Dolar 32,9083
Euro 35,8602
Altın 2.536,00
BİST 11.172,75
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Parçalı Bulutlu
İstanbul
31°C
Parçalı Bulutlu
Çar 31°C
Per 28°C
Cum 28°C
Cts 31°C

Aveon Global’den Kurumsal Sürdürülebilirlik ve Yeşil Dönüşümde Önemli Adım

Aveon Global’den Kurumsal Sürdürülebilirlik ve Yeşil Dönüşümde Önemli Adım
20 Aralık 2023 01:43

Finans sektörünün önemli bir kolu olan sigortacılık, her geçen gün daha yenilikçi ve duyarlı konuları gündeme alarak ülke ve sektör kalkınmasına yeni bir misyon daha eklemektedir. Son 5 yılda sektöründe lider firma ve kurumlarca yayınlanmaya başlayan Kurumsal Sürdürülebilirlik ve Yeşil Dönüşüm konularında sektörün yenilikçi ve genç şirketlerinden Aveon Global Sigortada önemli bir adım atarak ilgili kurumsal çalışmaları ve sonuç bildirgesini kamuyouna ve kamu kurumlarına yayınlama kararı aldı. 

Aveon Global’den Kurumsal Sürdürülebilirlik ve Yeşil Dönüşümde Önemli Adım

Konu hakkında basına konuşan Genel Müdür Kemal Gül şöyle dedi: 

“Şirketimiz gerek kuruluş felsefesi ve gerekse de gurubumuzun global piyasalardaki ++ reytingi itibariyle kurumsallaşmayı sağlam zeminde kurma ve yeşile duyarlılık kavramını iş akışlarımıza yansıtma konusunda oldukça istekliydi. Elbette ki bu isteğimizi motive eden iki önemli dayanağımız vardı. İlki; Hazine ve Maliye Bakanlığımız ve Sanayi ve Teknoloji bakanlığımızın ‘’kurumsallaşma’’ da sürdürülebilirliğe verdikleri önem ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişimi Bakanlığımızın öncülük ettiği ‘’Yeşil Dönüşüm’’ ile dünyamızda yeniden yeşil rengin hakim olması mottosuydu. 

Sektörümüzde maalesef ki yeterli sayıda şirketin gündeme almadığı bu konuları, yenilikçi ve çevreye duyarlılık hassasiyetimizle 2024 yılı gündemimize aldık. Kurumsal sürdürülebilirlik raporumuzla amacımız tüm paydaşlarımıza en şeffaf şekilde kurumsal gelişimimizin yıllık analizini sunmak olacaktır. Ülkemizin ve milletimizin gelişiminde önemli bir role sahip olan kalıcı olmayı yani sürdürülebilirliği her şirketin içselleştirmesi gerektiğini de önemle yinelemek isteriz. Diğer yandan ofislerimizdeki cihazların ürettiği kirlilik ve negatif enerjiden tutunda hayvan dostlarımıza mama bağışlarımızın yapılmasına kadar ki tüm sürecin yeşil dönüşüm uyumlu yürütüldüğünün analizini yıllık olarak kamuoyuna bildirgemizle anlatacağız. 

Aveon Global’den Kurumsal Sürdürülebilirlik ve Yeşil Dönüşümde Önemli Adım

Doğaya ve her canlıya sonsuz saygı duyan şirketimiz ve çalışanlarımız olarak bu önemli adımı basın yoluyla da tüm sektörümüze ve milletimize duyurmuş olmanın haklı gururu içindeyiz. Herkese teşekkür ederiz.

Kurumsal sürdürülebilir kavramı; ticari faaliyetlerinin büyüme, verimlilik ve değer yaratma odağında sürdürülebilir bir şekilde gerçekleştirmesi anlamına gelmektedir. Bu kavram, büyüme odaklı geleneksel bakış açısıyla çevresel ve sosyal değerleri öne çıkaran alternatif bir yaklaşımı birleştirir. Bu sayede ekonomik çıkarlara çevreye zarar vermeden ve sosyal anlamda değer yaratarak ulaşılmış olur.

Yeşil dönüşüm, yenilikçi teknolojilerin, verimlilik önlemlerinin ve sürdürülebilir üretim yöntemlerinin benimsenmesini içeren bir yaklaşımdır. Bu dönüşüm, atık azaltma, yenilenebilir enerji kullanımı, enerji verimliliği, su kaynaklarının korunması gibi hedefleri destekler.”

ETİKETLER: