Dolar 27,1148
Euro 28,9208
Altın 1.671,78
BİST 8.000,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Açık
İstanbul
29°C
Açık
Cum 31°C
Cts 29°C
Paz 26°C
Pts 25°C

Anadolu Sigorta Kütüphaneleri Projesi Başladı

Anadolu Sigorta Kütüphaneleri Projesi Başladı
8 Haziran 2023 21:29

Anadolu Sigorta, nitelikli eğitimin her çocuğun hakkı olduğu düşüncesiyle, ihtiyacı olan okullarda kütüphane kurma projesini başlattı. İlk etapta Anadolu Sigorta Genel Müdürlüğü’nün bulunduğu Beykoz ilçesinde bulunan üç ortaokula kurulan kütüphaneler, İş Bankası Kültür yayınlarından temin edilen kitaplarla donatılırken, kitaplara ilave olarak masa, sandalye, kitaplık gibi mobilya ihtiyaçları da karşılandı. Proje kapsamında tamamlanan ilk üç kütüphane Beykoz’daki okullarda hizmete açıldı.

Anadolu Sigorta Kütüphaneleri Projesi Başladı | 8 Haziran 2023

Gerek ana faaliyet alanı gerekse sosyal sorumluluk projelerinde sürdürülebilirlik odaklı bir yaklaşımla hareket eden Anadolu Sigorta, bu bakış açısıyla yeni bir proje başlattı. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın “Kapsayıcı ve hakkaniyete dayanan nitelikli eğitimi sağlamak ve herkes için yaşam boyu öğrenim fırsatlarını teşvik etmek” olan dördüncü maddesi esas alınarak hayata geçirilen Anadolu Sigorta Kütüphaneleri projesiyle, ihtiyacı olan okullarda kütüphane kurmak için yola çıkıldı.

Bu sene özelinde Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile üç ortaokul belirlenerek ilk kütüphaneler tamamlandı. Proje kapsamında kütüphaneler İş Bankası Kültür yayınlarından temin edilen kitaplarla donatıldı. Kitaplara ilave olarak okulların masa, sandalye, kitaplık gibi mobilya ihtiyaçları da karşılanarak bitmiş bir kütüphane teslim edildi.

İlk adımda Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile üç ortaokul belirlendi

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mehmet Tuğtan
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mehmet Tuğtan

Anadolu Sigorta Kütüphaneleri projesinin ilk kütüphanelerinin açılışı Beykoz Şehit Hasan Kaya Ortaokulu’nda düzenlenen bir törenle gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mehmet Tuğtan, “Atatürk’ün talimatıyla kurulan bir şirket olarak, bu topraklara olan sorumluluğumuzun bilinciyle topluma değer katan çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Kurulduğumuz günden beri toplumsal refaha destek veriyor, toplumsal beklenti ve ihtiyaçlara yönelik, sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlayacak sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiriyoruz. Bu vizyonumuzun bir uzantısı olarak ve nitelikli eğitimin her çocuğun hakkı olduğu düşüncesiyle, Cumhuriyetimizin 100. yılında, “Anadolu Sigorta Kütüphaneleri” projesini başlatarak kurumsal sosyal sorumluluk projelerimize bir yenisini daha ekledik. Uzun soluklu planladığımız projemizle, Beykoz ilçesinde başlattığımız projeyi başka bölgelerle genişletmeyi   ve yeni kütüphaneleri okullarımıza kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

Açılışta konuşma yapan Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Sevcenur Özcan ise; “İçinde bulunduğumuz teknoloji çağında bilgi çok hızlı ve sürekli gelişip değişiyor. Okullar, verdikleri eğitimle öğrencilerin gelişimlerine katkıda bulunurken sundukları kütüphane hizmetleriyle de kültürel ve sosyal becerilerinin kazandırılmasına da yardımcı oluyor. Ayrıca öğrenciler, kendileri için anlamlı bilgileri araştırabildiklerinde daha hızlı öğrenmekle kalmayıp, okuryazarlık becerilerini de hızla geliştiriyor. Kütüphaneler, okulların temel yapı taşlarından biridir. Kütüphaneler sadece öğrencilerin bilgiye ulaştıkları yer değil sağladığı sosyal faaliyetler de etkili bir iletişimin gerçekleştiği yer olarak algılanmalıdır. Kütüphanenin sunduğu sosyal faaliyetler ile öğrenciler bedensel ve ruhsal olarak kendilerini geliştirirken etkili iletişim kurmayı, kültürel yönden kendini geliştirmeyi, toplum içerisinde uyum sağlamayı, iş birliğinde bulunmayı ve motivasyonunu yüksek tutmayı öğreniyorlar.

Anadolu Sigorta Kütüphaneleri Projesi Başladı | 8 Haziran 2023

Öğrencilerimize bu bağlamda destek sağlayan, olumlu okul iklimi oluşturup öğrencilerimizi okumaya teşvik etmek için sağladıkları imkândan ötürü Anadolu Sigorta’ya teşekkür ederiz” dedi.