Dolar 20,7469
Euro 22,3493
Altın 1.310,774
BİST 4.886,91
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Parçalı Bulutlu
İstanbul
26°C
Parçalı Bulutlu
Cum 22°C
Cts 23°C
Paz 23°C
Pts 23°C

KASIDER Başkanı Sema Tüfekçiler’den ”Çeşitlilik Ve Kapsayıcılık Ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” Çağrısı

KASIDER Başkanı Sema Tüfekçiler’den ”Çeşitlilik Ve Kapsayıcılık Ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” Çağrısı
13 Eylül 2021 22:56

KASIDER Başkanı Sema Tüfekçiler’den ”Çeşitlilik Ve Kapsayıcılık Ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” çağrısı. Sigorta sektörü başta olmak üzere hayatın tüm alanlarında kadınlarımızın daha da güçlenmesi ve cinsiyet eşitliği karşısında mücadele erki elde etmesi için önemli çalışmalara imza atan KASIDER, bu alandaki çalışmalarına hız verdi.

Sigorta sektöründe kadınların liderliğe ve tüm unvanlara eşit şartlarla erişimi ve liderliklerinin erkeklerle eşit şartlarda sürmesi hususlarına büyük önem veren KASIDER, bu tutumun şirketlerin kalıcı bir davranışı hale gelmesi için kolları sıvadı.

KASIDER Başkanı Sema Tüfekçiler imzalı kamuoyu çağrısını okurlarımızın bilgisine aynen sunarız. Bu çalışmaların artarak devamını bizlerde destekliyor ve her alanda ses bulmasını diliyoruz.

Kasıder ”Çeşitlilik Ve Kapsayıcılık Ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” Açık Çağrımız

Teknolojinin ve beraberinde getirdiği iletişim kanallarının gelişmesi ile dünya olabildiğince küçüldü ve her kültürden, her inançtan, her milletten farklı farklı insanların daha sık ve daha kolay bir araya gelmelerine müsade etti. Şirketlerin kapsayıcı ve çeşitliliğe saygı gösteren kültürü sayesinde, şirketler birçok yönden artı değerlere sahip olabildiler. Yeni bakış açıları sayesinde daha yetenekli çalışanlar, daha verimli ve saygın bir çalışma ve neticesinde karlılığın arttığı ortamların oluşmasını sağladılar. Kasın Sigortacılar Derneği olarak Türk sigorta sektöründe ”Çeşitlilik ve Kapsayıcılık ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” konusunda tüm şirketlere açık çağrıda bulunmak istiyoruz.

Aşağıdaki kriterleri Şirket Kurum Kültürlerine dahil edeceğinize, uygulayacağınıza ve takipçisi olacağınıza dair imzanızı lütfen linke bırakarak bu farkındalığa ve bu kültüre sahip çıkmaya hep birlikte destek veriniz.

https://kasider.org/kasider-cesitlilik-ve-kapsayicilik-acik-cagrisi/

Sema Tüfekçiler

KASIDER Kadın Sigortacılar Derneği Başkan

KASIDER logo png jpg jpeg svg

”Çeşitlilik Ve Kapsayıcılık Ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” Kriterleri

  • Liderlik kültürümüz ve yönetim anlayışımızda kapsayıcı bir duruşu benimseriz.
  • Eğitimde ve kariyer gelişimlerinde tüm arkadaşlarımıza ihtiyaçlarına uygun ve eşit fırsatlar sunmayı taahhüt ederiz.
  • Tüm arkadaşlarımızın görüş ve önerilerini dikkate alır, bu görüşleri özgürce iletebildikleri platformlar kurar ve bu platformlar vasıtası ile kapsayıcı ve katılımcı kültürü destekleriz.
  • Sektörümüzde nitelikli insan kaynağı yetiştirmek üzere eğitim ve gelişime yatırımlar yaparak, iş birliklerine gideriz.
  • Farkındalığı sahiplenerek arkadaşlarımızı çeşitliliği ve kapsayıcılığı yönetme konusunda tam donanımlı hale getiririz.
  • Arkadaşlarımıza adil, güvenli ve insan haklarına saygılı politikaların desteklendiği bir çalışma ortamı sunarız.
  • Irk, uyruk, cinsiyet, cinsel yönelim, sosyal veya kişisel durum, sağlık durumu, medeni hal, din, kişisel inanç, maluliyet durumu, yaş vb. diğer özelliklere bakılmaksızın, yerel ve global tüm mevzuatları dikkate alarak çalışma arkadaşlarımıza tüm seviyelerde eşit fırsatlar sunarız.
  • İstihdama eşit katılımın, toplumun ilerlemesindeki en belirleyici faktörlerden olduğunun bilinciyle kadınların istihdama katılımını desteklemek adına üzerimize düşeni yaparız.
  • İş yaşamında fırsat eşitliği konusunda ulusal ve uluslararası merciler ile iş birliği fırsatlarını değerlendirerek sürekli öğrenme yolculuğumuzu beraberce sürdürürüz.
  • Kurumumuzda ”Çeşitlilik ve Kapsayıcılık ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Elçisi” atayarak, bu konuda gönüllü takipçiler ekibi yaratırız.