DOLAR 17,9579
EURO 18,2644
ALTIN 1.016,98
BIST 2.980,00
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Açık
İstanbul
32°C
Açık
Per 31°C
Cum 30°C
Cts 30°C
Paz 30°C

SEMAtaverse, Atlas Space İş birliği İle Geliyor!

SEMAtaverse, Atlas Space İş birliği İle Geliyor!

İş dünyasının Metaverse’e kolaylıkla entegre olabileceği bir platform yapısı sağlayarak marka ve kurumları sosyalleşmenin yeni merkezi Metaverse’e taşıyan Atlas Space şimdi sigorta şirketinin dönüşümü açısından önemli bir iş ortaklığına Sema Tüfekçiler ile imza attı. Atlas Space’ın sunduğu teknolojik altyapı ile hayata geçecek SEMAtaverse, sigortacılık ekosisteminin tüm oyuncularını Metaverse dünyasına taşımaya hazırlanıyor.

Konu ile ilgili Sema Tüfekçiler şunları söyledi;

Sigorta sektöründe hem geçmişe dönük hem de anlık veriler vardır. Sektörün dijitalleşmesi bu verileri doğru anlamlandırmak adına son derece önemlidir. Son yıllarda dijitalleşme konusunda hızlı adımların atıldığı sigortacılık sektöründe Metaverse tüm deneyimi çok daha iyi bir noktaya taşıyabilir. Her şeyden önce tüm operasyonu tamamıyla dijital bir ortama taşımak herkes için karar verme süreçlerini hızlandıracağı gibi güvenlik konusunda da daha iyi bir deneyimi beraberinde getirecektir. Metaverse bu noktada risk kavramı ve risk değerlendirmesi anlayışını değiştirebilecek fırsatları beraberinde getiriyor. Bu bağlamda sigortacılık sektöründe satış-pazarlama-risk yönetimi gibi alanlarda kullanıcı deneyimi oluşturma konusunda sektöre ciddi katkılar sağlayacak. Metaverse ve bu dünyanın yeni nesil teknolojileri, müşteri ihtiyaçlarını daha iyi anlama ve kişiselleştirilmiş deneyimler oluşturma konusunda da artılar getirecek. Dahası Metaverse için ortak veri modelini kullanan genişletilmiş yapay zekâ ile çalışmak deneyim konusunda önemli bir fark yaratacak.

SEMAtaverse, Atlas Space İş birliği İle Geliyor! | 29 Haziran 2022

Bu evrende rakamlar bugün itibarıyla inanılmaz seviyede

Bu evrende rakamlar bugün itibarıyla inanılmaz seviyede: Yılda 165 milyar kere avatarlara kostüm değiştirildi, bir oyun evreninde 25 milyon sanal öge oluşturuldu ve bunlar tam 5,8 milyar kez el değiştirdi. Artık buna bir oyun demek yeterli değil; deneyim ve etkileşim burada başlamış durumda.

Ayrıca Türkiye’deki kullanıcıların da bu dünyaya oldukça yakın olduğu ortada. Bir platform içerisindeki arsa satışında Türkiye’nin parsel alımı konusunda birinci sırada olduğu ifade ediliyor. Dolayısıyla burada bir ekonominin de oluşmuş olduğunu belirtmek mümkün. Bu dünyaya geçiş ile birlikte yeni nesil sigorta ürünlerinin de ortaya çıkması muhtemel. Öyle ki NFT sigortası daha önce düşünülmemiş bir kavram olarak karşımıza çıkıyor. Sigorta sektörü, bütün süreçleri dijitalde yönetilebilen ve otomatikleştirmeye son derece müsait bir sektör. Dolayısıyla sigorta sektörü burada öncü konumlanmasını yapabilir ve en konvansiyonel endüstri olarak, Metaverse’te öncü konumda yerini alabilir.

SEMAtaverse, Atlas Space İş birliği İle Geliyor! | 29 Haziran 2022

Sigortacılık, Metaverse’te yeniden yapılandırılıyor!

Marka ve kurumların geleneksel iş hayatını dijitale taşımalarına destek olmanın yanı sıra sanat, eğlence, sanal ve sosyal etkileşim gibi farklı katmanlarla buluşturarak iş dünyasının Metaverse’e kolaylıkla entegre olabileceği platform yapısı sağlayan Atlas Space’in desteği ile hayata geçecek SEMAtaverse, Metaverse evreninde sigortacılık endüstrisini yeni nesil teknolojiler ile yapılandıracak. Dijital dönüşüm konusunda farklı endüstrilere göre nispeten daha yavaş adımlarla yol alan sigortacılık sektörünün yeni nesil kullanıcılarının dünyasına entegre olabilmesi adına önemli bir rol oynayacak . SEMAtaverse evreninin yolculuğu bir Broker Şirket ile başlayacak. Sigorta sektöründeki önemli isimlerin avatarları Metaverse’te inşa edilen dünyanın caddelerinde dolaşacak.

SEMAtaverse içinde sigorta şirketleri, ekspertiz şirketleri, asistans şirketleri, aracılar, düzenleyici ve denetleyici kurumlar, eğitim kurumları ve TSB çatısı altında bulunan tüm kurum ve kuruluşlar yer alabilecek. Sigorta sektörünün en temel ilkesi olan güven, özellikle Z kuşağının zihninde, bu oyunlaştırılmış ancak bire bir gerçeğin aynası olan evren içinde otomatik olarak oluşturulacak ve gelecek nesillere sigorta bilinci daha kolay kazandırılacak.

Metaverse, sigortanın yeni jenerasyona yayılmasında etkili bir yol olacak

Atlas Space Kurucu Ortağı Ahmet Burçin Gürbüz, “İnternetin dünyamıza geldiği ilk yıllarda yaşamış olduğumuz heyecanı bu yeni dönem ile bu evrende yaşıyoruz. Bu heyecanımız sigorta sektörüne güçlü bir ivme kazandırarak sigortanın tabana ve yeni jenerasyona yayılmasında etkili bir yol olacak. Sigorta sektörünün bu konuda önderlik ediyor olması benim için ayrıca bir gurur kaynağı olacak. Sektörümüzün ne kadar çevik güçlü ve adaptasyon kabiliyeti yüksek olduğunu yeni nesillere göstermek üzere bu evrende herkesin bir an önce yerini almasını temenni ediyorum” dedi.

Atlas Space CCO / Chief Connection Office  Erdal Uzunoğlu şunları söyledi;

Tüm bunların yanında manalı insan etkileşimi olarak ifade edebileceğimiz networking kavramı da yeni bir boyut kazanıyor.

Günümüzde tüm iş kollarında önemli bir iş ve liderlik bileşeni olarak konumlanan ‘networking yetkinlikleri’ artık çok daha geniş imkanları olan Metaverse platformunda da kullanılabilecek. Tutum, dinleme yeteneği, kısa ve etkili anlatım, ses mimikleri gibi networking dinamikleri bu yeni dünya düzeninde oldukça önem kazanıyor.

Tüm sektörlerde kabul edilen networking etkisi, hiç şüphesiz ki sigortacılık sektöründe de vazgeçilmez bir başarı unsuru olarak yerini aldı. Zira manalı insan etkileşimi, güven kazanmak ve tüm iş hedeflerine çok daha hızlı ulaşmasında önemli rol oynuyor.

Atlas Space Metaverse | Hikayemiz

Atlas Space olarak biz, yeni nesil deneyim teknolojileri üreten, kökleri 12 yıllık mimarlık, tasarım ve yazılım deneyiminden gelen bir firmayız. Geçmişimizde çok sayıda büyük ölçekte ve uluslararası projelere başarıyla imza attık.

2016 yılı başında, kendi tasarım ürünlerimizi müşterilerimize daha iyi gösterebilmek için sanal gerçeklik teknolojisini kullanmaya başladık. Hemen ardından, sanal gerçeklik alanında, mimarlık ve tasarım ürünleri sergilemek haricinde, deneyim odaklı uygulama talepleri almaya başladık. Bu sayede mimarlık ve tasarım disiplinleri dışına çıkarak özgün içerikli sanal gerçeklik ürünleri geliştirmeye başladık. Yerel ve global kurumlar için deneyimsel tasarım odağında VR, AR, MR, 3boyutlu teknolojilerle çözümlediğimiz sayısız özgün proje ve ürünlere imza attık. Buna dijital dönüşüm ve yenilikçi teknolojiler alanlarında kurumlara danışmanlık hizmeti sağladık. Ayrıca ekibimiz üniversite ve akademik platformlarda eğitim vermeye devam etmektedir.

Atlas Space; halen Metaverse’ün bir kavram, bir terim olarak dünya çapında ve çeşitli camialarda gündeme gelmesinden çok daha önce 2016-2017’de bir fikir olarak doğdu. Altyapı, fikir ve geliştirmelerini yürüttük bugüne kadar. 2019 Augmented World Expo Küresel Auggie Ödülleri’nde 4 ürünümüzle birden finalist olduk. Bu ürünlerden biri de Atlas Space oldu. Pandemi döneminde lokal ve global firmalar asından müşterilerimiz oldu, hızla talepler arttı. Çıktığımız ilk yatırım turunu 2022 Mart ayında, TechOne ve Startupfon’un yatırımlarıyla başarıyla kapatarak, dünyanın sayılı Metaverse platformları arasında yer alıyoruz.

Global ölçekte çeşitli dikeylerde ses getiren Agora, Lazzoni, Dreamboat Capital, Ready Player Me gibi oluşumlarla partnerlikler kurduk. Metaverse ekosistemi global olarak, ortak ve farklı dikeylerin iş birliği ile gelişen, iletişim ve etkileşimin çok dinamik olduğu bir yapı. Bizim için yepyeni ve heyecan verici partnerlikler de ayrıca ufukta.

Atlas Space Metaverse | Nedir?

Atlas Space, şirket ve markaların kitleleriyle etkileşimini artırmak, müşteri yaratmak, yeni pazarlama ve gelir akış kanalları yaratmaları için geliştirilen Metaverse platformudur. Atlas Space, marka ve kurumların geleneksel iş hayatını dijitale taşımalarına destek olmanın yanı sıra sanat, eğlence, sanal ve sosyal etkileşim gibi farklı katmanlarla buluşturarak iş dünyasının Metaverse’e kolaylıkla entegre olabileceği platform yapısı sağlar. Atlas Space’in sunduğu değerlerden biri de fiziksel gerçeklik ile Metaverse arasında köprüler kuran ticari modeller öne sürüyor olmasıdır. Atlas Space “Metaverse as a Service” yapısı altında aynı zamanda, marka ve kurumların kendilerine özel oluşturabilecekleri URL adreslerini sağlar. Metaverse alanında dünya çapında yaşanan hızlı gelişmelere kolaylıkla uyumlanma sunan bu mekanizma ile firmaların marka değeri artırmaya destek olur; markaların Atlas Space Metaverse’ü içerisinde ve platformlar arası trafik ve etkileşim yaratması için olanaklar sunar.

Atlas Space Metaverse | Ahmet Burçin Gürbüz

Ahmet Burçin Gürbüz mimar, teknoloji girişimcisi ve yatırımcısıdır. Gürbüz, 2015’te kurduğu GarageATLAS çatısı altında VR/AR ve yeni nesil 3 boyutlu teknolojiler alanında öncü projelere liderlik yapmıştır. Bu alanlarda disiplinler arası yaklaşımı ve uluslararası deneyimleri ile günümüzde Metaverse, merkeziyetiz internet ve 3 boyutlu deneyim teknolojileri alanında ürün ve projeler geliştirmeye devam etmekte, aynı zamanda eğitim ve danışmanlık vermektedir. Kurucusu olduğu Atlas Space yakın zamanda ilk yatırım turunun başarıyla tamamlaması üzerine dünyanın sayılı Metaverse platformları arasında yer almaktadır; iş dünyasına yönelik ve “Metaverse as a Service” olarak konumlanmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.