DOLAR 15,7615
EURO 16,6358
ALTIN 926,24
BIST 2.415,55
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Parçalı Bulutlu
İstanbul
22°C
Parçalı Bulutlu
Çar 17°C
Per 19°C
Cum 20°C
Cts 22°C

Faizsiz Finans ve Ticaret Sistemi: Türk Barter

Faizsiz Finans ve Ticaret Sistemi: Türk Barter

Barter; paranın, kısmen de olsa yerini alabilecek; spekülasyonlardan etkilenmeyen, gerçek değerini üretim ve hizmetten alan ticaret, finansman ve ödeme sistemidir.

Alternatif Finans Modeli

Türkiye’de kısıtlı sermaye ile kurulan şirketler herhangi bir ekonomik olumsuz dalgalanmada faaliyetlerini yürütmekte zorluklarla karşılaşmaktadır. Klasik finans karşılama metodu olan banka kredileri yüksek teminat ve faizden dolayı şirketlere pek fayda sağlamamaktadır ve ihtiyacını karşılamamaktadır. Türk Barter’ın 27 yıldan bu yana ekonomiye kazandırdığı alternatif finansta dediğimiz Barter Sistemi hem faizsiz hem esnek hem de şirketlerin kendi ürettikleri mal ve hizmetleri ile borcunu ödeyebildiği bir sistem ile şirketlere büyük destek sağlamaktadır.

Tüm İhtiyaçlar Barter ile Karşılanabiliyor

Türk Barter, geniş açılımlı ve dünyada en kapsamlı sektör dağılıma sahip Ortak Pazarı ile üye firmaların arzlarının satışı ve taleplerinin karşılanması esasına göre çalışıyor ve talepler için ilgili firmaları Barter Ortak Pazarı’nda birlikte çalışmaya davet ederek büyümektedir. Satış yaparak alacaklanan firma tüm ihtiyaçlarını Barter Ortak Pazarı’nda bulunan üye firmaların satışa sundukları mal ve hizmetlerden karşılayabilmektedir. İhtiyaçlarını karşılamak için üye olan firmaya, uzman broker’lar faaliyet alanlarına göre yardımcı olmakta; üyenin stoklarını, arz fazlasını, satmak istediği her ürünü sisteme kaydetmekte ve bunun karşılığında ihtiyaç duyduğu mal ve hizmetleri sistemden talep etmektedir. Ayrıca üye olan her ziyaretçi Barter kapsamında satmak istediği her ürünü web sitesine ekleyerek online satış işlemine kolaylıkla başlayabilmektedir.

Faizsiz Finans ve Ticaret Sistemi: Türk Barter | 30 Temmuz 2020

Satışlarınızda Başarı Türk Barter ile Katlanıyor

Türkiye’nin ilk ve en büyük Barter şirketi Türk Barter; şirketlere proje, kredi ve diğer tüm finans sistemleri ile alternatif çözümler sunarak onları garanti altına almaktadır. Başarısını her gün daha da arttıran Türk Barter; İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Kayseri ve Konya’da bulunan şubeleriyle de üyelerine kaliteli hizmet sunmaktadır. Üye şirketlerin mevcut finansal, pazarlama ve ticaret durumlarını göz önüne alarak ticaretlerini doğru yönetebilmeleri amacıyla onlara alternatif finansal çözümler üretmeye devam etmektedir. Dünyada milyonlarca firmanın; büyüklükleri sektörleri ve hizmetleri ne kadar farklı olursa olsun Barter Sistemi’ni kullanması ve dünya ticaretinin giderek artan oranda Barter sistemi ile yapılması, Barter’ın öneminin daha fazla anlaşıldığını göstermektedir. Ekonomik krizlerde şirketlerin, mali sıkıntılarını en aza indirerek iflas etmelerini önleyen, atıl kapasitelerini eriterek ticarete hareketlilik kazandıran Türk Barter, hedeflerini büyüterek yoluna devam etmektedir.

Mali sıkıntılar ile tamamlanamamış gayrimenkul projelerinden, araç filo kiralama hizmetine kadar pek çok temel ihtiyacın Barter ile karşılandığını Barter Ortak Pazarı’nda, üye firmalara paraya ihtiyaç duymadan ticaret yapma ve kar elde etme imkânı vermektedir. Yani Barter Sistemi birçok kişi tarafından algılandığı gibi sadece bir takas ortamı değil, üye firmaların hem ihtiyaçlarını satın aldığı hem de kendi ürettiği mal ve hizmetleri satabileceği bir finansal sistemdir.

Faizsiz Finans ve Ticaret Sistemi: Türk Barter | 30 Temmuz 2020

Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı Dr. M. Sırrı Şimşek:

Ekonomik yönden bağımsız istikrarlı bir Türkiye hepimizin başlıca hedefidir. Mal ve hizmet şirketlerin en önemli kaynağıdır, fakat nakit sıkıntısı ve tahsilat problemi yaşanan ekonomimizde üretimi artırmak, istihdamı korumak, stokları eriterek kaynağa dönüştürmek üzere dünyanın kabul ettiği sistem olan Barter’ı Türkiye’de uygulamaktayız.

Faizsiz Kredi İmkânı Türk Barter’da

Nakit sıkıntısına düşen ve bu dar boğazdan kurtulmak isteyen firmalar ihtiyaçlarını karşılamak için banka kredilerine sığınmaktadır. Firmalar, kısa vadede nakit elde etse de uzun vadede nakit kaybetmekte ve faizi dolayısıyla yine zarara uğramaktadır. İşletmelerin, finansman yükünü taşımakta zorlandığı bu günlerde “ Alternatif Ticaret ve Finansman Modeli” Barter sistemi ile Türk Barter, işletmelerin imdadına yetişmektedir. Türk Barter’ın üyelerine sunduğu Faizsiz Mal Kredisi ile firma; faiz yükünden kurtulmakta ve ihtiyaçlarını para kullanmadan karşılayabilmektedir. Türk Barter, piyasada ki durgunluk ve talepteki gerileme nedeniyle üretip satarak öz kaynak oluşturmakta imkân bulamayan ve genel giderlerin öz kaynaktan karşılanamadığı, bu nedenle varlıkların azaldığı bir dönemde işletmelere Barter Kredisi sunarak alternatif ödeme imkânları oluşturmaktadır.

Türk Barter ile Büyümeye Devam!

Şirketlerin güvenlik sigortası konumuna gelen Türk Barter tüm üyeleri için güvenilir zeminde ortak bir platform oluşturmaktadır. Bu anlamda şirketler için önemli fırsatlar sunan Türk Barter, hem büyümeye hem de iş birliği içinde olduğu markaları büyütmeye devam etmektedir.

Neden Türk Barter?

Türk Barter Ortak Pazarı’na üye şirketler, yeni müşterilere ulaşarak var olan Pazar paylarını büyütme fırsatı yakalamaktadır. Şirketler, pazarlama için para harcamadan ve maliyet külfeti altına girmeden yeni satış imkânları elde etmektedirler. Sisteme üye firmalar, Barter sistemi ile satış yaptıkları oranda cirolarını artırmaktalar, şirketler, sabit işletme giderlerini normal ticari faaliyetleri için daha önceden yaptıklarından Barter sistemi ile yaptığı satış için, masraf yapmamaktadırlar.

Sistemden alacaklı olan üye, Ortak Pazar’a arz edilmiş ürünlerden satın alarak, alacağını istediği zaman tahsil etmeye fırsat bulmaktadır. Barter’a üye olmak isteyen firmalar titizlikle incelenmektedir. Pazarın sağladığı bu güven ortamı, satın alma aşamasındaki araştırma faaliyetine ayrılan zamanı ortadan kaldırmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.