DOLAR 12,4902
EURO 14,0321
ALTIN 720,04
BIST 1.776
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Sağanak Yağışlı
İstanbul
18°C
Sağanak Yağışlı
Pts 21°C
Sal 14°C
Çar 11°C
Per 14°C

Fransa’nın En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri?

Fransa’nın En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri?

27.09.2021

Fransa’nın en iyi üniversiteleri hangileri? Fransa’nın Dünyaca ünlü Top 5 en iyi tıp, mühendislik, mimarlık, hukuk ve güzel sanatlar fakülteleri hangileridir?

Fransa’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri, Universty of Bordeaux, Ecole des Ponts ParisTech gibi başarılı Fransa Üniversitelerinin bünyesinde yer alırlar. Mimarlıktan, mühendisliğe ve tıp alanına kadar pek çok dalda eğitim veren önemli üniversite, başarılı akademik kadrosu ile dikkat çeker.

Fransa’nın En İyi Üniversiteleri – TOP 5

Fransa’nın En İyi Üniversiteleri - TOP 5
Fransa’nın En İyi Üniversiteleri – TOP 5

Fransa’nın en iyi üniversiteleri için TOP 5 listesi şöyledir:

  1. Universty of Bordeaux, Bordeaux şehrindedir.
  2. University of London Institue in Paris, Paris şehrindedir.
  3. Ecole des Ponts ParisTech, Paris şehrindedir.
  4. Joseph Fourier University, Grenoble şehrindedir.
  5. American Unversity in Paris, Paris şehrindedir.

Fransa’nın En İyi Fakülteleri

Fransa’nın En İyi Fakülteleri
Fransa’nın En İyi Fakülteleri

Fransa’nın en iyi fakülteleri, Fransa’nın en iyi sayısal ve sözel dallarda eğitim sunan üniversitelerine bağlı fakültelerdir. Bu yüzden eğitim dalına bağlı olarak Fransa’nın enleri olan fakültelerde değişmektedir. İşte bölümlere göre Fransa’nın en iyi fakülteleri:

  • En İyi Mühendislik Fakülteleri: Ecole Polytechnique, Universty of Bordeaux Üniversitesi Mühendislik Fakültesi,
  • En İyi Tıp Fakülteleri: PSL Universite Paris, Joseph Fourier University Tıp Fakültesi,
  • En İyi Mimarlık Fakülteleri: Ecole des Ponts ParisTech, University of London Institute in Paris Mimarlık Fakültesi,
  • En İyi Hukuk Fakülteleri: University of London Institue in Paris, Paris Sud University Hukuk Fakültesi,
  • En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri: Paris Collage of Art, American Unversity in Paris Güzel Sanatlar Fakültesi,

Bu önemli fakülteler hakkında bilgileri alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Fransa’nın En İyi Mühendislik Fakülteleri

Fransa’nın En İyi Mühendislik Fakülteleri
Fransa’nın En İyi Mühendislik Fakülteleri

Fransa’nın en iyi mühendislik fakülteleri, Ecole Polytechnique ve Universty of Bordeaux Üniversiteleri bünyesinde yer alırlar. Bu üniversiteler ve mühendislik fakülteleri hakkında bilgiler şunlardır:

Ecole Polytechnique Mühendislik Fakültesi

Ecole Polytechnique Mühendislik Fakültesi, Fransa’nın Paris şehrindedir. Fransa’da yer alan üniversite, kökleri 1794 senesine kadar uzanan araştırma odaklı bir üniversitedir. Fen ve teknoloji alanındaki başarıları ile adından söz ettirir. En iyi dünya üniversiteleri sıralamasında 2016’da 13. Sırada yer almıştır. Mühendislik fakültesinde, İngilizce dilde eğitim verir. Teknoloji mühendisliği eğitimi ile ön plandadır.

Fransa’nın En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri? | 27 Eylül 2021

Universty of Bordeaux Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

Universty of Bordeaux Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Fransa’nın Bordeaux şehrindedir. İleri düzeyde eğitimi ile dünya’da sıralı fakülteler arasında yer alır. Mühendislik öğrencilerine geniş burs imkânı verirken, eğitim sürecinde profesyoneller ile aynı atmosferde yer alam şansı sunar. İngilizce, Fransızca dilde eğitim verir.

Fransa’nın En İyi Tıp Fakülteleri

Fransa’nın En İyi Tıp Fakülteleri
Fransa’nın En İyi Tıp Fakülteleri

Fransa’nın en iyi tıp fakülteleri, PSL Universite Paris ve Joseph Fourier University olarak bilinirler. Bu önemli fakülteler ve yer aldıkları üniversiteler hakkında detaylar şöyledir:

PSL Universite Paris Tıp Fakültesi

PSL Universite Paris Tıp Fakültesi, Fransa’nın Paris şehrindedir. Bilim, ekonomi ve mühendislik alanında eğitim sunan PSL Üniversitesi, teknik eğitim başarısı ile öne çıkar. Dünyanın en iyi teknik üniversitelerinden olan PSL’nin mühendislik fakültesinin ünlü akademik kadrosu dikkat çeker. Fransızca ve İngilizce dilde eğitim verir.

Joseph Fourier University Tıp Fakültesi

Joseph Fourier University Tıp Fakültesi, Fransa’nın Grenoble şehrindedir. Alplerde yer alan Joseph Fourier Üniversitesi, özellikle Tıp ve Mühendislik alanındaki başarılı eğitimi ile tanınır. 100 Üniversite sıralamasında 84. Sırada olan dünyanın başarılı üniversitesi, mühendislik fakültesinde sunduğu bursalar ve akademik kadrosu ile dikkat çeker. Organik sentez, nörobilim araştırmalarını kapsayan bir müfredatı sunar.

Fransa’nın En İyi Mimarlık Fakülteleri

Fransa’nın En İyi Mimarlık Fakülteleri
Fransa’nın En İyi Mimarlık Fakülteleri

Fransa’nın en iyi mimarlık fakülteleri Ecole des Ponts ParisTech ve University of London Institute in Paris Üniversitelerinde yer alırlar. Bu fakültelerin ve bağlı oldukları üniversitelerin özellikleri şu yöndedir:

Ecole des Ponts ParisTech Mimarlık Fakültesi

Ecole des Ponts ParisTech Mimarlık Fakültesi, Fransa’nın Paris şehrindedir. 1747 senesinde kurulan üniversite, Fransa’nın en iyi mimarlık fakültelerinden birine sahiptir. ENCP İngilizce eğitim verir. 32 farklı ülkedeki 53 kurumla ortaklık yapan üniversite, mimarlık fakültesi öğrencilerine öğrenim süresinde birçok deneyim kazandırır.

University of London Institute in Paris Mimarlık Fakültesi

University of London Institute in Paris Mimarlık Fakültesi, Fransa’nın Paris şehrindedir. Başarılı mimarlık eğitimi ve yaratıcı tasarımları destekleyen akademik kadrosu ile dikkat çeken fakülte, İngilizce dil yeterliliğine son derece önem verir. Burs ve seminer imkanlarını öğrencilerine sunar.

Fransa’nın En İyi Hukuk Fakülteleri

Fransa’nın En İyi Hukuk Fakülteleri
Fransa’nın En İyi Hukuk Fakülteleri

Fransa’nın en iyi hukuk fakülteleri, University of London Institue in Paris ve Paris Sud University bünyesinde yer alan hukuk fakülteleridir. En iyi hukuk fakültelerine ve yer aldıkları üniversitelere ilişkin bilgiler:

University of London Institue in Paris Hukuk Fakültesi

University of London Institue in Paris Hukuk Fakültesi, Fransa’nın Paris şehrindedir. Birleşik Krallık’ta yer alan London Hukuk Fakültesi, başarılı mezunları ve uzman akademik kadrosu ile dikkat çeker. Kendi bünyesinde gerçekleştirdiği dil mülakatı ardından öğrenci kabulü gerçekleştirir.

Paris Sud University Hukuk Fakültesi

Paris Sud University Hukuk Fakültesi, Fransa’nın Paris şehrindedir. Uluslararası disipline uygun hukuk eğitimi sunan fakülte, profesyonel hukukçular ile öğrencileri aynı atmosferde ağırlar. Seminerler, kulüpler ile hukuku bir hayat felsefesi yapmaya özen gösteren fakülte, başarılı öğrencilerine burs ve yurt imkânı verir.

Fransa’nın En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri

Fransa’nın En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri
Fransa’nın En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri

Fransa’nın en iyi güzel sanatlar fakülteleri, Paris Collage of Art ve American Unversity in Paris’te yer alan fakültelerdir. Bu fakülteler ve üniversiteler hakkında detaylar şöyledir:

Paris Collage of Art Güzel Sanatlar Fakültesi

Paris Collage of Art Güzel Sanatlar Fakültesi, Fransa’nın Paris şehrindedir. Fakülte, Fransa’da yaşamak isteyenlerin öğrenim hayatında en çok tercih ettiği fakülteler arasında yer alır. Müzik, tiyatro, medya, dans gibi alanlarda eğitim sunan fakültenin eğitim dili ise İngilizcedir.

American Unversity in Paris Güzel Sanatlar Fakültesi

American Unversity in Paris Güzel Sanatlar Fakültesi, Fransa’nın Paris şehrindedir. Küresel tabanlı sanat eğitiminde öncü fakülteler arasından yer alır. Dünyaca ünlü sanatçıları akademik kadrosunda barındıran fakülte, İngilizce dil mülakatından başarı ile geçen ve belirli yetenek testlerini aşan öğrencileri kabul eder.


Dünya’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri hangileri? Avustralya’da hangi meslekler ne kadar kazanıyor? Fransa’da Maaşlar ne kadar? Avrupa’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri hangileri? Merak ediyorsanız ilgili konularımızı okuyabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.