DOLAR 18,4808
EURO 17,8145
ALTIN 970,74
BIST 3.280,55
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Açık
İstanbul
27°C
Açık
Çar 27°C
Per 25°C
Cum 26°C
Cts 24°C

Anadolu Sigorta, İlk Entegre Sürdürülebilirlik Raporunu Yayımladı

Anadolu Sigorta, İlk Entegre Sürdürülebilirlik Raporunu Yayımladı

13.05.2022

Anadolu Sigorta, sürdürülebilirlik odağındaki faaliyetlerini bu yıl ilk kez entegre rapor olarak yayımladı. Ekonomik, çevresel ve sosyal katma değer yaratma vizyonuyla sürdürdüğü projelerini ve hedeflerini paydaşlarına aktaran Anadolu Sigorta, entegre rapor çalışmasıyla sürdürülebilirlik kavramına bütüncül bakış açısını ortaya koyuyor.

Anadolu Sigorta bu yıl sürdürülebilirlik faaliyetlerini ilk kez entegre rapor olarak yayımladı. Sürdürülebilirliği şirket politikasının ve kurum kültürünün odağına alan Anadolu Sigorta 2021 Entegre Sürdürülebilirlik Raporu’nda, faaliyetlerini ve hedeflerini bütüncül bir bakış açısıyla paylaştı. Raporda 2021 yılının finansal ve finansal olmayan sonuçları, iklim değişikliği, pandemi gibi faktörlerin sigortacılık sektörüne etkileri, dijitalleşme, yenilikçi ürünler ve mutlu bir çalışma ortamı gibi konu başlıkları yer alıyor.

Anadolu Sigorta’nın 97 yıldır sigorta sektöründe güven ve itibarı simgeleyerek, pek çok yeniliğe öncülük ettiğini belirten Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mehmet Şencan, şirketin sürdürülebilir başarısının temelinde, paydaşlarının ihtiyaçlarını karşılarken gelecekten beklentilerini de öngören vizyonunun yer aldığını ifade etti.

Anadolu Sigorta, İlk Entegre Sürdürülebilirlik Raporunu Yayımladı | 13 Mayıs 2022

“Yenilenebilir enerji yatırımlarına yönelik yenilikçi hizmetlerimizi artırmayı hedefliyoruz”

Mehmet Şencan Kimdir?
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mehmet Şencan

Sürdürülebilir kalkınmaya katma değer yaratan bakış açısıyla şirketin pek çok küresel gelişmeye karşı proaktif uygulamaları hayata geçirdiğini aktaran Şencan, “İklim değişikliği, özellikle son yıllarda olağanüstü hava koşulları ve doğal afetlerde artış yaşanmasına sebep oluyor. İklim krizinin ekonomik ve sosyal yansımalarını sigorta sektöründe de doğrudan veya dolaylı olarak görüyoruz. Bu durum ile mücadele kapsamında hayata geçmesi planlanan yeşil ekonominin, birçok branşın üretim ve hasar dinamiklerini değiştireceği öngörülüyor. Bununla birlikte iklim değişikliğinin sigorta sektörüne bazı fırsatlar sunduğunu da belirtmek mümkün. Anadolu Sigorta olarak bu durumun yarattığı risk ve fırsatları titizlikle analiz ediyor, tüm süreçlerimizi bu bakış açısıyla gözden geçiriyoruz. Başlıca stratejimiz, yenilenebilir enerji yatırımlarının aranan sigorta çözüm ortağı olmak. Ülkemiz için büyük bir fırsat alanı olarak gördüğümüz yenilenebilir enerji yatırımlarına yönelik yenilikçi hizmetlerimizle, gelecek dönemlerde de bu alandaki varlığımızı artırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“Hedef Toplumsal Cinsiyet Eşitliği programının katılımcısı olarak toplumsal cinsiyet eşitliğini ana akımlaştırma çalışmalarımızı sürdürüyoruz”

Anadolu Sigorta olarak sürdürülebilirliği büyüme ve inovasyon için bir fırsat olarak gördüklerini açıklayan Şencan, “2020 yılının başında dünyanın en büyük sürdürülebilirlik girişimi olan Global Compact’in imzacısı olarak Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın destekçisi olduğumuzu taahhüt ettik. Bununla birlikte, Global Compact’in küresel çapta başlattığı Young SDG Innovators (Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Genç Yenilikçileri) programına katılarak bütüncül bir bakış açısı kazandık. Sürdürülebilir kalkınmanın temellerinden biri olduğuna inandığımız toplumsal cinsiyet eşitliğini ana akımlaştırmaya yönelik çalışmalarımızı da ‘Kadının Güçlenmesi Prensipleri’nin imzacısı ve Target Gender Equality (Hedef Toplumsal Cinsiyet Eşitliği) programının katılımcısı olarak sürdürüyoruz. Şirketimiz, yürüttüğü bu çalışmaların önemli bir sonucu olarak, 1 Ekim 2021 itibarıyla Borsa İstanbul’da işlem gören ve kurumsal sürdürülebilirlik performansları üst seviyede olan şirketlerin bulunduğu BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer almaya hak kazandı. 2022 yılında ilk entegre raporumuzu yayınlayarak sürdürülebilirlik önceliklerimizin iş süreçlerimize entegrasyonu konusunda tüm paydaşlarımızı bilgilendirdik. Ekonomik, sosyal ve çevresel katma değerlere odaklı, ilk entegre raporumuzu yayımlamaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Anadolu Sigorta, İlk Entegre Sürdürülebilirlik Raporunu Yayımladı | 13 Mayıs 2022

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.