Dolar 32,2020
Euro 35,0069
Altın 2.504,53
BİST 10.643,58
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Az Bulutlu
İstanbul
22°C
Az Bulutlu
Paz 23°C
Pts 23°C
Sal 25°C
Çar 23°C

Kamil Demirel Sorularımızı Yanıtladı

Kamil Demirel Sorularımızı Yanıtladı
20 Ekim 2021 12:11

Magdeburger Sigorta Satış, Pazarlama ve İK’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kâmil Demirel konuğumuz oldu. 2022 yaklaşırken sektörü değerlendirdiğimiz röportajımızda, Magdeburger Sigorta’nın yenilikçi ürünleri hakkında merak edilenleri sorduk.

Kamil Demirel Sorularımızı Yanıtladı
Kamil Demirel Sorularımızı Yanıtladı
  • Sektör ve Magdeburger Sigorta olarak 2021 yılı nasıl değerlendiriyorsunuz? 2022 yılı için beklentileriniz nedir?

Sigorta sektörü ağustos sonu itibariyle toplam prim üretiminde %20 oranında büyümesi önemli olmakla birlikte, reel değişimin önceki çeyreklere göre düşüş göstermesi dikkat çekici. Diğer yandan ağustos sonu itibariyle sektördeki reel değişimin %0,7 büyüme şeklinde gerçekleşmesi umut verici.

Tam olarak atlatamadığımız pandeminin bir etkisi olarak bireyler için sağlık sigortalarına yönelik toplumsal bilinç ve ilgide artış gözlemledik. Biz de özellikle TSS ürününde ciddi bir büyüme göstermekteyiz. Bu büyümeye sadece pandemi dönemindeki talepler değil, “sınırsız ayakta tedavi” paketimizin de varlığı etkili oldu. Sağlık sigortalarına olan talebin gelecek dönemde de önemli boyutta artacağını düşünüyoruz. Bu sonuca varmamızın en önemli göstergesi, sağlık sigortalarının prim üretiminde sektörün lokomotifi olan kasko ürününün önüne geçmiş olmasıdır.

2022 yılında da trendin sağlık sigortaları yönünde olacağını ve bununla birlikte geleneksel ürünlerin yanı sıra farklı ihtiyaçları karşılayacak yeni ürünlerin de sektöre katkı sağlayacağını öngörüyoruz. Şirketimiz de yeni ürünler tasarlama konusundaki yeteneği sebebiyle 2022’nin önemli bir oyuncusu olacak. Zira, yenilikçi vizyonumuz ile hazırladığımız Dopdolu Sigortası, Cep T Sigortası, Can Dostum Sigortası, Kasko’da Değer Kaybı Teminatı ve Arıza Teminatı,Kuyumcu Sigortası ve Drone Gövde Sigortası gibi yenilikçi ürünlere sahibiz.

Magdeburger Sigorta logo png jpg jpeg svg pdf
  • Yeni ürünlere değinmişken, pandemi ile birlikte hayatımızın daha da merkezine yerleşen teknolojik aletlerden biri cep telefonları. Magdeburger Cep T Sigortası’ndan bahseder misiniz?

Sizin de ifade ettiğiniz gibi telefonlar elimizden düşmüyor fakat bazı görünmez kazalar, sıvı teması gibi hasarlar keyfimizi kaçırabiliyor. Teknoloji hayatımızın merkezinde, bu durum da sektörü teknoloji risklerine karşı aksiyon almaya itiyor ve bunun bir sonucu olarak sigortalılarımızın da hayatını kolaylaştıracak çözümleri ürünlerimizde ön plana çıkarıyoruz. 

  • Magdeburger Cep T Sigortası kapsamına alınan teminatlar neler? Kullanıcı kaynaklı hasarları da kapsıyor mu?

Günlük hayatın akışında sıkça karşılaştığımız hasar durumlarına çözüm olacak şekilde tasarladığımız Magdeburger Cep T Sigortası’nda iki teminatımız var; Ekran Kırılması Teminatı ve daha geniş kapsamlı bir paket olan, Geniş Teminat. Cep T ile cep telefonlarını; hırsızlık, ekran kırılması, sıvı teması, yüksek voltaj ve hatalı aksesuar kullanımına karşı güvence altına alıyoruz.

  • Ürünün poliçe sahipleri için avantajları nelerdir?

Cep T Sigortası ile sigortalılara sağladığımız önemli bir avantaj hasar süreç yönetimimiz. Son derece konforlu bir şekilde Çağrı Merkezi’ni arayan sigortalılarımız aldıkları kargo kodu ile hasarlı cep telefonlarını bize iletiyorlar. Tamirat sürecinin sonrasında yine aynı şekilde cep telefonları tamir edilmiş halde kargo yoluyla sigortalılarımıza ulaştırılıyor.

  • Evde kaldığımız bu dönemlerde de evcil hayvan sahiplenen kişi sayısında artış gözlemlendi. Can Dostum Sigortası hangi hayvan dostlarımız için geçerli oluyor, biraz detaylardan bahsedebilir misiniz?

Magdeburger Can Dostum Sigortası ile aşıları tamamlanmış, 6 aydan büyük 10 yaştan küçük olan tüm ırk ve cinsiyetteki (5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve bağlı yönetmeliklerde Türkiye’de üretimi, satışı ve beslenmesi yasaklanmış olanlar hariç) kedi ve köpekler için trafik kazası, yüksekten düşme, zehirlenme, yanma, yabancı cisim yutma gibi acil durumlarda ihtiyaç duyulabilecek tedavi hizmetlerini anlaşmalı veteriner hekimlerimiz ile karşılıyoruz. Üstelik can dostumuzun sahibini de ferdi kaza sigortası ile güvence altına alıyoruz.

Patili dostlarımızın acil sağlık ihtiyaçlarını güvence altına aldığımız Can Dostum Sigortası kapsamında sahipsiz can dostlarımızı da unutmadık. Hayvan Hakları Federasyonu’nun (HAYTAP) “yeni arkadaşı” ve destekçisi olarak Bursa’da bulunan Emekli Hayvanlar Çiftliği’ne Can Dostum Mobil Evi hediye ettik.

  • Can Dostum Sigortası’nda poliçe kapsamında teminatlar nelerdir?

Magdeburger Can Dostum Sigortası ile can dostlarımızın acil durumlarda ihtiyaç duyabileceği tedavi hizmetlerini, anlaşmalı veteriner hekimler tarafından karşılanmak kaydıyla 10.000 TL’ye kadar teminat altına alıyoruz. Bu acil durumlar trafik kazası, özellikle kedilerde sıkça rastlanan bir durum olan yüksekten düşme, yabancı cisim yutma, ısı çarpması, zehirlenme, yanık, böcek sokması, elektrik çarpması, boğulma, kavga, kesik ve cisim batması, donma ve göz yaralanması olayları teminat kapsamında tedavilerini karşıladığımız durumlar. Bunlara ek olarak kayıp ilanı ve ödül, evcil dostumuzun 3. Şahıslara verebileceği zararlar da belirli limitler dahilinde karşılanıyor.

Kâmil Demirel Kimdir?
Magdeburger Sigorta Satış, Pazarlama ve İK’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kâmil Demirel