Dolar 32,5320
Euro 34,8934
Altın 2.422,04
BİST 9.722,09
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Az Bulutlu
İstanbul
22°C
Az Bulutlu
Per 21°C
Cum 19°C
Cts 18°C
Paz 19°C

Akbank FAV Nedir – Nasıl Çalışır? Nasıl Alınır?

Akbank FAV Nedir – Nasıl Çalışır? Nasıl Alınır?
14 Aralık 2020 15:25

Akbank FAV Nedir – Nasıl Çalışır? Nasıl Alınır? Yapılabilecek Ücretsiz İşlemler, Harçlıklarınız için Artı Para, Kampanyalar nelerdir? 18 Yaş altı velisiz olarak alabilir mi?

Akbank FAV

Akbank, odak noktası gençler olan ve bir dizi yeni fırsatlar sunan Akbank FAV uygulamasını tanıttı.

26 yaş ve altındaki öğrencileri kapsayan bu yeni uygulamayı kullanmak için ise bir Akbank hesabınızın olması gerekmekte. Hesabınız yoksa bile Akbank Mobil uygulaması sayesinde şubeye gitmenize gerek kalmadan bir Akbank hesabı açıp yine mobil uygulama üzerinden Akbank FAV sistemine katılabilirsiniz.

Akbank yaptığı açıklamada, oluşturulan bu yeni uygulama ile gençlerin, en sık kullandıkları bazı bankacılık işlemlerini herhangi bir masraf ödemeden yapabileceklerini iletti. Banka ve kredi kartları ile yapılacak alışverişlerde bir dizi fırsatlar yakalanacağı da bilgiler arasında. Öğrenciler harçlıkları bitse bile ek hesap limitlerinden hafta sonları faizsiz para çekebilecekler. Tüm bankacılık işlemleri de ATM’lerden herhangi bir ücrete tabii olmadan yapılabilecek. 

Banka, özellikle gençlerin yeme içme, giyim kuşam veya sanal ortamdaki bazı oyun platformlarını da içeren kendilerine yönelik sürprizleri olduğunu da ekliyor.

Akbank FAV Nedir?

Akbank FAV Nedir

Akbank FAV nedir sorusu da sıklıkla sorulmaktadır; hemen cevaplayalım: 26 yaş altı öğrenci ve gençler için oluşturulmuş ve bir dizi kolaylık ve avantaj içeren bir destek kampanyasıdır.

Akbank FAV nasıl çalışır?

Akbank FAV sisteminin çalışma şekline bir göz atalım:

Düzenli olarak (her ay) 250 TL tutarında aylığınızı, burs bedelinizi veya harçlığınızı Akbank hesabınıza transfer ettiğinizde tüm AKbank FAV avantajlı aktif hale geçer ve hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz. Aylık 250 TL’yi yatırmaya devam ettiğiniz sürece de aktif kalır. Aylık ücreti yatıramama durumunda ise sadece o ay için avantajlar durur, ancak sonraki ay ücret yatırıldığında otomatik olarak tekrar aktif olur.

Hesaba yatırılan 250 TL herhangi bir şekilde bloke edilmez, yatırdıktan sonra istenilen şekilde kullanılabilir.

Akbank FAV ile Yapılabilecek Ücretsiz İşlemler

Gençler Akbank FAV ile aşağıda listelenen işlemlere para ödemiyor:

 • Akbank Mobil uygulaması ile yapılan havaleler (ayda 10 adet EFT ve 10 adet havale ile sınırlı)
 • ATM’lerden yapılacak 5 adet para çekme ve bakiye sorgulama (Yurt içi ortak ATM’ler) 
 • 5 adet ATM işlemi (Yurt dışında geçerli)
 • Yine ATM’lerden yapılacak bütün kartsız para yatırma işlemleri
 • Herhangi bir Akbank hesabından kendi hesabınıza ücretsiz para gönderim işlemleri

Harçlıklarınız için Artı Para

Herhangi bir acil para ihtiyacı durumunda kullanılabilecek artı hesap hizmetinden faydalanarak ihtiyaçlarınızı ertelemezsiniz. Hesabınızda yeterli miktarda nakit olmasa bile Artı Para hizmetini masrafsız ve faizsiz olarak hafta sonları kullanabilirsiniz.

 • Uygulama sadece 18-26 yaş grubu, Akbank FAV‘a katılıp gerekli şartları sağlayan ve hesabında artı para kredisi limiti tanımlanmış gençler tarafından kullanılabilir.
 • Akbank FAV kayıt prosedürü Akbank Mobil uygulaması üzerinden yapılabilmektedir.
 • Hafta sonu faizsiz ve masrafsız artı para uygulaması Cuma 24.00 – Pazar 24.00 saatleri aralığında yapılacak Artı Para kullanımlarına özeldir. Harici zamanlarda bankamızın normal faiz oranları uygulanmaktadır.
 • Kullanılabilecek miktar Artı Para kredisi limiti ile sınırlandırılmıştır ve bu limit Bankamız tarafından belirlenecektir.
 • Taksitli Artı Para kullanımı kampanya dahilinde değildir.
 • Akbank istediği zaman kampanyayı bitirme ve kampanya koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. 

Akbank Mobil

Akbank Mobil
Akbank Mobil

Akbank Mobil sadece bu kampanya değil diğer birçok hizmet için şubeye gitmenize gerek kalmadan güvenle kullanılabilir.

Tüm Ödemeler

 • Otomatik Ödeme
 • Kira Ödemeleri
 • OGS Ödemeleri
 • Bağış Ödemeleri
 • ÖSYM Ödemeleri
 • Trafik Cezası Ödemeleri
 • Düzenli Ödemeler
 • HGS Ödemeleri
 • GSM Ödemeleri
 • Üniversite Harç Ödemeleri
 • MTV Ödemeleri
 • QR Kod ile İşlemler

Akbank FAV Kampanya Koşulları

 • Kampanya 18-26 yaş grubu, öğrenci veya genç çalışan Akbank müşterileri içindir. Akbank Mobil uygulamasındaki “Hemen Katıl” tuşu ile ücretsiz olarak faydalanmaya başlayabilirler. Üyelik kaydı tamamen ücretsiz şekilde gerçekleştirilir.
 • Katılmak isteyen tüm müşterilerimiz için faydalanabilecekleri tüm işlemleri aşağıda listeledik. Katılma koşulu olarak sahip olunması gereken şey kullanıcının bir Akbank hesabı olması ve 250 TL bakiyesinin bulunmasıdır. 250 TL bakiye miktarı onaylandıktan sonraki günden itibaren 1 ay süre ile kampanya koşulları kullanıcı için geçerli olmaya başlayacaktır. Bu 250 bakiyenin kullanım hakkı müşterinin kendisine aittir ve herhangi bir kısıtlama yoktur.
 • Gerekli koşulları sağlayan üyeler tarife kapsamında ilgili ay için:
 • Kampanya katılım şartını yerine getiren kullanıcı SMS ile bilgilendirilir. Bilgilendirme ve tanıtım hasebiyle iletilen SMS’ler için kullanıcılar herhangi bir ücret ödemez.
 • Gerekli koşullar bir dönem içerisinde sağlanamaz ise Akbank FAV üyeliği sonlandırılmaz ancak o aylık avantajlardan yararlanması engellenir. Şartların sağlanmasının ardından sonraki gün içinde üyelik tekrar aktif hale geçer ve kampanyalardan yararlanmaya devam edebilir. 
 • Tarife sahibinin; Akbank bünyesinde var olan diğer bir müşteri kampanyasına katılması veya Akbank FAV için istenen yaş aralığının dışına çıkmasını takip eden dönem bitiminde, Akbank FAV’a üyeliği bitirilir ve üye SMS yolu ile bilgi sağlanır. Bu durumda kullanıcı, üyeliği süresince kullandığı ve kendisine kazandırılan avantajların silineceğini, geri alınacağını ve kendiliğinden net olarak bitirileceğini bildiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • Gençlik tarifesi avantajları sadece kampanyaya katılan Akbank mevduat hesabı sahibine hastır, üçüncü kişilere kullandırılamaz, devredilemez, para ile satılamaz ve karşılığında nakit para talep edilemez.
 • Kullanıcı bankaya sunduğu tüm bilgilerin doğru olduğunu, bu bilgilerin hatalı iletilmesi neticesinde doğacak tüm zarardan sorumlu olduğunu, banka tarafından kendisine sağlanan avantajların kötüye kullanıldığı tespit edilirse, her türlü hak ve avantajların herhangi bir ihbar veya uyarıya gerek olmadan geri alınabileceğini ve/veya üyeliğinin süreli veya tamamen askıya alınabileceğini ve/veya bitirilebileceğini bildiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • Akbank önceden bildirmek şartıyla Akbank FAV ve kampanyasının koşul ve şartlarında, aynı zamanda bu hizmet ile sunulacağını bildirdiği avantajlarda değişiklik yapma ve sonlandırma hakkını saklı tutar.

Kullanıcı Akbank FAV Üyelik şartlarının tamamını okuduğunu, tüm koşulları anladığını ve onayladığını ve Akbank FAV üyelik ve hizmetlere dair olarak bildirilen ve bildirilecek her türlü beyana ve şartlara uygun davranacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Akbank FAV nedir?

Akbank FAV 26 yaş altı öğrenci ve gençler için oluşturulmuş ve bir dizi kolaylık ve avantaj içeren bir destek kampanyasıdır.

Akbank FAV nasıl çalışır?

Düzenli olarak (her ay) 250 TL tutarında aylığınızı, burs bedelinizi veya harçlığınızı Akbank hesabınıza transfer ettiğinizde tüm AKbank FAV avantajlı aktif hale geçer ve hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Türkiye’de faaliyet gösteren Bankalar listesi, ayrıca Akbank swift kodu ve Akbank EFT kodu için ilgili konumuzu okuyabilirsiniz.

kaynak: https://www.akbank.com/