Dolar 32,2020
Euro 35,0069
Altın 2.504,53
BİST 10.643,58
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Az Bulutlu
İstanbul
23°C
Az Bulutlu
Paz 23°C
Pts 23°C
Sal 25°C
Çar 22°C

Ana Sigorta’dan İlk Metal Yakalı Sanal Çalışan NirvANA

Ana Sigorta’dan İlk Metal Yakalı Sanal Çalışan NirvANA
23 Kasım 2022 19:32

Ana Sigorta, inovasyon ve müşteri odaklı büyüme stratejilerinin bir parçası olan “Robotik Süreç Otomasyonu”na yaptığı yatırımla, ilk metal yakalı sanal çalışanı “NirvANA” yı iş süreçlerine entegre etti. Sektörün önde gelen çözüm sağlayıcılarından Doğuş Teknoloji ile iş birliği yapan ANA Sigorta; bir yazılım robotu olan NirvANA ile yaklaşık 20.000 dakika ve 350.000 işlemi kapsayan iş gücü tasarrufu sağlarken, hızlı ve hatasız süreçleriyle de sektörde farklılaşmaya devam ediyor.

ANA Sigorta, inovasyon ve müşteri odaklı büyüme stratejileri doğrultusunda yaptığı yatırımlara bir yenisini daha ekleyerek “Robotik Süreç Otomasyonu” kapsamında ilk metal yakalı sanal çalışanı “NirvANA”yı, Doğuş Teknoloji iş birliğiyle operasyonel süreçlerine entegre etti.

Mükemmel müşteri deneyimi, çevik çalışma ve dijitalleşmeyi etkin büyümenin anahtarı olarak en üst sıraya konumlandıran ANA Sigorta, “NirvANA” ile birlikte bugüne kadar yaklaşık 20.000 dakika ve 350.000 işlemi kapsayan iş gücü tasarrufu sağladı. Maliyet avantajı ve hizmet kalitesinin arttırılmasında sağladığı faydalarla aynı zamanda ANA Sigorta’nın sektörde farklılaşma stratejisine de hizmet eden “NirvANA”, sürekli tekrarlanan ve manuel iş gücü gerektiren operasyonel süreçleri devralırken; şirket çalışanlarına da katma değeri yüksek diğer işlere ve hedeflerine odaklanmaları için daha fazla zaman yaratıyor.

Hata oranı minimuma inerken, hizmet kalitesi ve üretkenlik artıyor

Ana Sigorta Bilgi Teknolojileri Direktörü Özgür Aslan
Ana Sigorta Bilgi Teknolojileri Direktörü Özgür Aslan

Ana Sigorta Bilgi Teknolojileri Direktörü Özgür Aslan, sigorta sektöründe rekabet gücünü arttırmak için değişen müşteri ihtiyaçlarını gözeterek yeni ürünler geliştirmenin ve mükemmel müşteri deneyiminin önemine değinerek şunları ekledi: “Robotik Süreç Otomasyonu sigorta sektörüne sunduğu özelleştirilmiş çözümler ile yüksek verimlilik sağlıyor. ANA Sigorta’nın ilk robot yazılım programı olan NirvANA, bir yıl içerisinde altı farklı sürecimizi devraldı ve sıradaki süreçler için de çalışmaya hazır hale getirildi. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi raporlarının konsolide edilmesi, tarife yönetimi için veri sağlanması, finansal kayıtların sisteme otomatik işlenmesi, komisyonlara ait tanımların acente bazında işletilmesi bu süreçlerden birkaçı. Hata oranımız minimuma inerken, hizmet kalitemiz ve üretkenliğimiz artıyor. Bu yönüyle de aynı zamanda müşteri deneyimini mükemmelleştirmemize destek oluyor. NirvANA, operasyonel süreçlerimizi devralmaya devam ederken ekiplerimize de inovasyon, iş geliştirme ve ürün çeşitliliği konularında daha verimli çalışmaları için zaman yaratıyor. Dijital dönüşüm, süreklilik arz eden ve yakın takip gerektiren bir yolculuk. Ana Sigorta, doğru süreç seçimi, seçilen sürecin verimliliğe katkısının tespiti, sürecin robot yazılıma entegrasyonu gibi kritik süreçler için sektörünün en güçlü isimlerinden Doğuş Teknoloji ile sürdürdüğü ortaklık doğrultusunda yeni metal yakalı çalışanları da ekibine dahil etmeye devam edecek.”