Dolar 32,2020
Euro 35,0069
Altın 2.504,53
BİST 10.643,58
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Az Bulutlu
İstanbul
22°C
Az Bulutlu
Paz 23°C
Pts 23°C
Sal 25°C
Çar 23°C

Belçika’nın En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri?

Belçika’nın En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri?
19 Eylül 2021 18:09

Belçika’nın en iyi üniversiteleri hangileri? Belçika’nın dünyaca ünlü Top 5 en iyi tıp, mühendislik, mimarlık, hukuk ve güzel sanatlar fakülteleri hangileridir?

Belçika’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri, Kraliyet devlet konservatuarlarının yanı sıra Tıp, mühendislik, mimarlık alanında eğitim veren Haute Ecole Albert Jacquard gibi devlet üniversiteleridir. İngilizce dilde eğitimi mümkün kılan ve erasmus programları ile dikkat çeken fakülteler, köklü tarihe sahiplerdir. Ödüllü akademik kadro ile öğrencileri buluşturan Brüksel üniversiteleri enler arasında yer alırlar. Belçika’nın en iyi üniversite ve fakülteleri hakkında detaylı bilgileri alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Belçika’nın En İyi Üniversiteleri – Top 5

Belçika’nın En İyi Üniversiteleri - Top 5
Belçika’nın En İyi Üniversiteleri – Top 5

Belçika’nın en iyi üniversiteleri içinde TOP 5 listesini sizin için hazırladık

1- Mons Üniversitesi

Mons Üniversitesi
Mons Üniversitesi

Mons Üniversitesi, Belçika’nın Hainaut şehrinde yer alır. 1837’de kurulan üniversite, mühendislik fakültesinde verdiği eğitimle dikkat çeker. Tarih, filoloji ve güzel sanatlar eğitimlerinde dünyanın sıralı üniversitelerindendir. Fransızca ve İngilizce eğitim dillerini benimsemiştir. https://web.umons.ac.be/

2- Hasselt Üniversitesi

Hasselt Üniversitesi
Hasselt Üniversitesi

Hasselt Üniversitesi, Belçika’nın Hasselt şehrinde bulunur. Ekonomik ve sosyal mükemmellik sloganı ile öğrencilerine eğitim sunana üniversite, yüksek öğretime katılımı yükseltmeyi hedefler. İnovatif bilimlerde verdiği eğitim ile dikkat çeker. https://www.uhasselt.be/nl

3- Liege Üniversitesi

Liege Üniversitesi
Liege Üniversitesi

Liege Üniversitesi, Belçika’nın Liege şehrindedir. Öğrencilerinin kendi geleceklerini inşa edebilmeleri için araştırmalara katılabilmelerini teşvik eder. Fransızca ve İngilizce dillerde eğitim veren üniversite, 38 farklı lisans derecesi sunar. https://www.uliege.be/

4- Libre de Bruxelles Üniversitesi

Libre de Bruxelles Üniversitesi
Libre de Bruxelles Üniversitesi

Libre de Bruxelles Üniversitesi, Belçika’nın Brussels şehrindedir. IEE-ULB organizasyonu olan üniversite, AB kurumları ile olan etkileşimi açısından öndedir. 1962’te kurulmuştur. İnşaat mühendisliği dalında yetiştirdiği başarılı isimler ile dikkat çeker. https://www.ulb.be/

5- Antwerp Üniversitesi

Antwerp Üniversitesi
Antwerp Üniversitesi

Antwerp Üniversitesi, Belçika’nın Antwerp Hamgburg şehrinde bulunur. 14 bin üzeri öğrenciye ev sahipliği yapan karma eğitim kurumudur. İngilizce dilde eğitimi mümkün kılar. https://www.uantwerpen.be/nl/

Belçika’nın En İyi Fakülteleri

Belçika’nın En İyi Fakülteleri
Belçika’nın En İyi Fakülteleri

Belçika’nın en iyi fakülteleri, tıp, mühendislik, nanoteknoloji, mimari, güzel sanatlar, hukuk gibi dallarda başarılı öğrenciler yetiştiren ve ödüllü isimlerin mezun oldukları fakültelerdir. İngilizce dilde eğitim veren fakülteler özellikle en az B gurubu dil yeterliliğini talep eder. Küresel anlamda kariyer yapmak ve denklik sahibi diplomalar almak isteyenler için ideal seçenekler olan Belçika üniversiteleri, araştırma programlarına ise son derece önem verirle. Burs, yurt ve öğrenci değişim imkanlarını başarılı akademik puana sahip öğrenciler için sunan en iyi fakülteler hakkında detaylar şöyledir:

Belçika’nın En İyi Mühendislik Fakülteleri

Belçika’nın En İyi Mühendislik Fakülteleri
Belçika’nın En İyi Mühendislik Fakülteleri

Belçika’nın en iyi mühendislik fakülteleri, araç, biyomedikal, çevre, güç ve enerji, elektronik, inşaat mühendisliği dallarında verdiği başarılı eğitimle öndedir. İngilizce dilde eğitim imkânı sunarlar. Bu fakültelerin yer aldıkları üniversiteler:

 1. Acedemia Royale Beaux Üniversitesi – Bruxelles şehrinde
 2. Arts üniversitesi – Mons şehrinde
 3. Ecole Nationale Superieure des Arts üniversitesi –Brüksel şehrinde
 4. Haute Ecole Albert Jacquard üniversitesi – Brüksel şehrinde
 5. Haute Ecole Blaise Pacal üniversitesi – Arlon şehrinde

Belçika’nın En İyi Tıp Fakülteleri

Belçika’nın En İyi Fakülteleri
Belçika’nın En İyi Fakülteleri

Belçika’nın en iyi tıp fakülteleri, 6 sene süresince tıp eğitimi sunan, 3 farklı dil öğrenebilmeye imkân sağlaya fakültelerdir. Başarılı öğrencilere yönelik burs veren fakülteler, dünyaca ünlü akademik kadroya sahiplerdir. Bu fakültelerin yer aladığı üniversiteler:

 1. Avrupa Çalışmaları Enstitüsü Üniversitesi – Bruxelles şehrinde
 2. Vrije Üniversitesi – Brussel şehrinde
 3. Hasselt Üniversitesi – Hasselt şehrinde
 4. Louvain Üniversitesi – Louvain şehrinde

Belçika’nın En İyi Mimarlık Fakülteleri

Belçika’nın En İyi Mimarlık Fakülteleri
Belçika’nın En İyi Mimarlık Fakülteleri

Belçika’nın en iyi mimarlık fakülteleri, biyoloji, fizik, teknoloji, çevre, elektronik mühendisliği dallarında verdiği uluslararası düzeyde eğitimle dikkat çekerler. Burs ve yurt imkanlarını başarılı öğrencilere sunan bu fakültelerin yer aldıkları üniversiteler:

 1. Ku Leuven Üniversitesi – Leuven şehrinde
 2. Antwerp Üniversitesi – Antwerp şehrinde
 3. Vrije Üniversitesi – Vrije şehrinde

Belçika’nın En İyi Hukuk Fakülteleri

Belçika’nın En İyi Hukuk Fakülteleri
Belçika’nın En İyi Hukuk Fakülteleri

Belçika’nın en iyi hukuk fakülteleri, Belçika’nın disiplinler arası hukuk destelerini verdiği, hukuk çalışmaları düzenlediği üniversitelerinde yer alır. Özellikle LLM Uluslar Sarası Ticaret Hukuku alanında eğitimde başarılı fakültelerin olduğu üniversiteler:

 1. Brussels Governance Üniversitesi – Brussel şehrinde
 2. Antwerp Üniversitesi – Antwerp şehrinde
 3. Libre de Bruxelles Üniversitesi – Brüksel şehrinde
 4. Ghent Law Üniversitesi – Ghent şehrinde
 5. Hamburg Instutie of Law and Economics Üniversitesi –  Ghent şehrinde

Belçika’nın En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri

Belçika’nın En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri
Belçika’nın En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri

Belçika’nın en iyi güzel sanatlar fakülteleri, konservatuar-müzik, tiyatro, heykel, medya, sahne sanatları, sanat tarihi, tasarım dallarında eğitim verirler. En önemli fakültelerin yer aldıkları üniversiteler şöyledir:

 1. LUCA Üniversitesi – Leuven şehrinde
 2. Brüksel Kraliyet Konservatuarı Üniversitesi – Brüksel şehrinde
 3. Kraliyet Güzel Sanatlar Akademisi – Brüksel şehrinde
 4. RITCS Sanat Okulu- Brüksel şehrinde

Dünya’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri hangileri? Avustralya’da hangi meslekler ne kadar kazanıyor? Belçika’da Maaşlar ne kadar? Avrupa’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri hangileri? Merak ediyorsanız ilgili konularımızı okuyabilirsiniz.

ETİKETLER: ,