Dolar 32,2020
Euro 35,0069
Altın 2.504,53
BİST 10.643,58
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Az Bulutlu
İstanbul
22°C
Az Bulutlu
Paz 23°C
Pts 23°C
Sal 24°C
Çar 23°C

MetLife ve KAÇUV’dan Kanserli Çocuklar İçin İş Birliği

MetLife ve KAÇUV’dan Kanserli Çocuklar İçin İş Birliği
11 Şubat 2021 15:31

MetLife ve KAÇUV’dan Kanserli Çocuklar İçin İş Birliği yaptı. MetLife Emeklilik ve Hayat, 2021 yılına kanserli çocukların hayata dair umutlarını artırmak üzere yepyeni bir iş birliği ile başladı.

Kanser tedavisi süren çocuklara ve ailelerine destek olacak

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı KAÇUV ile yapılan iş birliği kapsamında MetLife, kanser veya kritik hastalıklar teminatı bulunan ürünlerini satın alan müşterileri adına kanser tedavisi süren çocuklara ve ailelerine destek olacak.

Farklı alanlarda sivil toplum kuruluşları ile yaptığı iş birlikleri sayesinde toplumsal sorunların çözümüne katkı sağlayan MetLife, yeni yılda da KAÇUV ile iş birliğine imza attı. MetLife-KAÇUV iş birliği, içeriğinde kanser ve kritik hastalıklar teminatı bulunan İyi ki Varsın Hayat Sigortası, Kritik Hastalıklar Ferdi Kaza Sigortası gibi MetLife ürünlerine sahip olarak kendilerini finansal korumaya alan müşterilerinin kanserli çocukların hayatlarına dokunmalarına da imkân sağlayacak.

MetLife ve KAÇUV’dan Kanserli Çocuklar İçin İş Birliği
MetLife ve KAÇUV’dan Kanserli Çocuklar İçin İş Birliği

MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven

Müşterileri adına kanserli çocuklara umut olmanın önemine değinen MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven; “MetLife olarak faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde eğitim ve sağlık gibi alanlardaki toplumsal sorunlara sosyal sorumluluk projeleriyle çözümler üretmek bizim için büyük önem taşıyor. Bu amaçla sivil toplum kuruluşları ile çeşitli iş birlikleri yapıyor, topluma karşı görevlerimizi kararlılıkla üstlenmeyi sürdürüyoruz. Yeni yılda ise kanser tedavisi gören çocuklara umut olmak üzere, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı ile iş birliği yaptık. KAÇUV’un kanser tedavisi süren çocuklara ve ailelerine yönelik olarak verdiği birçok destek hizmetine yönelik sunacağımız katkıyı, kanser ya da kritik hastalıklar teminatı bulunan müşterilerimiz adına yapacak olmaktan da ayrıca mutluyuz” dedi.

KAÇUV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İnci Yıldız

KAÇUV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İnci Yıldız ise şöyle konuştu: “Türkiye’de her yıl yaklaşık 3 bin 500 çocuğa kanser teşhisi konuyor. Bu rakam nükslerle birlikte 5 bine yaklaşıyor. Vakıf olarak bizim temel amacımız maddi sorunlar nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlamak ve kanser ile mücadelede önemli bir gereksinim olan psikolojik destek ve çocuk psikolojisine uygun tedavi ortamının yaratılması.

Kanser tedavisi zorlu ve sabır gerektiren bir süreç

Kanser tedavisi zorlu ve sabır gerektiren bir süreç. Bu süreçte birçok aile çocuklarının sağlığı için memleketlerini geride bırakıp İstanbul’a geliyor ve tedaviye ara vermek zorunda kalanlar olabiliyor. Bu dönemde çocuklarının durumu nedeniyle hem duygusal hem de maddi anlamda zor durumda kalan aileleri yalnız bırakmıyor ve Aile Evlerimiz ile destek olmaya çabalıyoruz. Türkiye genelinde tedavisi devam eden ya da sona ermiş çocuklarımıza ve ailelerine gıda, hijyen malzemeleri ve etkinlik kitlerimizi yolluyoruz.

MetLife ile birlikte, çocuklarımız ve ailelerinin bu zorlu tedavi sürecindeki koşullarını iyileştirmek ve kolaylaştırmak adına yürüttüğümüz çalışmalara destek sağlayacak çok kıymetli bir iş birliği gerçekleştirdik. Tedavi gören çocuklarımızın hayallerine umut olacağımız için MetLife’a teşekkür ediyoruz” dedi.

15 Şubat Çocukluk Çağı Kanseri Günü

MetLife, başlıca amacı kanserle mücadelede önemli bir gereksinim olan uygun tedavi ortamının yaratılması ve tedavinin sürdürebilirliğinin sağlanması olan KAÇUV’un çalışmalarına maddi olarak destek olmanın yanı sıra vakfın 15 Şubat Çocukluk Çağı Kanseri Günü’nde yapacağı farkındalık çalışmalarına da destek olacak. Çocukluk çağı kanseri hakkında kamuoyunda farkındalık oluşturarak hastalıkta erken teşhisin önemine dikkat çekmenin, korunma yolları ve belirtileri konusunda sağlıklı bireyleri bilinçlendirmenin hedeflendiği 15 Şubat’ta MetLife, #sarıyıfarket başlıklı iletişim çalışmalarına hem kurumsal olarak hem de çalışanlarıyla etkileşim katacak.