DOLAR 13,7253
EURO 15,5558
ALTIN 787,14
BIST 1.910
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Çok Bulutlu
İstanbul
18°C
Çok Bulutlu
Cts 15°C
Paz 14°C
Pts 16°C
Sal 16°C

Finlandiya’nın En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri?

Finlandiya’nın En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri?

21.09.2021

Finlandiya’nın en iyi üniversiteleri hangileri? Finlandiya’nın dünyaca ünlü Top 5 en iyi tıp, mühendislik, mimarlık, hukuk ve güzel sanatlar fakülteleri hangileridir?

Finlandiya’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri listesinde Helsinki, Oulu ve Aalto Üniversiteleri ve bu üniversitelerin bünyesinde yer alan fakülteler yer alır. Multidisipliner eğitimi benimseyen başarılı fakülteleri ve eğitim verdikleri dalları alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Finlandiya’nın En İyi Üniversiteleri TOP 5

Finlandiya’nın En İyi Üniversiteleri TOP 5
Finlandiya’nın En İyi Üniversiteleri TOP 5

Finlandiya’nın en iyi üniversiteleri TOP 5 listesi hazırladık.

  1. University of Helsinki, Helsinki şehrindedir.
  2. University of Oulu, Oulu şehrindedir.
  3. Doğu Finlandiya Üniversitesi, Joensuu şehrindedir.
  4. Aalto Üniversitesi, Espoo şehrindedir.
  5. Tampere Üniversitesi, Tampere şehrindedir.

Finlandiya’nın En İyi Fakülteleri

Finlandiya’nın En İyi Fakülteleri
Finlandiya’nın En İyi Fakülteleri

Finlandiya’nın en iyi fakülteleri, güzel sanatlar dalından tıp dalına kadar pek çok dalda eğitim sunan başarılı fakültelerdir. Bu fakülteleri verdikleri eğitim dallarına göre şu şekilde sıralarız:

  • En İyi Mühendislik Fakülteleri: Aalto, Oulu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi,
  • En İyi Tıp Fakülteleri: Doğu Finlandiya, Tampere Üniversitesi Tıp Fakültesi,
  • En İyi Mimarlık Fakülteleri: University of Oulu, Aalto University Mimarlık Fakültesi,
  • En İyi Hukuk Fakülteleri: University of Helsinki, University of Eastern Finland Hukuk Fakültesi,
  • En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri: University of the Arts Helsinki, Aalto Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi,

Bu başarılı fakülteler hakkında bilgileri alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Finlandiya’nın En İyi Mühendislik Fakülteleri

Finlandiya’nın En İyi Mühendislik Fakülteleri
Finlandiya’nın En İyi Mühendislik Fakülteleri

Finlandiya’nın en iyi mühendislik fakülteleri arasında Aalto Üniversitesi mühendislik fakültesi yer alır. Aalto Üniversitesinin 3 büyük üniversitenin birleşimi ile kurulduğu bilinir. Bu yüzden her fakültesinde oldukça ileri düzey eğitimi sunar. Finlandiya’nın diğer en iyi mühendislik fakülteleri ve Aalto hakkında diğer bilgiler şunlardır:

Aalto Mühendislik Fakültesi

Aalto Mühendislik Fakültesi, Finlandiya’nın Espoo şehrindedir. Multidisipliner eğitimi benimseyen fakülte, öğrencilerini mühendislik alanında son derece donanımlı hale getirmeyi amaçlıyor. Kimya ve elektrik mühendisleri yetiştiren fakülte, öğrencilere burs imkânı sağlar.

Finlandiya’nın En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri? | 21 Eylül 2021

Oulu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

Oulu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Finlandiya’nın Oulu şehrindedir. Bilgi Teknolojileri ve Elektrik mühendisliği alanında eğitim veren fakülte, 1958 yılından beri varlığını sürdürmektedir. Öğrencilerine lisans üstü programlarda da eğitim sunan fakülte, burs imkanlarını da barındırıyor.

Finlandiya’nın En İyi Tıp Fakülteleri

Finlandiya’nın En İyi Tıp Fakülteleri
Finlandiya’nın En İyi Tıp Fakülteleri

Finlandiya’nın en iyi tıp fakülteleri denildiğinde Doğu Finlandiya ve Tampere Üniversitesi Tıp Fakülteleri akla gelir. Bu iki önemli fakülte hakkında bilgiler şöyledir:

Doğu Finlandiya Tıp Fakültesi

Doğu Finlandiya Tıp Fakültesi, Finlandiya’nın Joensuu şehrindedir. Bağımsız iki üniversitesinin birleşmesi ile oluşan Doğu Finlandiya Üniversitesindeki Tıp Fakültesi, multidisipliner eğitim verir. Diş Hekimliği, Tıp, Psikoloji alanlarında eğitim sunan Doğu Finlandiya Üniversitesi, yüksek lisans ve doktora eğitimi de sunar.

Tampere Üniversitesi Tıp Fakültesi

Tampere Üniversitesi Tıp Fakültesi, Finlandiya’nın Tampere şehrindedir. Sosyal sorumluluklara odaklanan ve tıp öğrencilerine teknik açıdan deney,m katan fakülteler arasındadır. Finlandiya için kültürel merkez olan Tampere’de yer alan fakülte, tıp teknolojisini ve yenilikleri de göz ardı etmeyen bir eğitim süreci sunar.

Finlandiya’nın En İyi Mimarlık Fakülteleri

Finlandiya’nın En İyi Mimarlık Fakülteleri
Finlandiya’nın En İyi Mimarlık Fakülteleri

Finlandiya’nın en iyi mimarlık fakülteleri, Universty of Oulu ve Aalto University Mimarlık Fakülteleridir. Bu iki önemli fakülte hakkında bilgiler şu şekildedir:

University of Oulu Mimarlık Fakültesi

University of Oulu Mimarlık Fakültesi, Finlandiya’nın Oulu şehrindedir. Mimarlıkta tasarım odaklı eğitim sunana fakülte, başarı öğrencilere yönelik burs imkânı sunar. Eğitim ardından kazanılan derece sayesinde Finlandiya’da ve Avrupa Birliğinde mesleği icra etme şansı kazanılır.

Aalto University Mimarlık Fakültesi

Aalto University Mimarlık Fakültesi, Finlandiya’nın Espoo şehrindedir. Mimarlığı sosyal bir sanat olarak gören Fakülte, mimarlık eğitimini sosyal bir bilimi öğretme düzeyinden öğrencilere aktardığını belirtir. Her tip insan ve canlı için farklı yaşam alanları oluşturabilecek sanatçılar yetiştirmeyi hedefleyen fakülte, başarılı öğrencileri için farklı bursalar sunar.

Finlandiya’nın En İyi Hukuk Fakülteleri

Finlandiya’nın En İyi Hukuk Fakülteleri
Finlandiya’nın En İyi Hukuk Fakülteleri

Finlandiya’nın en iyi hukuk fakülteleri, University of Helsinki ve University of Eastern Finland Hukuk Fakülteleridir. Her iki fakülte hakkında ayrıntılı bilgileri şunlardır:

University of Helsinki Hukuk Fakültesi

University of Helsinki Hukuk Fakültesi, Finlandiya’nın Helsinki şehrindedir. İngilizce hazırlık programı ardından Hukuk Eğitimine geçiş yapılan fakülte, 1640 senesine kadar uzanan köklere sahip Helsinki Üniversitesi bünyesindedir. Avrupa’daki en araştırmacı ve başarılı fakülteler arasında yer alır. Burs imkanını başarı öğrencileri için sunar.

University of Eastern Finland Hukuk Fakültesi

University of Eastern Finland Hukuk Fakültesi, Finlandiya’nın Joensuu şehrindedir. Kalite seviyesi yüksek bir eğitim sunan Eastern Finland Hukuk Fakültesi, ileri düzeyde İngilizce bilme şartına bağlı olarak öğrenci kabul eder. Güçlü akademik kadrodan eğitim alam şansı ve burs imkanı sunar.

Finlandiya’nın En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri

Finlandiya’nın En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri
Finlandiya’nın En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri

Finlandiya’nın en iyi güzel sanatlar fakülteleri, Aalto ve Helsinki Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesidir. Her iki fakültede güçlü akademik kadroya ev sahipliği yapar. Fakülteler hakkında bilgiler:

University of the Arts Helsinki Güzel Sanatlar Fakültesi

University of the Arts Helsinki Güzel Sanatlar Fakültesi, Finlandiya’nın Helsinki şehrindedir. İlham verici ve multidisipliner eğitim vermeyi amaçlayan fakülte, müzik, dans, tiyatro dallarında öğrenci yetiştirir. Sanat alanında geniş program yelpazesi ile dikkat çeken fakülte, bağımsız düşünme ve sınırları zorlamaya teşvik edici bir eğitim sunar.

Aalto Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi

Aalto Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Finlandiya’nın Espoo şehrindedir. Sanat, Tasarım ve Mimarlık alanında verdiği eğitimle dünyada dikkat çeken Aalto Üniversitesinin Güzel Sanatlar Fakültesi, dans, müzik ve tiyatro dallarına ev sahipliği yapar. Burs imkanını başarılı öğrencilerine sağlayan fakülte, multidisipliner anlayışa sahiptir.


Dünya’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri hangileri? Avustralya’da hangi meslekler ne kadar kazanıyor? Finlandiya’da Maaşlar ne kadar? Avrupa’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri hangileri? Merak ediyorsanız ilgili konularımızı okuyabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.