Dolar 31,2252
Euro 33,8851
Altın 2.037,56
BİST 9.187,54
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 14°C
Az Bulutlu
İstanbul
14°C
Az Bulutlu
Cum 12°C
Cts 12°C
Paz 15°C
Pts 14°C

Akademisyenler “Pandemi Sürecinde Kadın”ı Konuşacak

Akademisyenler “Pandemi Sürecinde Kadın”ı Konuşacak
3 Mart 2021 16:05

Akademisyenler “Pandemi Sürecinde Kadın”ı konuşacak. Pandemi süreci kadınları nasıl etkiledi? Ev ve çalışma hayatındaki kadınların pandemi sürecinde karşılaştığı sosyal, ekonomik ve psikolojik sorunlar nelerdir?

Pandemi Sürecinde Kadın 7. Toplumsal Cinsiyet Adaleti Kongresi (1)
7. Toplumsal Cinsiyet Adaleti Kongresi – Pandemi Sürecinde Kadın
Pandemi Sürecinde Kadın 7. Toplumsal Cinsiyet Adaleti Kongresi (2)
7. Toplumsal Cinsiyet Adaleti Kongresi – Pandemi Sürecinde Kadın

7. Toplumsal Cinsiyet Adaleti Kongresi Pandemi Sürecinde Kadın

4 Mart 2021’de çevrimiçi platformda gerçekleşecek KADEM Kadın Araştırmaları Dergisi öncülüğünde düzenlenen 7. Toplumsal Cinsiyet Adaleti Kongresi’nin bu yılki ana teması “Pandemi Sürecinde Kadın” olarak belirlendi.

 • Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi
 • İbn Haldun Üniversitesi
 • İstanbul Ticaret Üniversitesi
 • İstanbul Üniversitesi
 • İstanbul Medeniyet Üniversitesi
 • Marmara Üniversitesi

Ortaklığı ile düzenlenen kongreye Prof. Dr. Alev Erkilet başkanlık yapıyor.

Kongre, ekranların tecrübeli sunucusu Beyza Hakan’ın takdimiyle, saat 9:00’da Kadem Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Saliha Okur Gümrükçüoğlu, Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın konuşmalarıyla başlayacak. Hemen ardından, alanında uzman isimler 8 ayrı oturumda bildirilerini sunacak.

Kamusal ve özel alanın iç içe geçtiği yeni bir süreç başladı

COVID-19 salgını, bir sağlık problemi olmasının yanı sıra küresel düzlemde birçok değişimi beraberinde getirdi. Salgının, bireysel psikolojiden sosyal hayata, aile düzeninden ekonomik şartlara farklı yansımaları oldu. Bu süreçte insanlık, zaman yönetimi, mutluluk düzeyleri, aile içi şiddet vakaları gibi konularda yeni durumlarla karşı karşıya kaldı. Kamusal ve özel alanın iç içe geçtiği yeni bir süreç başladı. Kongrede bu yeni durum, “Pandemi Sürecinde Kadın” başlığı altında farklı disiplinlerden uzman ve akademisyenlerin sunacağı bildirilerle masaya yatırılacak.

Moderatör Prof. Dr. Nuran Yıldırım

Moderatörlüğünü Prof. Dr. Nuran Yıldırım’ın yaptığı açılış panelinde, Prof. Dr. Veysel Bozkurt “Koronavirüs Salgınının Kadınlar Üzerindeki Etkileri”, Prof. Dr. Alev Erkilet “Pandemi Bağlamında Toplumsal Eşitsizlikler ve Kadın”, Prof. Dr. Burhanettin Tatar ise “Ev Metafiziği” Ve “Eve Düşüş” Sarkacında Kadın” konulu bildirilerini sunacak.

Konu Başlıkları

2 ayrı salonda gün boyu devam edecek 8 oturumun konu başlıkları:

 1. Pandemi ve İş-Yaşam Dengesi
 2. Pandemi ve Çalışma Hayatı
 3. Pandemi, Edebiyat, Sanat
 4. Pandemi ve Mülteciler: İyi Uygulama Örnekleri
 5. Pandemi Ve Ruh Sağlığı
 6. Pandemi ve Medya
 7. Pandemi, Tarih, Din
 8. Pandeminin Sosyolojisi

Panellerin ardından ödüle değer bulunan ilk üç bildiri açıklanacak. Kongre kapanış oturumuyla sona erecek.

Kongrenin yayın platformuna https://kadem.org.tr/7-toplumsal-cinsiyet-adaleti-kongresi-salon-a/  adresinden ulaşabilirsiniz.