Dolar 31,0391
Euro 33,6226
Altın 2.032,18
BİST 9.374,20
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Az Bulutlu
İstanbul
18°C
Az Bulutlu
Paz 15°C
Pts 13°C
Sal 15°C
Çar 14°C

Aveon Global, Sigorta Haftasında KASIDER’i Ağırladı

Aveon Global, Sigorta Haftasında KASIDER’i Ağırladı
27 Mayıs 2022 19:36

Sigorta Haftası etkinlikleri çerçevesinde sektör paydaşları ile buluşmalarına devam eden Aveon Global Sigorta’nın Çarşamba toplantılarının konukları Kadın Sigortacılar Derneği – KASIDER’in yönetim kurulu üyeleri oldu.

Bu yıl 11’incisi kutlanan sigorta haftası, Türkiye Sigortalar Birliği – TSB öncülüğünde bir çok etkinlikle kutlanırken, sigorta şirketleri de sektörün sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerilerini gündeme almaya devam ediyor. Yeni kurulan Aveon Global Sigorta, kadın sigortacıları teşvik noktasında istihdamda kadın payını öncelikli kılan şirketlerden birisi olarak KASIDER’li kadınları ağırladı. Şirketin Şişli de bulunan Genel Merkezinde Genel Müdür Kemal Gül, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kerim Bağdaş, Genel Müdür Yardımcısı Oya Yıldız ve İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Emrah Yaşar’ın ev sahipliğinde yapılan buluşmada, KASIDER Genel Başkanı Sema Tüfekçiler, Nihal Asker ve Serpil Akyol Erden katıldı.

Aveon Global, Sigorta Haftasında KASIDER’i Ağırladı | 27 Mayıs 2022

Kemal Gül, Aveon Global olarak çalışan profilinde kadınlara verdikleri öncelikleri vurgulayarak, toplam çalışan nüfusunun %60’lık kısmının kadınlardan oluştuğunun altını çizdi. Sigortacılığın tüm süreçlerinde kadın eline büyük gereksinim duyulduğunu belirten Gül, Aveon Global olarak kadın acentelere de her anlamda öncelik ve teşviklerinin de olduğunu vurguladı. Bu vesile ile Sigorta Haftası buluşmasında KASIDER üyesi kadınları ağırlamaktan ayrıca mutluluk duyduklarını belirten GÜL, gelecek dönemde KASIDER ile proje ve iş geliştirmekten son derece memnun olacaklarını belirterek sözlerine son verdi.

Aveon Global, Sigorta Haftasında KASIDER’i Ağırladı | 27 Mayıs 2022

KASIDER Genel Başkanı Sema Tüfekçiler de, derneğin çıkış noktasının kadınların sektördeki gücünün yükseltilmesi yönünde olmakla beraber bu hedefin üstünde bir başarıya ulaştıklarını belirtti. Özellikle sigorta şirketlerinden aldıkları destek sayesinde birçok sivil toplum projesini hayata geçirerek kadınların sektörde daha fazla söz sahibi olduklarını belirten Tüfekçiler, Aveon Global’in yeni bir şirket olmasına rağmen kadın istihdamına verdiği desteğin değerli olduğunun altını çizdi.

Onbirincisi kutlanan Sigorta Haftası vesilesi ile Aveon Global Sigorta olarak, tüketici bilincinin geliştirilmesi için sosyal projeler noktasında her türlü fikir ve öneriye açık olduklarını da belirten Emrah Yaşar, özellikle içinde yer aldıkları ve TESK ile TSB ortaklığında başlatılan ESİB projesinde yer almalarının önemine değindi. YAŞAR, Hedef kitlesi açısından sigorta sektörünün bugüne değin ki en geniş katılımlı bilinçlendirme projesi olması sebebiyle Aveon Global olarak ESİB projesinde bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Aveon Global, Sigorta Haftasında KASIDER’i Ağırladı | 27 Mayıs 2022

KASIDER Başkanı Sema Tüfekçiler’in ‘’İş’te Eşit Kadın Sertifikası’’na Aveon Global’in de katılması yönünde ki önerisi Genel Müdür Yardımcısı Oya Yıldız tarafından memnuniyetle karşılandı. Yıldız, şirket olarak sertifikaya entegre olma sürecini hızla değerlendireceklerini belirtti. Yıldız, hayatın her alanında olduğu gibi İş hayatında da kadınların öncülüğünün artık hayalden gerçeğe dönüştüğünü belirterek, bu yöndeki çabaları sebebiyle KASIDER üyelerine teşekkür etti. KASIDER üyeleri ve Aveon Global kadınlarının toplu fotoğraf çekimi ve Sigorta Haftası vesilesi ile plaket takdimi sonrasında ziyaret sona erdi.