Dolar 20,7495
Euro 22,4726
Altın 1.310,641
BİST 4.886,91
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Parçalı Bulutlu
İstanbul
26°C
Parçalı Bulutlu
Cum 22°C
Cts 23°C
Paz 23°C
Pts 23°C

Sevdiklerinize Yeni Yılda Özel Sağlık Sigortası Hediye Edin

Sevdiklerinize Yeni Yılda Özel Sağlık Sigortası Hediye Edin
14 Aralık 2021 15:07

Pandemi koşullarına bağlı sağlık hizmetleri teminat dışı olmasına rağmen, sigorta şirketlerinin sigortalılara destek olmak için aldıkları karar ile “pandemiden kaynaklı sağlık giderlerini karşılamaları” sağlık sigortalarına olan ilgiyi daha da arttırdı. Siz de Bireysel Sağlık Sigortası ile yeni yılda sevdiklerinizin sağlığını güvence altına alın.

 “Bireysel Sağlık Sigortası” bilinen diğer ismiyle “Özel Sağlık Sigortası”; kişilerin yaşayabilecekleri sağlık risklerini güvence altına alan en önemli sigortalar arasında yer alıyor. Bireysel sağlık sigortası sayesinde, sigortalı sağlığı ile alakalı başına gelebilecek birçok olumsuz duruma karşı kendini maddi güvence altına alabiliyor. Sigorta, standartları yüksek bir sağlık hizmeti alma imkanı veriyor.  

Pandemi Koşullarına Bağlı Sağlık Hizmetleri Poliçe Kapsamına Alındı

Sevdiklerinize Yeni Yılda Özel Sağlık Sigortası Hediye Edin | 14 Aralık 2021

Kaliteli bir hizmet ile sağlığını güvence altına almak isteyenlerin bu sigortaya ilgili olduğunu belirten Ramazan Ülger, “Her şeyin başı sağlık diyen bir toplum olarak hepimiz sağlık konusunda her zaman hassastık ancak rutin alışkanlıklarımız çerçevesinde buna dikkat etmek pek de mümkün olamıyordu. Pandemi süreci hassasiyetlerin su üstüne çıktığı daha belirgin ve görünür olduğu bir dönem oldu. Özellikle Sigorta şirketleri pandemi sürecinde duyarlı bir duruş sergilediler ve pandemi koşullarına bağlı sağlık hizmetleri teminat dışı olmasına rağmen pandemiden kaynaklı sağlık giderlerini de karşılama kararı aldılar.” dedi.

Özel Sağlık Sigortası SGK Şartı Varmı?

Bireysel sağlık sigortası hastalık, kaza gibi durumlara karşı kişilerin maddi giderlerini teminat altına almaktadır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından farklı olarak bu sigortayı yaptıracak olan kişilerde SGK şartı aranmamaktadır. Ayrıca sigorta poliçesine sigortalının isteği üzerine eklettirilebilecek yurtdışı teminatı sayesinde de seyahatler sırasında oluşabilecek sağlık giderleri kapsam altına alınabilmektedir. Sigorta, sigortalıya istediği hastanede ve istediği doktorda tedavi olma imkânı sağlamaktadır. Bireysel sağlık sigortası kapsamı, sigorta şirketlerine göre farklılık gösterse de hemen hemen her şirkette geçerli olan teminatları içermektedir.

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Ramazan Ülger, tamamlayıcı sağlık sigortasında olduğu gibi bireysel sağlık sigortasında da kapsamın iki ana başlık altında incelendiğinin altını çizdi: “Ayakta ve yatarak tedavi olarak gruplandırılan sağlık sigortası kapsamı sayesinde, kişilerin yaşayacakları her türlü sağlık problemi riskine karşılık, kendilerini maddi açıdan güvence altına alan hizmetlere olanak sağlamaktadır. Yatışı gerektirmeyen; tahlil, muayene, röntgen ve fizik tedaviye kadar birçok sağlık işlemi ayakta tedavi kapsamında incelenmektedir. Yatışı gerektiren; ameliyat, cerrahi operasyon, yoğun bakım servisi gibi birçok işlem ise yatarak tedavi kapsamı altında yer almaktadır.

Ayrıca sigorta; refakatçi, suni uzuv, oda masrafları gibi diğer sağlık giderlerine de hiçbir ücret ödemeden kişilerin kolayca ulaşmasını sağlamaktadır. Kadınlar için oldukça önemli olan doğum ise sigorta kapsamına katılabilmektedir. Doğum sigortası poliçede; gebelik kontrolleri, doğumun gerçekleşmesi, doğumdan sonra bebekte oluşabilecek sağlık sorunları poliçe teminatları ile güvence altına alınabiliyor.”

Özel Sağlık Sigortası Avantajları Neler?

Bireysel sağlık sigortası yaptıran sigortalıların birçok avantaja sahip olduğuna değinen Ramazan Ülger, “Sigorta, geniş hastane ağı ile istenilen hastanede tedavi olma imkânı sağlıyor. Maddi açıdan çok yüksek çıkabilecek tedavi giderleri için sigortalıya güvence verirken, istenildiği takdirde hem yurt içi hem de yurt dışında tedavi şansı sunuyor. Bireysel sağlık sigortasından 0-64 yaş arasındaki kişiler faydalanabiliyor.

Bireysel sağlık sigortası fiyatları sigorta şirketleri tarafından belirlenirken; sigortanın yaptırılacağı kişinin yaşı, daha önce bir hastalığı olup olmadığı, cinsiyeti, yaşadığı şehir ve meslekleri göz önünde bulunduruluyor. Ayrıca poliçe teminatları da fiyatı etkileyen önemli hususlar arasında yer alıyor. Ayakta tedavi veya yatarak tedavi teminatının eklenmiş olması, doğum teminatının ekli olup olmadığı ya da tedavi limitlerinin ne ile sınırlı olduğunu göz önünde bulundurarak bireysel sağlık sigortası teklifleri hazırlanıyor.” dedi.

Türkiye Sigorta İletişim Bilgisi, Türkiye Sigorta Acentelik Başvurusu, Türkiye Sigorta İnsan Kaynakları, Türkiye Sigorta Şikayet, Türkiye Sigorta İş Başvurusu için ilgili konumuzu okuyabilirsiniz.