamanda toplumsal seferberlikle birlikte hakkını vererek ilerlemeliyiz.” dedi. Tanpınar, “Altyapı eksikliklerini gidermemiz gerekiyor. Dijital dönüşümü ülkemizde yaygınlaştırırken, bu seferberliği hep birlikte yapmamız gerekiyor. Siyasetiyle, tüm sivil toplum kuruluşlarıyla ve özel kuruluşlarla birlik olabilmemiz gerekiyor.” dedi. Dünyada 4.5 G’ye geçmemiş son ülke olmanın üzüntüsünün yaşandığını vurgulayan Tanpınar, “Bu altyapının tamamlanıp, ülkemizin hak ettiği noktada bir bilişim adası ruhu ile bu seferberliği tamamlaması gerekiyor.” dedi.

Alper: “Telsim Ve Türk Bankası Olarak Ada’da Bir İlki Gerçekleştiriyoruz.”

“Bugün burada hep beraber çok güzel bir projenin tanıtımını yapmak üzere toplandık.” diyen Alper, “Telsim ve Türk Bankası olarak Ada’da bir ilki gerçekleştiriyoruz. Telsim olarak her zaman dijital dönüşümde öncü olma vizyonumuzla hep ilklere imza attık, Kuzey Kıbrıs’ta da böylece mobil cüzdan ilk kez Vodafone Pay ile hayat buluyor.” dedi. Çok güçlü ve çok güzel bir projeye imza atıldığını ifade eden Alper, “Telsim’in teknolojik tecrübelerini, Türk Bankasının bankacılık tecrübeleri ile birleştirdik. Altını çizerek söylemek istiyorum, tamamen lokal ve kendi ekiplerimizle hayata geçirilen bir proje oldu.” dedi. Ortaya muhteşem bir ürün çıktığını vurgulayan Alper, “VodaPay sayesinde 7/24 güvenli ve hızlı birçok bankacılık yapabileceksiniz.” dedi.

Kayahan: “Dijital Dönüşümde Öncü Olan,  Genç Neslin Bankası”

Mustafa Kayahan Kimdir?
Türk Bankası Genel Müdürü Mustafa Kayahan

Türk Bankası Genel Müdürü Mustafa Kayahan, yeni nesil mobil cüzdan Vodafone Pay’in teknolojiye ve dijital dönüşüme inanan iki uluslarası markanın ortak eseri olduğunu belirterek sözlerine başladı.

Projeye ilk günden beri inanan  başta iki kurumun yöneticileri olmak üzere projede emeği geçen ekibin tümüne teşekkür eden Kayahan, ülkenin bundan sonraki aşamada dijital dönmüşümle kalkınacağına ve refaha ulaşabileceğine inanan TurkishBank Group’un tüm enerjisini teknoloji ve dijital dönüşüme ayırdığını; bu konuda gençlerin önünü açacak teknoloji merkezinin hazırlıklarının tamamlanmak üzere olduğunu vurguladı. Arkasından “Türk Bankası’nın vizyonu ülkemizin dijital dönüşümünde öncü olan,  genç neslin bankası olmaktır. dedi.

Yerli Üretim Mobil Cüzdan Canlı Olarak Tanıtıldı

KKTC Telsim Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Çamcı ve Türk Bankası Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Salih Havalı

Lansman programı kapsamında KKTC Telsim Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Çamcı ve Türk Bankası Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Salih Havalı, Adanın Mastercard sertifikasına sahip ilk sanal cüzdanının özelliklerini tanıttılar.

Vodafone Pay isimli “Yeni Nesil Mobil Cüzdan”ın My Vodafone uygulaması ile akıllı telefonlara yüklenerek kolaylıkla kullanılabileceğini, fiziksel kartın da Türk Bankası ve KKTC Telsim’in pek çok temas noktasından edinilebileceğini anlatan Havalı ve Çamcı, MasterCardiş birliği ile hayata geçirilen kartlarla mağaza içi alışverişin yanında dünyanın her yerinden güvenli online alışveriş, para yükleme, para çekme, 7/24 para transferi yapılabileceği bilgisini aktardı.

Projenin lansman etkinliği konukların basına dağıtılan Vodafone Pay kartların aktivasyonu için açılan yardım masalarına yönlendirilmesi ile sona erdi. Aktifleştirilen kartlara para yüklemek için ise “Türk Bankası Mobil Hizmet Noktası” alanda hazır bulunduruldu.

Türk Bankası Ve Telsim’den Güçlü İş Birliği
Türk Bankası Ve Telsim’den Güçlü İş Birliği

Vodafone Pay hakkında ayrıntılı bilgi için, Telsim (kktctelsim.com/vodafone-pay) ve Türk Bankası internet siteleri ile Telsim Shoplarla Türk Bankası şubeleri ziyaret edilebiliyor.