Dolar 32,8372
Euro 35,1972
Altın 2.451,02
BİST 10.790,28
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Açık
İstanbul
30°C
Açık
Sal 29°C
Çar 28°C
Per 28°C
Cum 28°C

“Para Koçluğu” Programı

“Para Koçluğu” Programı
7 Aralık 2020 21:59

ICF- CCE 42 Saat Onaylı “Para Koçluğu” Programı

Para koçluğu nedir?

Para koçluğu nedir? Gün içinde her ne kadar başka hedeflerimiz olsa da hepsi gün sonunda parasal ihtiyaçlarımıza dayanır. Parasal ihtiyaçlarımız ise farkında olmadan bizim davranışlarımızı şekillendirir. Şekillenen davranışlar devam eden yaşamsal sürecimizde parasal tatmine veya refah seviyesine bizi ya yükseltir ya da düşürür. Bununla beraber insan bir enerji bütünüdür.

Kullandığı dil, yaydığı enerji ve içinde bulunduğu beden olarak fiziksel haliyle mekanik bir frekans yapısıdır. Tüm bu açılardan projeksiyonla para koçluğu; bireyin para kullanma davranış alışkanlıklarının hem kendisiyle hem de çevresiyle olan ilişkisine faklı bir perspektifle bakma çalışmadır. Psikolojik temelli kurumlara da dayanarak bireysel para ilişkisini ele alır. Bütüncül olarak, “parasal iyileşme” alanını içermektedir.

Parayla İlişki Koçluğu Sertifikasının Kazanımları

Parayla İlişki Koçluğu Sertifikasının Kazanımları: ICF- CCE onaylı, 42 saatlik program size hem kendi alanınızda hem de farklı alanlarda «Para Koçluğu» yapabilme becerisi kazandırır. Bununla beraber bireysel para kullanım alışkanlıklarınızı yeniden gözden geçirerek yapılandırabilirsiniz. Temeli sağlam olmayan binanın üzerine yeni bilgileri inşaa etmek hiç olmadık bir zamanda sistemin çökmesine sebep olabilir. O yüzden önce temeli sağlam atmak için bireysel para algımızı öğrenmek için birlikte yola çıkabiliriz.

Para koçluğu Çalışma alanları

Para koçluğu Çalışma alanları: İlişki Koçluğu yapanlar, bireysel olarak kendi gelişim sürecine ruhsal ve düşünsel olarak katkı sağlamak isteyenler, yöneticiler, ebeveyn olarak çocuğunun para kullanma alışkanlığına ve ilişkisine yön vermek isteyenler, partner ve evlilik ilişkisine parasal açıdan bakmak isteyenler.

Kimler katılabilir

Kimler katılabilir: Koçlar, Bankacılar, Finans Uzmanları, İşletme Yöneticileri, Kurumsal Yöneticiler, Kobi Danışmanları, Ruh Sağlığı Uzmanları.

Eğitmen yetkinliği

Eğitmen yetkinliği: PCC-MYK ünvanlı ve ICF-ACSTH Profesyonel Koçluk Sertifikasyon agreditasyonu almış olup bu programı da bire bir yürütmektedir. Harita Mühendisidir.  Yönetici Koçluğu ve Mentorluk Yüksek lisansını tamamladı. Psikoloji Yüksek lisansı ile iki yıl devam eden CİSED Psikoterapi Eğitimini tamamlamış olup, Psikodinamik çalışmalara devam etmektedir.

Program süresi

Program süresi: örgün görüşmeler için 5 tam gün olan program salgın sürecinde online toplantılar olarak 7 gün olarak planlanmıştır.

17 Aralık, Perşembe

ICF- CCE 42 Saat Onaylı “Para Koçluğu” Programı
ICF- CCE 42 Saat Onaylı “Para Koçluğu” Programı