Dolar 33,0372
Euro 35,9878
Altın 2.559,61
BİST 11.064,85
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Açık
İstanbul
32°C
Açık
Pts 33°C
Sal 33°C
Çar 34°C
Per 33°C

Doğuş Sigorta ve Eureko Sigorta’dan Engellenen Bireyler İçin Sigorta Çözümü

Doğuş Sigorta ve Eureko Sigorta’dan Engellenen Bireyler İçin Sigorta Çözümü
17 Nisan 2024 01:49

Müşteri odaklı çözümleri ve öncü uygulamalarıyla öne çıkan Doğuş Sigorta ve Eureko Sigorta, engellenen bireylere yönelik çalışmalar yürüten sosyal girişim Erişilebilir Her Şey iş birliği ile yeni bir sigorta çözümü sunuyor. ‘Erişilebilir Ekipman Sigortası’nı hayata geçiren iki şirket; sigorta sektöründe kapsayıcılık ve erişilebilirlik konusunda önemli bir adım atıyor. 

Sigorta sektörünün iki öncü şirketi Doğuş Sigorta ve Eureko Sigorta, Erişilebilir Her Şey sosyal girişimi ile önemli bir iş birliğine imza atıyor.  Engellenen bireylerin sigortacılık hizmetlerine ulaşırken yaşadıkları zorlukları aşmak ve onlara daha adil, kapsayıcı ve erişilebilir bir deneyim sunmak amacıyla oluşturulan “Erişilebilir Ekipman Sigortası”, sektördeki standartları yeniden tanımlıyor. Engellenen bireylerin hayatlarını kolaylaştıracak bu yeni sigorta ürünü, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden kurumların öncülüğünde sigorta sektöründe yeni bir dönemin başlangıcını işaret ediyor.

Sigortacılık hizmetlerini herkes için daha kapsayıcı ve erişilebilir hale getirmek ve ihtiyaca uygun sigorta çözümleri sunmak hedefiyle yola çıkan Doğuş Sigorta, Erişilebilir Her Şey sosyal girişimi ile yürütülen kapsamlı araştırmalar sonucunda, yardımcı teknoloji ve ekipmanların zarar görmesi durumunda engellenen bireylerin yaşadığı sorunları tespit etti. Bu ihtiyaçları doğrudan ele alan Doğuş Sigorta ve Eureko Sigorta “Erişilebilir Ekipman Sigortası” ürününü geliştirdi. Fiziksel farklılığı olan bireylerin özel ihtiyaçları dikkate alınarak tasarlanan ürün; engellenen bireyler tarafından kullanılan işitme cihazı, elektrikli sandalye gibi elektronik ekipmanları beklenmedik zararlar, hırsızlık, yangın ve deprem gibi riskler karşısında koruma altına alıyor.

Erişilebilir Sigorta Ürünü Erişilebilir Çözümlerle Satışa Sunulacak

Eureko Sigorta web sitesi üzerinden satışa sunulacak olan Erişilebilir Ekipman Sigortası ile ilgili bilgi almak veya ürünü sipariş vermek isteyenlerin sitede bulunan formu doldurmaları yeterli oluyor. Form doldurulmasının ardından Eureko Sigorta Müşteri İletişim Merkezi form sahiplerini arayarak bilgi aktarıyor ve ürün satışı gerçekleştiriliyor. 

Müşterilerini merkeze koyma yaklaşımını ve erişilebilirlik hedeflerini en doğru şekilde gerçekleştirmek isteyen Eureko Sigorta, Müşteri İletişim Merkezi’nde işaret dili konuşabilen bir ekip oluşturdu. Sağır ve işitme engelli müşteriler, bu ekiple görüntülü arama gerçekleştirerek satın alma süreçlerini yürütebiliyor. Bununla da yetinmeyen Eureko Sigorta, dijitalleşme odağıyla birlikte, tüm sürecin uçtan uca online platformlardan tek tıkla gerçekleşmesini sağlayacak altyapının üstünde çalışmaya devam ediyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Doğuş Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Çiğdem Uluocak Akçay, şunları söyledi: “Bu çok değer verdiğimiz projedeki rolümüz bizleri çok heyecanlandırıyor. Sigorta sektöründe yenilikçi projelere imza atan iş ortağımız Eureko Sigorta ile kapsamlı bir iş birliği sürecini başlattık. Bu iş birliği çerçevesinde, Türkiye’de yaşayan yaklaşık 5 milyon engellenen birey için ‘Erişilebilir Sigorta Projesi’ni hayata geçiriyoruz. İlk etapta engellenen bireylerin ihtiyaçlarını belirlemek için Erişilebilir Her Şey ekibinin desteğiyle farklı engel gruplarının beklentilerine yönelik odak grup görüşmeleri gerçekleştirdik. Ortaya çıkan veriler doğrultusunda, Eureko Sigorta ekipleri ile bu ihtiyaçların giderilmesi için ürün tasarımı ve değerlendirmeleri yaptık. Bireylerin rutin hayatlarını devam ettirebilmek için kullandıkları yardımcı teknolojilerin sigortalanması amacıyla ‘Erişilebilir Ekipman Sigortası’ ürününü hayata geçirdik. Amacımız, engellenen bireyleri sigorta güvencesine kavuşturmak ve olası riskler sonrasında bir kayba uğramadan hayatlarına devam etmelerini sağlamak.”

Eureko Sigorta Genel Müdürü Süha Çele ise şu açıklamalarda bulundu: “Eureko Sigorta olarak müşterilerimizi merkeze koyan, onların ihtiyaç ve beklentilerini iyi analiz ederek bunlara cevap vermeyi önceliklendiren bir anlayışımız var. Aynı zamanda, bir sigorta şirketi olmanın ötesine geçen, toplumda değer yaratan çalışmalar da bu anlayışımızın bir gereği. İş ortağımız Doğuş Sigorta ve Erişilebilir Her Şey sosyal girişiminin engellenen bireylerin sigortacılık ihtiyaçlarını ortaya çıkaran araştırmaları bu açıdan çok kıymetli. Sektörel birikimimiz, inovatif yaklaşımımız ve insan odaklı bakış açımızla farklı ihtiyaçlara cevap verebilen, sigortalılığı toplumda daha erişilebilir hale getiren bir şirket olmaktan dolayı çok mutluyuz.”