Dolar 18,6396
Euro 19,5820
Altın 1.068,72
BİST 4.827,04
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 16°C
Çok Bulutlu
İstanbul
16°C
Çok Bulutlu
Cum 17°C
Cts 19°C
Paz 16°C
Pts 13°C

Ankara Sigorta Genel Müdürlüğüne Atanan Rifat Vefa Mürteza’yı Ziyaret Ettik.

Ankara Sigorta Genel Müdürlüğüne Atanan Rifat Vefa Mürteza’yı Ziyaret Ettik.

4 Eylül 2020 12:47

Ankara Sigorta Genel Müdürlüğüne Atanan Sayın Vefa Mürteza’yı İFHA Danışma Kurulu Olarak Ofisinde Ziyaret Ettik.

Uzun yıllardır Sigorta Sektörüne büyük emekler veren ve her aşamasında üstün başarılara imza atan Rifat Vefa MÜRTEZA’yı Ankara Sigorta Genel Müdürlüğüne atanması sebebiyle tebrik ziyaretinde bulunduk. Daha önce yapılması istenen ziyaretimiz malum pandemi sebebiyle gecikmeli olarak gerçekleştirildi.

Ankara Sigorta Genel Müdürlüğünde ki ofisinde bizleri misafir Eden Rifat Vefa MÜRTEZA’yı; İFHA Haber Genel Müdürü Emrah YAŞAR, İFHA Haber İletişim Başkanı Jülide ÇİLİNGİR ve İFHA Haber ve SAİS Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın METİN ile beraberindeki heyet ile ziyaret ettik.

Ankara Sigorta Genel Müdürlüğüne Atanan Rifat Vefa Mürteza'yı Ziyaret Ettik. | 4 Eylül 2020

Ankara Sigorta olarak gelecek yıldan itibaren; acentelerimize, brokerlerimize ve müşterilerimize bir çok yeniliği getireceğiz

Yeni görevi sebebiyle kendisine tebriklerin sunulması ile başlayan ziyaretimizde Vefa bey’in geçmiş başarıları ve İFHA Yönetim Kurulu üyeleri ile müşterek çalışmaları yad edilerek bir anlamda sektörün ‘’arşiv sayfaları’’ açılarak başladı. Sektöre kazandırılan başarılı çalışmaların ilerleyen aşamalarda da bir çok atılıma ışık tutacağını dile getiren R.Vefa MÜRTEZA, ‘’Ankara Sigorta olarak gelecek yıldan itibaren; acentelerimize, brokerlerimize ve müşterilerimize bir çok yeniliği getireceğiz’’ müjdesi ile de sektörümüz adına güzel haberlerin sinyalini vermiş oldu.   Ankara Sigortanın köklü tarihi ile sigorta sektörünün önemli oyuncularından birisi olduğunu belirten Vefa MÜRTEZA, ‘’bu köklü yapının üzerine başarılı imzalarımızı atmaya devam ederek misyonumuzu sürdüreceğiz’’ şeklinde sözlerine devam etti. Bu vesile ile de yayın hayatına yeni başlayan, gözle görülür farkındalığı olan İFHA Haber ve Yönetim Kurulunun kendisini ve Ankara Sigorta’yı ziyaretlerinin çok değerli olduğunu da belirterek teşekkürlerini paylaştı. İFHA Haber’in çıktığı bu yolculukta üstün başarılar diledi.

Emrah YAŞAR, Vefa bey ve ekibi ile eşgüdümlü ve sektöre fayda getiren her çalışmada işbirliği yapmaya hazır olduklarını vurguladı

İFHA Haber Genel Müdürü Emrah YAŞAR, Vefa MÜRTEZA’nın yeni görevi sebebiyle tebriklerini sunması ardından, ‘’Ankara Sigorta gibi Sektörün kadim ve köklü bir kurumunda Vefa Bey gibi bir ismi görmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi. İFHA Haberin genç fakat oldukça geniş bir yelpazeyi kapsayan habercilik anlayışında Ankara Sigorta ‘nın ayrı bir yere sahip olduğunu belirten Emrah YAŞAR, Vefa bey ve ekibi ile eşgüdümlü ve sektöre fayda getiren her çalışmada işbirliği yapmaya hazır olduklarını vurguladı.

Jülide ÇİLİNGİR Ankara Sigorta ve Vefa beyin enerjisinin bizlere de ilham vereceğinden kuşku duymadığını dile getirdi

İFHA Haber İletişim Başkanı Jülide ÇİLİNGİR, Ankara Sigortanın hepimizin geçmişinde önemli izleri olduğunu belirterek, Vefa bey gibi sektörden başarılı bir meslektaşımızın bu göreve gelmesinin büyük bir şans olduğunu dile getirdi. İFHA Haberin sektörde ki tüm paydaşlarına eşit mesafede duran ve herkese eşit fırsat vermeyi ilke edindiğini belirten ÇİLİNGİR, Ankara Sigorta ve Vefa beyin enerjisinin bizlere de ilham vereceğinden kuşku duymadığını önemle vurguladı. Bu enerjinin tüm sektöre yayılarak ‘’sektörümüzü ileriye taşımada’’ itici güç olmasını dilediğini belirterek sözlerine ara verdi.

SAİS Yönetim Kurulu üyesi Yalçın METİN, Ankara Sigorta’nın geçmişte olduğu gibi bundan sonrada Acentelerini destekleyeceğine olan güvenini yineledi

SAİS Yönetim Kurulu üyesi Yalçın METİN, Vefa bey ile beraber acentelerin önemli bir ivme kazandığını yakından gözlemlediğini belirterek, bir çok acente meslektaşının Vefa Bey’e olan teşekkürlerini ve selamlarını özellikle sundu. İFHA Haber Danışma Kurulu ile beraber, Acentelerin sorun ve isteklerini dile getirme fırsatı yakaladıklarını belirten METİN, bu çabaların ve girişimlerin hepimizin sorunlarına merhem olmak açısından bir fırsat olarak gördüklerini yineledik. Ankara Sigorta’nın geçmişte olduğu gibi bundan sonrada Acentelerini destekleyeceğine olan güvenini yineleyen METİN, teşekkürlerini sunarak sözlerini tamamladı.

Vefa bey ve Emrah Beyin aynı güne denk gelen doğum günü sebebiyle, ekip tarafından organize edilen kutlama pastası ile beraber yeni yaşın güzellikler getirmesi temennisi ile ziyaretimizi tamamladık.

Sektörümüzün şu zor zamanlarda çokça ihtiyacı olan ‘’güleryüzü’’ ve ‘’empati’’ yeteneğini içselleştirerek ekibine, acentelerine ve müşterilerine de aşılayan Vefa Bey’in yeni meslek yolculuğunda üstün başarılar dileriz.

Ankara Anonim Türk Sigorta Şirketi

16.05.1936 tarihli Bakanlar Kurulu onayıyla kurulmuş ve 3.Cumhurbaşkanımız Sayın Celal Bayar o tarihte yönetim kurulu başkanlığını üstlenmiştir. Şirketin hissedarları; Türkiye İş Bankası, Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi, Etibank, Adapazarı Türk Ticaret Bankası ve Muvaffak İşmen’dır. İlk genel merkez Ankara, muamelat yeri İstanbul olarak kabul edilmiştir.

1990 yılında sermaye yapısında meydana gelen değişiklik sonucu Etibank’ın sermaye payı %85’e yükselmiştir. Bu değişiklik sonrası Bakanlar Kurulu kararı ile şirket Etibank’a bağlanmış ve karar 14.04.1993 tarihinde Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayımlanarak bağlı ortaklık işlemleri tamamlanmıştır.

26.09.1997 tarihinde Etibank hisselerinin özelleştirme kapsamı ve programına alınması hususu karara bağlanmıştır. 20.04.2000 tarihinde şirketin ana hisseleri Polis Bakım ve Yardım Sandığı tarafından Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’ndan satın alınmıştır.

Şirketimiz, 2002 yılı Temmuz ayında Bureau Veritas Quality International aracılığıyla ISO 9001:2008 kalite belgesini almaya hak kazanmış olup, bu tarihten itibaren Kalite Yönetim Sistemi’ni uygulamaktadır. Bu proje kapsamında başlatmış olduğu kusursuz müşteri memnuniyeti anlayışını şirket bünyesinde tüm birimlerine benimsetmiştir. 1936 yılından beri sigortacılık sektöründeki tecrübesi, 100’ün üzerinde çalışanı, Türkiye genelinde bulunan 5 Bölge Müdürlüğü ve 800’e yakın acenteleriyle sektördeki saygın yerini koruyan Ankara Sigorta, %100 Türk sermayesi ile sigorta sektörünün öncü kuruluşlarından biri olmanın gururunu yaşamaktadır.