Dolar 27,1418
Euro 28,9323
Altın 1.681,16
BİST 8.039,18
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Açık
İstanbul
32°C
Açık
Cts 30°C
Paz 26°C
Pts 26°C
Sal 25°C

Anadolu Hayat Emeklilik’ten AHE-Dijital BES Başvurusu

Anadolu Hayat Emeklilik’ten AHE-Dijital BES Başvurusu
26 Mayıs 2023 20:41

Anadolu Hayat Emeklilik, dijitalleşme ve sürdürülebilirlik olarak belirlediği temel stratejik hedefleri doğrultusunda, faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamdaki çalışmalarına bir yenisini ekleyen şirket, 2023 yılında “AHE-Dijital BES Başvurusu” uygulamasını hayata geçirdi. Bireysel emeklilik satış sürecinde müşterilerden yazılı onay alınan basılı formların, kâğıt kullanılmadan dijital platformlar aracılığıyla doldurulmasına olanak tanıyan uygulama sayesinde, sayısı yılda yaklaşık 300 bine ulaşan ve 24 sayfadan oluşan Emeklilik Sözleşmesi Teklif Formu basımının yüzde 60 oranında azaltılması hedefleniyor.

Sürdürülebilir bir gelecek yolunda güçlü adımlarla ilerleyen Anadolu Hayat Emeklilik, dijital dönüşüm yolculuğundaki faaliyetlerine ivme kazandıran yenilikçi bir uygulamayı daha hayata geçirdi. “AHE-Dijital BES Başvurusu” ile, satış sürecinde kullanılan ve 24 sayfadan oluşan formları artık kâğıt kullanmadan doğrudan dijital platform üzerinden doldurmaya imkân tanıyan şirket, bu hizmeti direkt satış ekibi ve acentelerinin kullanımına açtı. Uygulamaya geçiş ile birlikte; satış süreçlerinin dijitalleşerek hızlanması, müşterilerden gerekli bilgilerin doğrulanarak alınması sayesinde veri kalitesinin artması, operasyonel verimliliğin iyileşmesi ve kâğıt sarfiyatının azaltılarak çevresel sürdürülebilirliğe katkı sağlanması hedefleniyor. Bu uygulama ile toplam 24 sayfadan oluşan ve yıllık yaklaşık 300 bin kez çıktı alınan Emeklilik Sözleşmesi Teklif Formu basımını yüzde 60 azaltmayı hedeflediklerini belirten Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Murat Atalay, her faaliyetlerinde olduğu gibi, teknolojik gelişmeleri uygularken de önceliklerinin sürdürülebilir gelecek olduğunu ve gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir dünya bırakmayı hedeflediklerini ifade etti.

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Murat Atalay
Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Murat Atalay

“’AHE-Dijital BES Başvurusu’ ile bireysel emeklilik sözleşmesi düzenlemek sadece 1 dakika 32 saniye sürüyor”  

AHE-Dijital BES Başvurusu’nun kullanılmaya başlamasıyla yüz yüze satışlarda matbu başvuru formu kullanımının terk edilerek, satış sürecinin tablet bilgisayarlar üzerinden dijital olarak yürütülmesini mümkün kıldıklarını aktaran Atalay, “Çok yakın zamanda hayata geçirdiğimiz uygulamamız ile bireysel emeklilik ürünlerimizin satışında Emeklilik Sözleşmesi Teklif Formu üzerinde doldurulması gereken tüm alanlar tablet bilgisayar üzerindeki ‘AHE-Dijital BES Başvurusu’ aracılığıyla dijital olarak dolduruluyor, satış sürecindeki müşteri beyanı da sürecin sonunda kişiden SMS onayı alınarak temin ediliyor. Yapay zekâ teknolojisi ile kişilerin kimlik ve kredi kartı gibi bilgileri tablet ile taranarak alınabiliyor.  Satış süreci sonunda müşterimizin verdiği tüm bilgileri içeren Özet Bilgi Formu SMS ile kendisinin cep telefonuna gönderiliyor ve SMS onayı alınıyor. Burada müşterimizin tek sayfalık ‘Onay Formu’nu doldurup ıslak imza ile onaylaması yeterli oluyor. Satış süreçlerimizi 2 dakikanın altına indirdiğimiz AHE-Dijital BES Başvurusu ile aynı zamanda 4 milyon 320 bin kâğıt tasarrufuna denk gelen 6 binin üzerinde ağacı kurtarmayı hedefliyoruz. Uygulamamızı daha yeni devreye almamıza rağmen, AHE-Dijital BES Başvurusu ile tamamlanan satışlarımızın toplam içerisindeki payı yüzde 20 seviyesine ulaştı. Önümüzdeki aylarda bu oranın gittikçe artacağından eminiz. Süreçlerimizde hem müşterilerimiz hem de satış ekiplerimiz için zaman ve kaynak tasarrufu sağlayan, aynı zamanda tüketimi de asgari düzeye indiren yenilikçi uygulamalar geliştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.