DOLAR 13,7245
EURO 15,5540
ALTIN 784,36
BIST 1.910
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Çok Bulutlu
İstanbul
18°C
Çok Bulutlu
Cts 15°C
Paz 14°C
Pts 16°C
Sal 16°C

Şehir Sigorta Fatih Karaman Sorularımızı Yanıtladı

Şehir Sigorta Fatih Karaman Sorularımızı Yanıtladı

Sigorta sektörünün bütün bileşenleriyle bir araya gelmeye devam ettiğimiz yazı dizimizde Şehir Sigorta‘dan Fatih Karaman sorularımızı yanıtladı. Fatih Karaman ile bir marka haline gelen Şehir Sigorta ve sektörün durumunu değerlendirdik.

Şehir Sigorta Fatih Karaman
Şehir Sigorta Fatih Karaman

Pandemi hepimize çok şeyler öğretti

Pandemi konusunda ülkemizin ve dünyanın geçirdiği bu zorlu dönemi kısaca tanımlamak ve kişisel görüşünüzü dinlemek isteriz sizden?

Küresel bir salgının içinden geçtiğimiz bu günlerde hem ülkemiz hem de tüm dünya son yüzyılın en büyük krizlerinden birini yaşıyor. Bu zor süreçte başta ekonomik ve sosyal olmak üzere birçok alanda pandeminin olumsuz etkileri ile karşı karşıyayız. Sonuç olarak toplum kültürümüzün de değişeceği yeni bir hayatın başlangıcı olduğu düşüncesindeyim. Pandemi hepimize çok şeyler öğretti.

İçerisinde bulunduğumuz bu zor günleri; alınacak önlemler, yapılacak çalışmalar ve dayanışma içerisinde atlatacağımıza canı gönülden inanıyorum. Bu sıkıntılı sürecin aşılmasında vatandaşlar olarak devlet yetkililerimizin aldığı tedbirlere uyulmasının, kurallara riayet edilmesinin çok büyük önemi olduğunu hatırlatmak isterim. Bizler vatandaş olarak alınan tedbirlere uyarsak salgının kontrol altına alınmasının mümkün olacağını bir kez daha vurgulamakta fayda var. Koronavirüs salgınına karşı millet olarak topyekûn mücadele ve alacağımız önlemler bizi sağlıklı günlere ulaştıracaktır.

Hem kendimizi koruyarak hem de diğer insanlarla teması minimuma indirerek salgının daha da büyümesinin önlenmesinde en önemli görevlerden birini yerine getirmiş olacağız. Çocuklarımızın gelecekte daha sağlıklı bir ülkede yaşaması bugün atacağımız kararlı adımlarla mümkün olacaktır.

Önceliğimizin insan sağlığı

Pandemi ile beraber çalışma hayatınızda neler değişti? Bu değişikliği ne kadar daha sürdürmeyi planlıyorsunuz?

Sürecin en başında uzaktan çalışma modeline hızla geçiş yapan ilk şirketlerden biriyiz. Bu süreçte teknik ve dijital olarak gerekli alt yapıya sahip olmamız nedeniyle satış ve operasyon ekibimiz günlük işlerini bir yıla yakın süredir uzaktan çalışma modeli ile yürütmektedir.

Şehir Sigorta Fatih Karaman Sorularımızı Yanıtladı | 10 Şubat 2021

Pandemi sürecinin aşı ile birlikte sonuna yaklaşmış olmakla birlikte biz ofisi tam kapasite ile açmak konusunda oldukça tutucu bir tavır sergilemeye devam etmekteyiz. Sanırım tüm ekibimizin aşı olma süreci tamamlanmadan veya riskin azaldığına ikna olmadıkça; bizler tam kapasite olarak bir arada çalışmaya başlamayı planlamıyoruz. Önceliğimizin insan sağlığı olduğu bilinciyle hareket edip risk faktörü kabul edilebilir bir seviyeye gelmeden ofise dönmeyi düşünmüyoruz.

Marka en başta güven vermeli

Genç ve dinamik bir Sigorta Acentesi olmakla beraber birçok yeniliğe ve ilklere öncülük eden bir markasınız. Şehir Sigorta Acenteliğinin kuruluş ve markalaşma sürecini bize anlatır mısınız?

Şehir sigortanın kuruluş serüveni 2012 yılında başlamış olup ilk günden bu yana heyecanını muhafaza etmektedir. Adeta güzide bir okul olan ve sigortacılık sektörünün önde gelen markaları Yapı Kredi Sigorta ve Güneş Sigorta acentelikleri ile sigortacılık hayatına başlayan şirketimiz emin adımlar ile ilerlemiş ve yine sektörün marka sigorta şirketleri ile çalışarak sigortalı portföyünü geliştirmiştir.

Marka en başta güven vermeli, fayda sağlamalı, kullanıldığı zaman keyif vermeli ve konfor sağlamalı. Bizlere göre güven veren konfor yaşatan marka her zaman tüketicinin tercih sebebidir.

Ürün çeşitliliğinin artırılmasında, iş geliştirme modelinin sürdürülebilir olarak devamlılığına destek veren tecrübe ve fikirlerini şirket bünyemize katan değerli büyüğümüz Sayın Bülent Taşkın’ın gerek kuruluş gerek büyüme sürecinde çizmiş olduğu yol haritası markalaşma sürecimiz için rehber olmuştur. Bu vesile kendisine teşekkür etmekteyiz.

Şehir Sigorta Fatih Karaman

Şehir Sigorta 8. Yaşını doldurdu

Sigorta acentelerinin pandemi döneminde birçok sıkıntı yaşadığı hepimizin malumu. Bu dönemin zorluklarına rağmen Şehir Sigorta olarak 2020 yılında da büyümeye devam ettiğinizi biliyoruz. 2020 yılını nasıl geçirdiniz? Hayata geçirdiğiniz önemli projelerinizi ve üretimlerinizin artışından bahseder misiniz?

Şehir Sigorta 8. Yaşını doldurdu. Kuruluş yılı ve takip eden yıllar faaliyetlerinden kar eden bir şirket oldu. Bu süreçte şirket genel kurulu ortaya çıkan faaliyet karının, sermaye üzerine ilave edilmesi ile şirketin büyüme ivmesini güçlendirmek için hassasiyet göstermektedir.

2020 yılı için şirketin yeni piyasalara açılma aşamasındaki en önemli yıl olduğunu söyleyebilirim. Türkiye içinde ve dışında faal olan sigorta şirketlerine, broker firmalara, banka ve finans kuruluşlarına hem finansal yapımızı hem de iş yapma isteğimizi çeşitli işbirlikleri ile gösterme fırsatı yakaladık.

Ağırlıklı olarak Ortadoğu, Kuzey Afrika bölgesinin yer aldığı ürün taleplerini kabul ederek farklı bir pazara giriş yapmış olduk. Bununla birlikte iş yapabilme potansiyelimizi farklı ürünler ile gerçekleştirebileceğimizi keşfettiğimiz verimli bir yıl oldu.

Şehir Sigorta büyüme serüveninde bir kurumsal projelerini daha başarıyla hayata geçirmek adına Sigorta Brokeri kurma sürecinde olduğunuza dair duyumlarımız da bulunuyor. Brokerlik ile hedef ve amaçlarınızı okurlarımız ile paylaşmanızı isteriz. Getireceğiniz yenilikleri anlatır mısınız?

Tüm dünyadaki uygulamalara paralel olarak, sigorta brokeri, sigorta şirketinin değil, sigortalının temsilcisi olup, gerek sigorta sözleşmesinin hazırlanmasında gerekse sözleşmeden doğan hakların takibinde sigortalı yerine hareket etmektedir. Türkiye Sigorta Sektöründe yer alan öncü, gerek hizmet kalitesi gerekse verdiği güven imajı ile ön planda olan Sigorta Şirketleri ile aktif olarak çalışmaktayız.

Başarının ve sigortalılara sunacağımız yaratıcı çözümlerin arkasındaki en önemli unsurlar; Uzmanlık, süreklilik, tutarlılık, kişiye özel çözümler sunmak ve değerli sigortalılarımızı iş ortağımız olarak görmektir. İş ortaklarımızla olan bütün ilişkilerimizde önceliğimiz dinleyip, ihtiyaçlarını doğru anlayıp ve en doğru hizmeti sunabilmeyi temel felsefemiz olarak benimsedik. Bunun sigortalılarımıza verdiğimiz hizmetin kalitesini arttıracağını biliyoruz.

Şehir Sigorta Hakkında

Şehir Sigorta hakkında
Şehir Sigorta hakkında

Şirketimiz 2012 yılında Şehir Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd Şti adıyla sigortacılık alanında faaliyet göstermeye başlamıştır. Kurulduğu ilk günden bu yana dürüstlük ilkesinden bir an bile ayrılmayan Şehir Sigorta günümüzde 5.000 müşteriye 2 adet şubesi ile hizmet vermenin gururunu yaşamaktadır.

Şehir Sigorta sigortalısını en doğru biçimde bilgilendirmek ve müşterinin isteklerini anlayarak aynı kalite ve standartlarda hizmet vermeye hep özen göstermiştir. Şirketimiz Allianz Sigorta ile başladığı Sigortacılık sektörüne AkSigorta, Sompo Japan Sigorta, Doğa Sigorta, Quick Sigorta ve Bereket Sigorta gibi sektörün öncü şirketleriyle hızlı şekilde büyüyerek devam etmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.