DOLAR 15,7615
EURO 16,6397
ALTIN 923,23
BIST 2.411,00
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Parçalı Bulutlu
İstanbul
22°C
Parçalı Bulutlu
Çar 17°C
Per 19°C
Cum 20°C
Cts 22°C

Abdurrahman Kaan: MÜSİAD EXPO’nun Bu Yıl 18’incisini Düzenliyoruz

Abdurrahman Kaan: MÜSİAD EXPO’nun Bu Yıl 18’incisini Düzenliyoruz

04.11.2020

04.11.2020 tarihinde MÜSİAD EXPO 2020 Basın Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi. MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın basına yaptığı açıklama şu şekilde:

MÜSİAD EXPO’nun Bu Yıl 18’incisini Düzenliyoruz

Abdurrahman Kaan: MÜSİAD EXPO’nun Bu Yıl 18’incisini Düzenliyoruz | 4 Kasım 2020
MÜSİAD EXPO’nun Bu Yıl 18’incisini Düzenliyoruz

Değerli Misafirler, bildiğiniz gibi MÜSİAD EXPO’nun bu yıl 18’incisini düzenliyoruz. MÜSİAD olarak bu yıl ilk kez TÜYAP‘la güçlerimizi birleştireceğiz ve fuarımızı, 18 – 21 Kasım tarihlerinde TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğiz.

Hem fiziksel hem online olarak hibrit şekilde yapacağımız MÜSİAD EXPO’da, yüz binlerce ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyoruz. Ayrıca, 8 binin üzerinde B2B iş görüşmesini hedefliyoruz.

Abdurrahman Kaan: MÜSİAD EXPO’nun Bu Yıl 18’incisini Düzenliyoruz | 4 Kasım 2020

Fuarımız, dünyanın dört bir yanından gelecek sanayici ve iş insanlarının katılacağı Uluslararası İş Forumu – International Business Forum (IBF) ile önemli toplantılara ev sahipliği yapacak.

56 Ülkeden 400 Yabancı Alım Heyeti, Fuarımıza Katılacak

MÜSİAD, 95 ülkede irtibat noktasına, dolayısıyla geniş teşkilat ağına sahip bir dernek. Dolayısıyla fuara yurt dışından bakanlar, üst düzey bürokratlar, valiler, milletvekilleri, belediye başkanları, oda ve borsa başkanları, yabancı alım heyetleri, basın mensupları ve seçkin iş insanlarının yoğun katılımını  bekliyoruz.

Abdurrahman Kaan: MÜSİAD EXPO’nun Bu Yıl 18’incisini Düzenliyoruz | 4 Kasım 2020

Özbekistan, Pakistan, Kazakistan, Nijerya, Güney Afrika, İran, Irak ve Venezuela başta olmak üzere, 56 ülkeden 400 yabancı alım heyeti, fuarımıza katılacak.

Yurt dışından birçok ticaret odası, sanayi odası, borsa ve STK’lar ile  MÜSİAD EXPO’ya katılım noktasında yoğun görüşmeler de hala devam ediyor.

MÜSİAD-Dünya Fahri Konsolosları Ticaret ve Diplomasi Zirvesi

Uluslararası ticaretin önemli oyuncuları sayılan fahri konsolosları bir araya getirecek olan MÜSİAD-Dünya Fahri Konsolosları Ticaret ve Diplomasi Zirvesi de fuar kapsamında düzenlenecek. Başta ABD, Avrupa ve Asya bölgeleri olmak üzere tüm dünyada etkin rol oynayan fahri konsoloslar, buralarda edindikleri tecrübe ve birikimleri iş insanlarıyla paylaşarak ülkemizin ihracatının gelişmesine katkıda bulunacak.

Bu Zirveye, 82 Fahri Konsolosun Katılımı Kesinleşti

MÜSİAD olarak bugüne kadar, çeşitli kurum ve kuruluşlarla toplam 192 MOU anlaşması imzaladık. MÜSİAD EXPO 2020’de, 4 kıtadan 20 yeni karşı kuruluşla MOU anlaşması imzalayarak, ülkelerimiz arasındaki ihracatın ve ticari ilişkilerin gelişmesi noktasında önemli bir adım atmış olacağız.

Fuar kapsamında MÜSİAD Dünya Genel İdare Kurulu’nu (GİK) da düzenleyeceğiz. Türkiye ve dünyada görev alan MÜSİAD Şube Başkanları ve Temsilcilerinin katılımlarıyla yapılacak organizasyonda, MÜSİAD üyeleri arasında bağlar güçlendirilerek ticaret ortamının geliştirilmesini amaçlıyoruz.

MÜSİAD EXPO, Bu Yıl İlk Kez ‘Hibrit Fuar’ Deneyimi Sunacak

Organizasyon; yeni ticari modelleri geliştirmek, ticaret trafiğini sağlıklı bir şekilde sürdürebilmek ve ülkelerin ticaret potansiyelini maksimum düzeyde ortaya koyabilmek adına yapılması gerekenlerin paylaşıldığı bir platform olma özelliği de taşıyor.

Dünyada etkili olan pandemi nedeniyle MÜSİAD EXPO hazırlıkları titizlikle yapılıyor. Pandemi sonrası fiziksel ağırlıklı yapılan en büyük fuar etkinliği olmaya hazırlanan MÜSİAD EXPO, bu yıl ilk kez hibrit fuar deneyimi sunacak.

Fiziki olarak gelen binlerce iş insanı ve sanayiciyi sosyal mesafe kuralları çerçevesinde ağırlamaya hazırlandığımız fuarda katılımcılar, TÜYAP’ın sağladığı teknolojik alt yapı sayesinde fuar ziyaretçileri ile yalnızca fuar alanında değil, fuar sona erdikten sonra dahi dijital platformda bir araya gelerek ticaret yapabilecekler.

MÜSİAD EXPO’nun bu yılki ilklerinden biri de ilk kez açılacak “Girişimcilik Alanı” olacak. Türkiye’nin önemli gücü haline gelen ve dünyada ses getiren yatırımlar, ziyaretçilerle bu holde buluşacak.

Yatırımcı ile girişimciyi bir araya getirecek organizasyonda, yeni iş alanlarının oluşması sağlanarak Türkiye’deki istihdama doğrudan katkı yapılması hedefleniyor. Dünyanın önemli yatırımcılarının fuara katılarak girişimcilik salonunda önemli görüşmeler yapacağına inanıyoruz.

Biz De Bu Yılki EXPO’da Karavan Üreticilerine Yer Verdik

Bizler MÜSİAD olarak, bildiğiniz gibi ülkemizin kalkınmasına ve ülkemiz ekonomisine daha fazla katkı sunabilmek adına birçok proje geliştiriyoruz. Bu projelerimizin detaylarını ve bir kısmını belki ilk kez fuar kapsamında ziyaretçilerimizle paylaşacağız.

Bu yılki EXPO’da farklı olarak ayrıca Karavan Turizmini desteklemek amacıyla her gelir düzeyine hitap edecek karavanlar da EXPO kapsamında yerini bulacak. Biliyorsunuz karavan turizmi, Yeni Turizm Kaynakları Geliştirme ve Turizm Yatırımlarını çeşitlendirme stratejimiz kapsamında ilk kez MÜSİAD tarafından ortaya kondu ve oldukça geniş bir zeminde rağbet gördü. Biz de bu yılki EXPO’da Karavan Üreticilerine yer verdik.

Milli Elektrikli Araçların Da Gösterimi Gerçekleşecek

Bunun dışında bu yıl EXPO kapsamında milli elektrikli araçların da gösterimi gerçekleşecek. Milli gurur kaynağımız olan bu girişime, MÜSİAD olarak Fuar bünyesinde yer vermekten dolayı çok mutluyuz ve gurur duyuyoruz.

Bu yıl MÜSİAD EXPO fuarımıza, hem fiziki olarak hem de online katılım olacağı için, 100 binlerce ziyaret gerçekleşmesini bekliyoruz. Bu yılki fuar, yaklaşık 8 bin ikili iş görüşmesine ev sahipliği yapacak.

Fuara 24 sektörden yüzlerce firma katılacak. Fuar, ziyaretçi ve stantlı katılım anlamında yurt dışından yoğun ilgi görüyor. Venezuela’dan Özbekistan’a, Endonezya’dan Almanya ve Pakistan’a kadar pek çok ülkeden stantlı katılım gerçekleşecek fuara, ziyaretçi katılımında ise Avrupa, Asya-Pasifik, Avrasya, Afrika ve MENA ülkelerinden yoğun talep var.

TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi

Pandemi tedbirlerine ve TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi standartlarına uygun şekilde,  titizlikle yürütüyoruz. Küresel bir krize sebep Covid-19 Pandemisi dolayısıyla bu yıl MÜSİAD EXPO’nun hazırlıklarını, tüm pandemi tedbirlerine ve TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi standartlarına uygun şekilde,  titizlikle yürütüyoruz.

Fuar kapsamındaki her organizasyonumuzu, her adımımızı, Maske Mesafe Temizlik kuralını hiçbir şekilde göz ardı etmeden yürüteceğiz; bunun için tüm önlemlerimizi aldık.

Tüm katılımcı ve ziyaretçiler hassas kontroller sonrasında içeri girebilecek ve fuar alanında temassız teknolojiler kullanıma sunulacak. Yoğunluk kontrolü ve dezenfeksiyon işlemleri için ise özel ekipler görev yapacak.

MÜSİAD EXPO, Tüm Dünyanın Geçmekte Olduğu Böylesine Zor Bir Dönemde Son Derece Önemli Bir Organizasyon

Üretim, ticaret, ihracat ve yatırım alanlarında, ülkemizin iş insanlarının tüm dünyayla temas ederek işlerini geliştirmesine vesile olacak MÜSİAD EXPO, tüm dünyanın geçmekte olduğu böylesine zor bir dönemde son derece önemli bir organizasyon.

Böyle bir organizasyonu düzenlemekten duyduğumuz mutluluğun tarifi yok. Bu mutluluk, ülkemize faydalı olmanın ve MÜSİAD olarak bu topraklara olan inancımızı tüm dünyaya kanıtlamanın mutluluğudur.

Artık günleri saydığımız ve büyük bir heyecanla hazırlandığımız EXPO fuarımızda yeniden görüşmeyi diliyor, hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Abdurrahman Kaan – MÜSİAD Genel Başkanı

http://www.musiadexpo.com/

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.