DOLAR 18,5806
EURO 18,4922
ALTIN 1.024,28
BIST 3.474,56
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 20°C
Az Bulutlu
İstanbul
20°C
Az Bulutlu
Per 20°C
Cum 20°C
Cts 21°C
Paz 21°C

E-Mobiltek: Erol Sevan Kılıçoğlu

E-Mobiltek: Erol Sevan Kılıçoğlu

18.12.2020

Ömrünü Oto Servisçiliğe Adamış Bir Usta: Erol Sevan Kılıçoğlu

Ömrünü Oto Servisçiliğe Adamış Bir Usta: Erol Sevan Kılıçoğlu. Oto servisçiliği çıraklıktan ustalığa ilmek ilmek örülen bir meslek grubudur. Teknoloji ve insan kaynağı değişse de çıraklıktan ustalığa bu geçiş her zaman devam edecek gibi görünüyor.

E-Mobiltek
Erol Sevan Kılıçoğlu

Sigorta Şirketlerinin ve oto servisçiliği yapan camianın çok yakından tanıdığı, oto elektrik, elektronik ve mekatronikte ustalaşmış bir isim Erol Sevan Kılıçoğlu ve büyük özveri ve emek ile kurduğu E-Mobiltek’i yakından tanıyalım.

Araçlarımızı sürekli olarak dezenfekte etmekteyiz ve önceliğimiz insan sağlığı

E-Mobiltek

Tüm dünyayı etkisi altına alan Pandemi dönemini nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu durum özel ve iş hayatınızı nasıl etkiledi, nasıl değişiklikler yaşadınız?

E-Mobiltek: Erol Sevan Kılıçoğlu | 18 Aralık 2020

Virüsün yayılma hızı, ciddiyeti ve yetkililerin gerekli önlemleri alması bizleri alarm seviyesine getirdi. Bu durumdan dolayı servisimizi ve servis araçlarımızı sürekli olarak dezenfekte etmekteyiz ve her şeyden evvel önceliğimiz insan sağlığı olmaya devam edecektir.

Pandemi sürecinde sosyal ve ekonomik hayatı durma noktasına getiren Covid-19 salgınından dolayı yaşam tarzı, iş yapış şekilleri ve alışkanlıklarımızı ciddi oranda değiştirdi. Haliyle çalışma saatlerimiz ve müşteri akışımızda kısıtlamalar doğdu.

E-Mobiltek: Erol Sevan Kılıçoğlu | 18 Aralık 2020

Devletimize bu anlamda güvenimiz tamdır

Bu süreci Devletimizin uyguladığı politikalar, ekonomik tedbirler, Sigorta şirketlerinin bizlere vereceği destek ile el birliği ile aşacağımıza da inanıyoruz. Devletimize bu anlamda güvenimiz tamdır.

E-Mobiltek’in kuruluş hikâyesini bize kısaca anlatır mısınız?

1989 yılında servisimi Atatürk Oto Sanayi Sitesi 2.Kısım 7.Sokakta kurdum. O zamandan bu yana otomotiv sektörüne motor, elektrik ve elektronik onarım firması olarak çalışmaya başladık. Değişen dünya ve otomotiv sektörünün hızla gelişmesi sebebiyle bizlerde değişime uyum sağladık.

2011 yılından itibaren de alt yapımızı tekrar gözden geçirerek tüm müşterilerimize ve sigorta iş ortaklarımıza elektronik – mekatronik hizmetleri vermeye başladık. Bu da bizim açımızdan önemli bir sürecin başlangıcı oldu. Bunu sektörde hayata geçiren ilk markalardan birisi olmamızdan da gururluyuz.

E-Mobiltek

E-Mobiltek olarak yeni iş ortaklarımız ile yolumuza güçlenerek devam ediyoruz

2020 itibariyle de pandemiye ve diğer ekonomik kriz argümanlarına rağmen E-Mobiltek olarak yeni iş ortaklarımız ile yolumuza güçlenerek devam ediyoruz.

Şahsınızın ve E-Mobiltek’in başarılı olduğu yönlerinden bize bahseder misiniz? Başarılarınızın devamını neye bağlıyorsunuz? Bunun bir formülü ya da sihri var mıdır?

Biz bu işin mayasından gelen kişileriz. Çok çalışmak, sabır göstermek ve planlı çalışmak bu işin sihridir. Başkada bir yolu yok bunun. Diğer yandan teknolojiden de hiçbir zaman korkmadık ve kaçmadık. Her yeniliği bütçemize uygun şekilde temin etmeye çalıştık. Teknolojiye sırtımızı dönseydik sanırım şu anda E-Mobiltek markası hayatta olmazdı.

Uzun yıllardır birçok sigorta ile anlaşmalı olduğunuzu ve başarılı çalışmalara imza attığınızı iyi biliyoruz. Sigorta şirketleri ile çalışmalarınız hakkında bizi bilgilendirmenizi isteriz.

Birçok sigorta şirket müşterisine hizmet vermekteyiz

2011 yılında otomotiv elektroniği konusunda Eureko Sigorta ile başladık ve bu süreçten sonra sigorta şirketleri ve eksperlerimizin bizi tavsiye etmeleri sayesinde bugün birçok sigorta şirketi ile anlaşmalı servis olarak çalışır durumdayız. Türkiye Sigorta, AXA Sigorta, ETHICA Sigorta, AKSİGORTA ve daha birçok sigorta şirket müşterisine hizmet vermekteyiz.

Sektörümüzde ki değişimleri sürekli takip etmemiz sebebiyle bize karşı duyulan güven sürekli artmaktadır. Müşteri memnuniyetini gözetirken sigorta şirketlerine getirdiğimiz tasarruf sebebiyle de birçok ödül ve başarı belgemiz bulunuyor.

Sigorta Şirketlerine ve müşterilerimize iyi ve kaliteli hizmet vermeye hazır durumdayız

2021 yılında yeniden yapılanma sürecimiz ile beraber daha başarılı ve büyük bir markaya dönüşeceğimize de inanıyoruz. Biz 2021’de Sigorta Şirketlerine ve müşterilerimize iyi ve kaliteli hizmet vermeye hazır durumdayız.

Sigorta sektöründe müşteri memnuniyeti oldukça büyük öneme sahip. Müşteri memnuniyetini nasıl tespit ediyorsunuz? Sigorta müşterilerine sağladığınız memnuniyeti nelere bağlıyorsunuz?

Bizlerden hizmet alan müşterilere kendi istekleri ile doldurdukları müşteri memnuniyet formu, telefon görüşmeleri ve nihayetinde kendilerinden gelen bildirimler sayesinde müşteri memnuniyetimizi takip ediyoruz. Her yıl bu ortalamanın kademeli olarak artması bizler için oldukça motive edici. 2020 yılı istatistiklerimize göre de müşteri memnuniyet ortalamamız %88’dir. Bununla yetinmeyerek %90’lar üzerine taşımayı hedefliyoruz.

Son olarak da bu mesleğe adım atacak olan ya da hayallerinde süsleyen gençlere neler tavsiye edersiniz, bu meslek gelip geçici bir uğraş olmaması nedeniyle gençler bu işe atılırken nelere dikkat etmelidirler? Sektörünüzün başarılı bir erbabı ve ustası olarak bunları sizden duymak hepimizin ufkunu açacaktır.

Her şeyden evvel sektörümüzde ki gelişmeleri yakından takip etmelerini, araştırmacı ve meraklı olmalarını öneririz. Bu özellikler olmadan servisçilik yapmak oldukça zor.

Gelişen teknolojiyi mutlaka takip etmeliler, edindikleri bilgileri becerileri paylaşmalılar ve en önemlisi de gece-gündüz bu işe gönül vermeye ve çalışmaya hazır olmaları gerekir.

Genç arkadaşlarıma bunları özellikle tavsiye ederim. Sonrasında başarı kendiliğinden zaten gelecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.