Dolar 27,2102
Euro 28,8397
Altın 1.676,01
BİST 8.304,83
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Az Bulutlu
İstanbul
26°C
Az Bulutlu
Sal 26°C
Çar 25°C
Per 24°C
Cum 23°C

ING Türkiye 2021 Yılı İlk Yarı Finansal Verileri Açıklandı

ING Türkiye 2021 Yılı İlk Yarı Finansal Verileri Açıklandı
10 Ağustos 2021 15:19

ING Türkiye 2021 yılı ilk yarı finansal verileri açıklandı. Mevduatta büyüyen ING’den, 47.3 milyarlık kaynak ile ekonomiye destek. Bu dönemde konsolide sermaye yeterlilik oranı yüzde 19.65 olarak gerçekleşen ING Türkiye, 40.8 milyar TL’si nakdi olmak üzere toplam 47.3 milyar TL tutarında kredi büyüklüğü ile ekonomiyi destekledi.

ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, “Normalleşmeye yönelik atılan adımlar olumlu etkiler yaratırken, müşterilerimizi finansal açıdan desteklemeye devam ettik ve mevduatta yüzde 12 oranında büyüdük. Ayrıca, bankamızın sürdürülebilirlik bağlantılı ilk işlemi olma özelliği taşıyan 300 milyon Euro tutarındaki sendikasyon kredisine imza attık. Hem hizmetlerimizle hem de dijital yatırımlarımızla ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğiz” dedi.

ING Türkiye
ING Türkiye

Konsolide Aktif Toplamı 68.8 Milyar TL

Müşterilerine her zaman, her yerden, kolay ve zahmetsiz hizmet sunabilmek hedefiyle faaliyet gösteren ING Türkiye, 2021 yılı ilk yarı konsolide finansal sonuçlarını açıkladı. Konsolide aktif toplamı 68.8 milyar TL olan ING Türkiye’nin bu dönemdeki sermaye yeterlilik oranı da yüzde 19.65 seviyesinde gerçekleşti. Yılın ilk altı ayında toplam özkaynakları 9.8 milyar TL, mevduatları ise 44.8 milyar TL olan ING Türkiye, 40.8 milyar TL’si nakdi olmak üzere toplam 47.3 milyar TL kredi desteğiyle ekonomiye sağladığı katkıyı sürdürdü. 

Alper Gökgöz: “Hizmetlerimizle ve dijital yatırımlarımızla ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğiz”

Yılın ilk yarısını değerlendiren ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, “Aşılamada yaşanan hızlanma ile birlikte dünyada ve Türkiye’de normalleşmeye yönelik atılan adımlar pek çok açıdan olumlu etkiler yaratırken, ING Türkiye olarak bu süreçte ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam ettik ve hem bireysel hem de kurumsal müşterilerimize ürün ve hizmetlerimizle desteğimizi sürdürdük. Mevduatı tabana en yaygın olan banka olarak, mevduatta yılsonuna göre yüzde 12 büyüme gerçekleşmesinden dolayı memnunuz.  Turuncu Hesap ve Turuncu Ekstra gibi tasarruf odaklı ürün ve programlarımızla müşterilerimizin ihtiyaçlarını desteklemeye devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Sürdürülebilir bir dünya hedefinde bankacılık sektörünün dönüştürücü gücüne inandıklarını belirten Gökgöz “Bu dönemde aynı zamanda bankamızın sürdürülebilirlik bağlantılı ilk işlemi olma özelliği taşıyan 269 milyon Euro ve 37 milyon Amerikan Doları (toplam 300 milyon Euro), tutarındaki sendikasyon kredisine, 11 ülkeden 22 bankanın katılımıyla imza attık. Finansal piyasaları da etkisi altına alan pandeminin getirdiği zorluklara rağmen Türk ekonomisine kazandırılan bu yeni kaynak, ING Türkiye’ye ve Türk bankacılık sektörüne olan güveni bir kez daha ortaya koydu. Hem ürün ve hizmetlerimizle hem de dijital yatırımlarımızla ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

Alper Gökgöz: Dijitalleşmeyi etkin bir araç olarak kullanmaya devam edeceğiz

Dijitalleşme yolculuğunda da sağlam adımlar atmaya devam ettiklerini belirten Gökgöz, “Dijital dönüşümü stratejimizin temeline alarak, Türkiye’nin lider dijital kurumu olma hedefiyle çalışmalarımızı kesintisiz sürdürüyoruz. Bu doğrultuda bankacılık sektöründe bir milat olduğuna inandığımız uzaktan müşteri olma hizmetini 1 Mayıs tarihinden itibaren hayata geçirdik. Aynı zamanda dijitalleşme doğrultusunda attığımız adımlarla, IDC Türkiye Finans Teknoloji Ödüllerinde 2 kategoride ödüle layık görüldük. Bu kapsamda, Yönetim, Risk ve Uyum kategorisinde, “Kara Para Aklama ile Mücadelede Yeni Çağ” projesi ile birinci olurken, Teknoloji Hizmet Dağıtımı kategorisinde ise “(ING-Next) Uzak Ofis Son Kullanıcı Sistemlerinin Etkin ve Güvenli Yönetimi” projemiz ile üçüncü seçildik. Her iki projede emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımı yürekten kutluyorum. Dijital kanallarımıza yaptığımız yatırımlarla dijitalleşmeyi etkin bir araç olarak kullanmaya devam edeceğiz” dedi.

Kredi desteği ve avantajlı kampanyalar ile müşterilere destek

Müşterilerine, işletmelere ve ülke ekonomisine katkı vermek üzere uygun koşullarda kredi paketleri hazırlayan ING ayrıca, uzaktan müşteri edinimi ile ING ailesine katılan yeni bireysel müşterilerine yönelik için sıfır faizli ihtiyaç kredisi kampanyasını geliştirdi. Bu kampanya ile yeni ING’li olan ilk 5 bin müşteri 5 bin TL’ye kadar sıfır faizli ihtiyaç kredisi fırsatından yararlandı. KOBİ’lere yönelik ürün ve hizmetleriyle işletmeleri destekleyen ING Türkiye ayrıca, ilk kez ING’li olacak yeni KOBİ müşterilerine yönelik üç ay boyunca %0 üye iş yeri ücreti fırsatını sunan POS Ekstra kampanyasını hayata geçirdi.

Toplumsal yatırımlar hız kesmeden devam ediyor

Toplumsal cinsiyet eşitliğini faaliyetlerinin merkezine alan ING Türkiye, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) iş birliği ile hayata geçirdiği ING Olimpik Kızlar Projesi kapsamında desteklediği kadın sporcuları Tokyo 2020 Olimpiyatları’na uğurladı. Olimpik Kızlar projesi kapsamında desteklenen ve Olimpiyatlar’a katılacak sporculara motivasyon sağlamak için özel bir proje geliştiren ING, hazırladığı video ile tüm Türkiye’ye sporculara destek mesajı paylaşmaları için çağrıda bulundu. Türkiye’nin dijital dönüşümüne katkı sağlayacak toplumsal yatırımlarını önceliklendiren ING, çocuklara yeni nesil yetkinlikler ve teknoloji ile üretme kültürü kazandırmak hedefiyle başlattığı ve ilkini 2019’da Kahramanmaraş’ta gerçekleştirdiği ING Gelecek için Teknoloji Akademisi’ni Ağrı’ya taşıyarak 700 çocuğa daha ulaştı.

ING Türkiye yönetim kurulu listesiING Türkiye swift kodu ve ING Türkiye EFT kodu için ilgili konumuzu okuyabilirsiniz.