Dolar 32,2020
Euro 35,0069
Altın 2.504,53
BİST 10.643,58
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Az Bulutlu
İstanbul
22°C
Az Bulutlu
Pts 22°C
Sal 25°C
Çar 22°C
Per 23°C

Sigortacılık Eğitimleri ve Digitalleşme

Aveon Global Sigorta İcra Kurulu Başkan Yardımcısı
10 Kasım 2020 23:10

TSEV Müdürü Mehmet Kalkavan ile ‘’Sigortacılık Eğitimleri ve Digitalleşme’’ Konusunu Masaya Yatırıldı

Sigortacılık Eğitimleri konusunda tartışmasız önemli bir kurum olan Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı (TSEV) ‘in Müdürü Mehmet Kalkavan ve İFHABER Danışma Kurulu ile Sigortacılık Eğitimleri ve Digitalleşme başlıklı bir telekonferans gerçekleştirdi. Son yıllarda digitalleşmenin hayatımızın her aşamasına daha kalıcı girmesi ile beraber tüm eğitim mecralarında da digitalleşme hakimiyetini kurdu.

Pandemi Sebebiyle Online Gerçekleştirilen Telekonferansa;

  • TSEV Müdürü Mehmet Kalkavan
  • İFHABER Danışma Kurulu Üyesi ve Bandırma Üniversitesi Öğretim Üyesi Mehmet İsel
  • İFHABER İletişim Başkanı Jülide Çilingir
  • Genel Yayın Yönetmeni Emrah YAŞAR katıldı.

Bütün dünya gibi ülkemizin de olumsuz etkilerinin daha belirgin hale geldiği, birçok sektörün olumsuz etkilendiği pandemi sürecinin ne kadar devam edeceği belirsiz. Ortak düşünce pandemi sürecinde büyük değişimlerin yaşanacağı, bu değişimlerin pandemi sonrası da devam edeceği yönünde.

TSEV’in edindiği güçlü misyonu daha iyi noktalara getirmesi ve son yıllardaki politikaları ile elde ettiği başarılar dikkat çekici. TSEV’in eğitim misyonu, hedefleri ve faaliyetleri de bu değişime ayak uydurmuş, deyim yerindeyse “bağışıklık” kazanmış durumda.

Güncel Çalışmalarını Özetleyen Mehmet Kalkavan

Mehmet Kalkavan
TSEV Müdürü Mehmet Kalkavan

Güncel çalışmalarını özetleyen Mehmet Kalkavan Pandemi dönemini özellikle eğitim süreçlerimiz açısından bir fırsata çevirdik. Özellikle tüm Türkiye de, farklı noktalarda bulunan acentelerin ulaşacağı online eğitimlerimizi daha da hızlandırdık. Yeni programlarımız sayesinde artık acenteler 7/24 eğitimlere ulaşabilecek ifadeleriyle güncel çalışmalarını bizlerle paylaştı.

Mehmet İSEL: Acentelerin Profiline Uygun Sigortacılık Eğitimleri Tasarlamak Önemli

Mehmet İsel
İFHABER Danışma Kurulu Üyesi ve Bandırma Üniversitesi Öğretim Üyesi Mehmet İsel

Mehmet İsel,’Sigorta Acentelerinin eğitim ihtiyaçları konusunda kronikleşen sorunları olduğunu’’ ifade ederek bir anlamda kanayan bir yaraya tekrar parmak bastı. Sözlerine devam eden Mehmet isel ‘’Sigorta acentelerinin profiline uygun Sigortacılık Eğitimleri tasarlamak, bunları daha ulaşılabilir ve hakkaniyetli verebilmek oldukça önemli. Bu konuda TSEV’in çalışmalarının daha da hızlanması bizlere umut vermektedir. Fakat devamının gelmesi ve farklı mecralarında bu işe destek olmasını bekliyoruz’’ ifadeleriyle aslında TSEV ve dışında ki diğer kurum ve kuruluşlarında bu sorunu sahiplenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Sigorta Acenteleri Yeni Eğitim Programları Hazırlanacak

Mehmet Kalkavan, TSEV olarak yeni dönemde sigorta acentelerine beklentilerine uygun yeni eğitim programları da hazırlanacağı konusunda bir anlamda müjde vermdi. TSEV’in inovatif yapısına vurgu yapan Kalkavan ‘’TSEV olarak yeni eğitim programlarımız ile acentelerimize sadece müfredat eğitimi vermiyoruz, bunun yanında onların kişisel gelişimine katkı sunan ve teknoloji ile daha fazla tanışmalarına da vesile oluyoruz’’

Jülide ÇİLİNGİR: TSEV’e Sigortacılık Eğitimleri İçin Her Türlü Desteğe Hazırız

Jülide Çilingir
İFHABER İletişim Başkanı Jülide Çilingir

Jülide Çilingir, saha da ki gözlemlerinden yola çıkarak, sigorta acentelerinin sigortacılık eğitimi konusunda oldukça eksiklerinin bulunduğunu, bunu edinme noktasında TSEV’in liderlik etmesinin kaçınılmaz olduğunu vurguladı. Çilingir ‘’TSEV liderliğinde sigorta acenteleri için eğitim ihtiyaçlarının tespiti yapılarak, onlara en uygun sigortacılık eğitimleri organize edilmesi için TSEV’e her türlü desteğe hazırız’’ sözü ile de İFHABER olarak TSEV’in çalışmalarına destek vereceğini belirtmiş oldu.

TSEV’in güncel eğitim programlarını İFHABER sayfalarında düzenli olarak yayınlanması, TSEV’in yeni proje ve modelleme çalışmalarına destek verilmesi yönünde alınan kararlar ile gelecek dönemde acentelere daha fazla destek sağlanması konusunda beraber yürüme kararı alındı.