Dolar 27,1418
Euro 28,9323
Altın 1.681,16
BİST 8.039,18
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Açık
İstanbul
30°C
Açık
Paz 26°C
Pts 25°C
Sal 25°C
Çar 24°C

OtoKonfor, Startup Burada Üzerinden Paya Dayalı Kitle Fonlaması Kampanyasına Başladı

OtoKonfor, Startup Burada Üzerinden Paya Dayalı Kitle Fonlaması Kampanyasına Başladı
11 Ağustos 2023 13:02

Fona ihtiyaç duyan girişim ve projeleri yatırımcılarla buluşturan dijital platform Startup Burada, OtoKonfor ile 7. kitle fonlama kampanyasını gerçekleştiriyor. Araç sahiplerinin satış sonrası tüm ihtiyaçlarına tek bir uygulamayla cevap veren ve yüzde yüz yerli ve milli sermayeyle geliştirilen OtoKonfor, 30 günlük yatırım turuna başladı. 

Türkiye’nin finans ve teknoloji alanında öncü “doğru zamanda doğru şirketlere yatırım yapma” vizyonuyla hareket eden yatırım grubu Hedef Holding’in grup şirketlerinden İnfo Yatırım, fona ihtiyaç duyan girişim ve projeleri yatırımcılarla buluşturan dijital platformu Startup Burada ile sektördeki deneyimini yeni finansman yöntemlerinden biri olan “Kitle Fonlaması” alanına yansıtarak, girişim ve projelere gelişim fırsatı yaratıyor. 

OtoKonfor, Startup Burada Üzerinden Paya Dayalı Kitle Fonlaması Kampanyasına Başladı

Geniş yetkili aracı kurum olarak Sermaye Piyasası Kurulu’ndan Kitle Fonlaması için lisans alan banka dışı ilk aracı kurum olan İnfo Yatırım’ın çeyrek asırlık tecrübesi ile yönettiği “Startup Burada” platformunda girişimlere proje aşamasında kendilerini tanıtma ve fon bulma zemini oluşturulurken, yatırımcılara da erken aşamada gelecek vadeden, yenilikçi ve özgün projelere güvenle ortak olma imkânı sağlıyor.

Kampanyada Hedef Ek Fonlama Dahil 9,6 Milyon TL’lik Fon

Araç sahiplerinin satış sonrası tüm ihtiyaçlarına tek bir uygulamayla cevap veren OtoKonfor uygulaması, Startup Burada ile çıktığı yatırım turunda 8 milyon TL fon toplamayı hedefliyor. Yüzde 20 ek satış ile kampanyayı 9,6 milyon TL ile tamamlama hedefinde olan OtoKonfor, bu fon karşılığında şirket paylarının yüzde 5,05’ini yatırımcılarına arz ediyor. Bununla birlikte kampanyaya 200.000 tl altı yatırım yapan her yatırımcıya yaptıkları toplam yatırım tutarının %10’u kadar ilave bedelsiz pay ve kampanyaya 200.000 TL üzerinde yatırım yapan yatırımcılara yaptıkları toplam yatırım tutarının %20’si kadar ilave bedelsiz pay imkânı sunacak olan OtoKonfor, 7 Ağustos’tan itibaren 30 günlük kampanya sürecine başladı.

OtoKonfor, Startup Burada Üzerinden Paya Dayalı Kitle Fonlaması Kampanyasına Başladı

190 Milyon TL değerleme üzerinden azami 9,6 Milyon TL’lik yatırım turuna çıktıklarını ifade eden OtoKonfor Marka Başkanı Özgün Yalın, Hali hazırda Startup Burada Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’ndan 4 Milyon TL ve Tur Assist Yardım ve Servis Ltd. Şti’den 1.250.000 TL yatırım taahhüdü aldıklarını belirtirken; yatırım turuyla ilgili detaylı bilgilere Startup Burada Platformu’ndan erişilebiliyor. Elde edeceğimiz yatırım ile hizmet sağlayıcı ekibimizi geliştirilmeyi hedefliyoruz. Ayrıca reklam ve pazarlama çalışmalarına ağırlık verirken, uygulamamızın altyapı iyileştirmelerine de süreklilik kazandıracağız. Aldığımız yatırımla birlikte, kullandıkça öde kategorisinde yer alacak olan lastik değişim, lastik saklama hizmetlerinin ve ücretsiz hizmetlerde bulunan otopark durumu, akaryakıt avantajları, aracını bul gibi hizmetlerin açılmasını planlıyoruz’’ şeklinde konuştu.

“Platformlarda Çıkan Girişimlerin Bir Sonraki Turlardaki Değerlemeleri Ve Uzun Dönemde Yarattıkları Katma Değer Ayırt Edici Olacak’’

OtoKonfor, Startup Burada Üzerinden Paya Dayalı Kitle Fonlaması Kampanyasına Başladı

Son birkaç yıl içinde, yalnızca Girişim Sermayesi Fonları aracılığıyla yatırım alamayan şirketlerin Paya Dayalı Kitle Fonlaması ile yatırım aldığı algısı değişmeye başladı. Özellikle Oculus VR, Peloton, Allbirds, Popsocket, Brooklinen vb. global çapta başarıya ulaşan girişimlerin, Paya Dayalı Kitle Fonlama yöntemi ile fonlanan şirketlerin başarıya ulaşabileceğine dair alt yapıyı hazırladığını belirten Startup Burada Yatırım Komitesi Üyesi Kerem Özten, ‘’ Platformlarda çıkan girişimlerin bir sonraki turlardaki değerlemelerinin ve uzun dönemde yarattıkları katma değerin ayırt edici olacağını düşünüyoruz. Bu noktada Startup Burada’da kitle fonlaması kampanyasına çıktığımız her girişime inanıyor, Startup Burada GSYF üzerinden yatırım gerçekleştiriyor ve fonlama sonrasında da Hedef Holding’in mevcut ekosistemi ile yanlarında oluyoruz. Şu zamana kadar yayınladığımız altı kampanya da başarıyla sonuçlandı ve bu başarı serisinin OtoKonfor girişimi ile devam etmesini bekliyoruz. ‘’ ifadelerinde bulundu.