Dolar 19,0248
Euro 20,4915
Altın 1.204,11
BİST 4.915,95
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Çok Bulutlu
İstanbul
13°C
Çok Bulutlu
Çar 12°C
Per 14°C
Cum 15°C
Cts 16°C

Faizsiz Kredi Desteği

Faizsiz Kredi Desteği

2 Ocak 2021 04:30

Faizsiz kredi Desteği imkanı veren birçok banka bulunmaktadır. Genellikle katılım bankası adı altında verilen bu krediler İslam dinine bağlı olarak şekillenmiş bir sistemdir. Bu sistemde ihtiyaç doğrultusunda verilen krediye herhangi bir faiz eklenmemektedir. Yalnızca dosya ve banka masrafları ödenmektedir. Yazımızın devamında faizsiz kredi hakkında tüm detayları ele aldık.

Faizsiz Kredi Desteği Nasıl Alınır?

Katılım bankacılığında sisteme katılan üyelerin hesaplarındaki parayla çeşitli projelere imza atılır. Bu proje kapsamınca edilen kar ve zarar üyeler arasında dağıtılır. Kişilerin bu sistemi tercih etmelerinin en büyük nedenlerinden bir tanesi de faiz olmamasıdır. Faizsiz kredi desteği için size en yakın katılım bankası şubesine gidebilirsiniz.

Faizsiz Ev Alma Sistemi

Faizsiz Ev Alma 2021
Faizsiz Kredi Desteği ile Faizsiz Ev Alma Sistemi

Faizsiz Ev Alma Sistemi ile ev almak için izleyebileceğiniz iki yol bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi katılım bankalarının verdikleri krediyken diğer yöntem peşinatsız, ufak taksitlerle ev sahibi eden şirketlerdir. Faizsiz kredi olarak verilen ev kredilerinin taksit süreleri uzun olması nedeniyle düşük oranda faiz eklenmektedir. Bu ise bankalar tarafından para biriminin değer kaybetmesine karşılık konulan bir önlem olarak görülmektedir. Bu faiz oranı çalışmak istediğiniz katılım bankacılığına göre farklılık göstermektedir. Ortalama olarak bu faiz oranı %1.00 ila %2.00 arasında değişmektedir. Bazı katılım bankacılığın konut kredisi için istediği faiz oranlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Albaraka Türk Katılım Bankacılığı: 2. El ve sıfır daire almanızda düşük faiz oranıyla kredi veren bankalardan bir tanesi de Albaraka’dır. Albaraka’nın verdiği konut kredisi vadeye bağlı olarak yüzde 1.50 – 1.60 arasında değişmektedir. https://www.albaraka.com.tr/
 • Ziraat Katılım Bankacılığı: Ülkemizde müşterilerin en çok tercih ettiği katılım bankacılığı şüphesiz Ziraat Katılım Bankasıdır. Bunun en önemli etkeni ise devlet destekli en eski bankalardan biri olmasıdır. Ziraat Katılım bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1.70’dir.
 • Türkiye Finans Katılım Bankacılığı: 120 aya kadar taksit imkânı sunan Türkiye Finans Katılım Bankasında faiz oranı yüzde 1.76’dır.

Diğer katılım bankacılığı sistemlerinin konut kredisi faiz oranlarına ve aylık ödeme planlarına resmi web sitelerinde yer alan hesaplama araçlarını kullanarak öğrenebilirsiniz.

Faizsiz Ev Alma Şirketleri Güvenebilir miyim?

Faizsiz Ev Alma Şirketleri 2021
Faizsiz Ev Alma Şirketleri Güvenilir Mi?

Faizsiz Ev Alma Şirketleri Güvenebilir miyim? Özellikle son zamanlarda gözümüze sıkça çarpan faizsiz ev alma şirketleri ne kadar güvenli? İnsanların aklına takılan en büyük sorulardan bir tanesi de bu şirketlerin faizsiz ev sahibi ederek ne kazandığıdır.

Bu şirketlerin çalışma mantığı aslında çok basittir. Kadınların yaptığı altın günü gibi sisteme katılan kullanıcılar her ay ödeme yaparlar ve çekilen kurada kendisine gelen ay içerisinde o ay toplanan bütün para ile sizi kullanıcı ev sahibi edilir. Her ne kadar faizsiz olarak dile getirsek de bu şirketler kar amacı gütmeyen şirketler değildir. Bu nedenden dolayı her ne kadar kira öder gibi ev sahibi olsanız da bu ödemeler içerisinde şirketin kendi için aldığı kar bulunmaktadır.

Faizsiz Ev Alma Şirketleri Güvenilir mi?

Şirketlerin kurumsal yapıları ve resmi kayıtları kontrol edilmeli. Referans olarak önceki projeleri incelenmeli. Mümkün ise alışveriş yapmış kişilerden görüşleri alınmalıdır. Bu sistem kötüye kullanılma ihtimali vardır. Bu sebeple sözleşmelerde mutlaka bağımsız olarak gayrimenkul hukuku konusunda danışmanlık almalısınız.

Faizsiz Evim

Faizsiz Ev sahibi olmak istiyorum
Faizsiz Evim

Faizsiz ev sahibi olabileceğiniz birçok şirket bulunmaktadır. Bu şirketler kapsamınca kira öder gibi istediğiniz doğrultusunda yaptığınız anlaşmada yer alan süre içerisinde ev sahibi olabilirsiniz. Bu şirketler yıllardır binlerce insanı ev sahibi etmiş bulunmakta. Çoğu bankaya göre daha düşük faiz ve dosya masrafları ile ev sahibi olmanız mümkün. Bunun haricinde anlaşmada yer alan ücretler dışında sürpriz ek ücretlerle karşı karşıya kalmazsınız. Faizsiz Evim şirketlerinden en bilineni Eminevim’dir.

Faizsiz Ev Almak

Faizsiz Ev Almak
Faizsiz Kredi Desteği ile Faizsiz Ev Almak

Faizsiz Ev Almak için neredeyse her ilde birden çok faizsiz ev alma şirketleri bulunmaktadır. Her geçen gün katılımcı sayısı artan bu şirketler şimdiye kadar binlerce kişiyi ev, araba ve arsa sahibi etti. En kısa süre içerisinde kendi evinize yerleşerek belirlediğiniz taksitlerin ödemesini gerçekleştirerek ev sahibi olabilirsiniz. Bu şirketlerden faydalanarak 2. El veya sıfır dairelere sahip olabilirsiniz. Bankalardan çektiğiniz kredileri uzun vadede 2 -3 katını geri ödersiniz ancak bu şirketler sayesinde ev değerinin yalnızca  %6 – 8 değerince hizmet bedeli ödersiniz. Bu oran ise banka kredilerine oranla oldukça makuldür.

Faizsiz Ev Alma Yöntemleri

Faizsiz Ev Alma 2021
Faizsiz Ev Alma Yöntemleri

Faizsiz Ev Alma Yöntemleri ile faizsiz veya düşük faiz oranlarıyla ev sahibi olmanın iki yolu bulunmaktadır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu yollardan bir tanesi katılım bankacılığı ve faizsiz ev sahibi ettiğini iddia eden şirketlerdir. Katılım bankacığında yer alan faiz oranları geleneksel bankacılık sistemlerinde yer alan faiz oranlarına göre oldukça düşüktür. Uzun vadede taksitlendirilen kredilerde faiz oranının artacağını unutmamalısınız. Bunun yanı sıra faizsiz ev sahibi eden şirketler “altın günü” çalışma prensibiyle hizmet vermektedir. Sisteme katılan kullanıcılar paketlere göre gruplandırılır. Bu kapsamda her ay kullanıcılardan alınan taksitlerle bir kişi ev sahibi edilir. Bankacılığa göre masrafların çok daha düşük olduğu bu sistem daha sık tercih edilmektedir.

Faizsiz Ev Nasıl Alınır?

Faizsiz Ev Nasıl Alınır 2021
Faizsiz Ev Nasıl Alınır

Faizsiz Ev Nasıl Alınır? Sorusu faiz maliyetini ödemeden borç alarak ev sahibi olmak isteyenlerin cevabını merak ettiği bir sorudur. Belirli bir vade sonunda ödenmek üzere borç alırsanız, geri ödeme vadesine bağlı olarak bu borcun bir maliyeti olur. Özetle ev almak için başvuracağınız kurum veya şahıs doğal olarak bu maliyeti sizin yüklenmenizi isteyecektir. Bu maliyetin adı faiz olur, fiyat düzenlemesi olur veya vade farkı olur. Faiz ödemezsiniz vade farkı ödersiniz. Neticede bu borçlanma maliyetini ödemek zorundasınız.

Bu sebeple öncelikle borç aldığınız kurumun resmi olarak borç verme yetkisine sahip olduğunu kontrol etmelisiniz. Eğer borçlanmayı ev almak istediğiniz kurum üzerinden yapacaksanız (bu şekilde ev satışı yapan şirketler var) hukuki olarak sözleşmeleri mutlaka bir avukata kontrol ettirin. Bu kurumlarda bu borçlanma maliyetini size yükleyecektir. Bu sebeple “Faizsiz ev sahibi olun” gibi pazarlama sloganları kullanarak cazibe yaratırlar.

Bu sebeple borçlanmadan önce, ne kadar borç alacaksınız? Geri ödeme süresi sonunda toplam ne kadar ödeyeceksiniz? Bunun karşılaştırmasını yaparak kararınızı verebilirsiniz.

Faizsiz Ev Alma

Faizsiz Ev Alma şirketleri
Faizsiz Ev Alma

Geleneksel bankacılık sisteminin yıllarca müşterilerine sunduğu konut kredilerindeki faiz oranları oldukça yüksektir. Hatta o kadar yüksektir ki kendinize bir ev alırken bankaya bir ev tutarından fazlasını ödüyorsunuz. Bu soruna çare olmak için ortaya çıkmış olan en güzel sistemlerden bir tanesi de yukarıda bahsettiğimiz faizsiz ev sahibi eden şirketlerdir. Sizde geleneksel bankaların korkunç faiz oranlarından kurtularak faizsiz ev alabilirsiniz.

Faizsiz Ev Alma Şirketleri

Faizsiz Ev Alma Şirketleri 2021
Faizsiz Ev Alma Şirketleri

Faizsiz Ev Alma Şirketleri hizmeti veren birçok şirket bulunmaktadır. Sizler için müşteri memnuniyeti en yüksek olan şirketlerden bazılarını şu şekilde sıraladık:

 • Eminevim
 • Birevim
 • Fuzul Ev
 • Hedef Evim
 • Destek Evim

Faizsiz Taksitle Ev Almak İstiyorum

Faizsiz Taksitle Ev
Faizsiz Taksitle Ev Almak İstiyorum

Gün geçtikçe artan kira ücretleri sonucunda insanlar ev sahibi olmak istemektedirler. Faizsiz taksitlerle ev sahibi eden birçok şirket yer almaktadır. Bu şirketler sayesinde kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Bunun yanı sıra ömür boyu kira ödemekten kurtulun. Yukarıda müşteri memnuniyeti yüksek olan şirketleri paylaştık. Bu şirketlerin herhangi birinin resmi sitesinde yer alan iletişim seçeneklerinden ulaşabilir ve almak istediğiniz hizmetten bahsedebilirsiniz. Bu sayede sizin için en uygun paketler hakkında bilgi vererek ödeme planı tarafınıza iletilir. Şartları kabul etmeniz halinde gerekli belgeler imzalanarak bu sisteme kolayca dâhil olabilirsiniz.

Faizsiz Ev Kredisi Veren Bankalar

Faizsiz Ev Kredisi Veren Bankalar 2021
Faizsiz Ev Kredisi Veren Bankalar

Faizsiz kredi adı altında düşük faizli konut kredilerinden faydalanmak mümkündür. En düşük faiz oranlarına sahip olan bankalar ise şüphesiz katılım bankalarıdır. Bunun yanı sıra belirli aralıklarda gelenekse banka olarak tabir ettiğimiz normal bankalar faiz oranlarını düşürmektedir. Bu kampanyaları takip ederek düşük faizli ev kredisine sahip olabilirsiniz. Düşük faizli ev kredisi veren bazı katılım bankaları şu şekildedir:

 • Ziraat Katılım Bankası
 • Albaraka Türk Katılım Bankası
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Vakıf Katılım Bankası
 • Türkiye Finans katılım Bankası

Faizsiz araba kampanyaları

faizsiz araba ve araç alma 2021
faizsiz araba kampanyaları 2021

Yukarıda bahsettiğimiz faizsiz ev sahibi eden firmaların birçoğu aynı mantık ile kullanıcılarının hızlı ve faizsiz araba kampanyaları 2021 imkânı sağlamaktadır. Bu şirketlerden faydalanarak 60 -80 ay içerisinde araba sahibi olmanız mümkün.  Çalışmak istediğiniz şirketin şehrinizde yer alan şubesine giderek faydalanmak istediğiniz hizmet paketi hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Araba sahibi olmanın en kısa ve masrafsız yolu bu şirketlerdir.

Faizsiz Kredi Desteği ile Faizsiz İşyeri Açma Kredisi

Faizsiz İşyeri Açma
Faizsiz Kredi Desteği ile Faizsiz İşyeri Açma Kredisi 2021

Faizsiz İşyeri Açma Kredisi almak için finans kurumlarından ziyade Devlet destekli teşvik ve hibe programlarından faydalanabilirsiniz. İstihdam yaratmak adına devletin sunduğu birçok destek programı bulunmaktadır. Bu destek programlarında düşük faizli, faizsiz kredi ve hibeler bulunmaktadır. Devlet destekli banka ve kuruluşların kampanyalarını takip ederek bu programlardan faydalanabilirsiniz. Bunlardan en çok bilinen ve tercih edileni ise KOSGEB’dir. Özellikle genç girişimcilere yönelik yapılan çalışmalar daha sık olsa da bunun yanı sıra yanı işini geliştirmek, personel istihdamı sağlamak ve personeline eğitim vermek isteyen işletmelere de destek verilmektedir. KOSGEB Nitelikli Eleman Desteği Nasıl Alınır? Cevabı için ilgili konumuzu okuyabilirsiniz.