DOLAR 13,8250
EURO 15,6207
ALTIN 790,25
BIST 1.927
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 17°C
Sağanak Yağışlı
İstanbul
17°C
Sağanak Yağışlı
Çar 13°C
Per 14°C
Cum 18°C
Cts 16°C

Hollanda’nın En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri?

Hollanda’nın En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri?

30.09.2021

Hollanda’nın en iyi üniversiteleri hangileri? Hollanda’nın en ünlü Top 5, en iyi tıp, mühendislik, mimarlık, hukuk ve güzel sanatlar fakülteleri hangileridir?

Hollanda’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri incelendiğinde mühendislik, tıp ve güzel sanatlar dallarında en iyi eğitimi veren üniversitelerin fakülteleri ile karşılaşılır. Aralarında Delft Unversity of Technology ve Hague University of Applied Science gibi üniversitelerin yer aldığı en iyi Hollanda üniversiteleri aynı zamanda en iyi fakültelere sahiptir.

Hollanda’nın En İyi Üniversiteleri – TOP 5

Hollanda’nın En İyi Üniversiteleri - TOP 5
Hollanda’nın En İyi Üniversiteleri – TOP 5

Hollanda’nın en iyi üniversiteleri için hazırladığımız TOP 5 listesi şöyledir:

  1. Delft Unversity of Technology, Delft şehrindedir.
  2. Wageningen University and Research Centre, Gelderland şehrindedir.
  3. Universty of Groningen, Groningen şehrindedir.
  4. Hague University of Applied Science, Den Haag şehrindedir.
  5. Royal Academy of Art The Hague, Den Haag şehrindedir.

Hollanda’nın En İyi Fakülteleri

Hollanda’nın En İyi Fakülteleri
Hollanda’nın En İyi Fakülteleri

Hollanda’nın en iyi fakülteleri listesine bakıldığında eğitim alanlarına göre en başarılı olan fakültelerin isimlerinin değişiklik gösterdiği görülür. Bu fakülteler ise eğitim alanlarına göre şu şekilde sıralanırlar:

  • Hollanda’nın En İyi Mühendislik Fakülteleri: Delft Unversity of Technology, Technology ve University of Applied Sciences Mühendislik Fakültesi
  • Hollanda’nın En İyi Tıp Fakülteleri: Vann Hall Larenstein Üniversitesi, Wageningen University and Research Centre Tıp Fakültesi
  • Hollanda’nın En İyi Mimarlık Fakülteleri: Universty of Groningen, Zuyd University of Applied Sciences Mimarlık Fakültesi
  • Hollanda’nın En İyi Hukuk Fakülteleri: Hague University of Applied Science, Leiden University Hukuk Fakültesi
  • Hollanda’nın En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri: Royal Academy of Art The Hague, Utrecth School of The Arts Fakültesi

Eğitim alanında başarı yakalayan bu fakülteler hakkında bilgileri alt başlıklarımızdan öğrenebilirsiniz.

Hollanda’nın En İyi Mühendislik Fakülteleri

Hollanda’nın En İyi Mühendislik Fakülteleri
Hollanda’nın En İyi Mühendislik Fakülteleri

Hollanda’nın en iyi mühendislik fakülteleri Delft Unversity of Technology ve University of Applied Sciences’te yer alan mühendislik fakülteleridir. Bu önemli fakültelerin ve üniversitelerin özellikleri şunlardır:

Delft Unversity of Technology Mühendislik Fakültesi

Delft Unversity of Technology Mühendislik Fakültesi, Hollanda’nın Delft şehrindedir. Delft Universitesi Hollanda merkezlidir ve araştırma üniversitesi olarak bilinir. 4.700 çalışan ile öğrencilerine eğitim sunan üniversite, fen, tasarım ve mühendislik eğitimindeki başarısı ile öndedir. Mühendislik teknolojilerine ilişkin çalışmaları ile öne çıkar.

Hollanda’nın En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri? | 30 Eylül 2021

Technology ve University of Applied Sciences Mühendislik Fakültesi

Technology ve University of Applied Sciences Mühendislik Fakültesi, Hollanda’nın Groningen şehrindedir. Uygulamalı Bilimler üzerine eğitim veren Applied Sciences Üniversitesi, mühendislik fakültesi ile çevre mühendisliği, teknoloji, yazılım mühendisliği alanlarında eğitim sunar.

Hollanda’nın En İyi Tıp Fakülteleri

Hollanda’nın En İyi Tıp Fakülteleri
Hollanda’nın En İyi Tıp Fakülteleri

Hollanda’nın en iyi tıp fakülteleri, Vann Hall Larenstein Üniversitesi ve Wageningen University and Research Centre’de bulunan mühendislik fakülteleridir. Fakülteler ve bulundukları önemli üniversiteler hakkında bilgiler şu yöndedir;

Vann Hall Larenstein Üniversitesi Tıp Fakültesi

Vann Hall Larenstein Üniversitesi Tıp Fakültesi: Uygulamaları Bilimlerde eşsiz eğitim sunan Vann Hall, akademik disiplin yönünde öğrenci yetiştirmeye odaklanır. Tıp fakültesinde, dünyanın tanınmış isimleri ile bir araya gelebilmeyi sağlar. Kendi bünyesinde zorunlu eğitim programları bulunur.

Wageningen University and Research Centre Tıp Fakültesi

Wageningen University and Research Centre Tıp Fakültesi, Hollanda’nın Gelderland şehrindedir. 1918 yılında kurulan Wageningen Üniversitesi, 98 farklı ülkeden 6.000 öğrenciye sahiptir. Özellikle uygulamalı bilimlerde ileri düzey eğitim verir. Tıp fakültesindeki başarısı ile dikkat çeker ve diğer araştırma üniversiteleri ile öğrenci etkileşimini sağlayan etkinlikler düzenler.

Hollanda’nın En İyi Mimarlık Fakülteleri

Hollanda’nın En İyi Mimarlık Fakülteleri
Hollanda’nın En İyi Mimarlık Fakülteleri

Hollanda’nın en iyi mimarlık fakülteleri, Universty of Groningen ve Zuyd University of Applied Sciences’te yer alan mimarlık fakülteleridir. Bu dikkat çekici fakülteler hakkında detaylar şu şekildedir:

Universty of Groningen Mimarlık Fakültesi

Universty of Groningen Mimarlık Fakültesi, Hollanda’nın Groningen şehrindedir. Başarılı akademisyenler ile öğrencileri aynı çatı altında buluşturan fakülte, mimarlık öğrencilerine burs imkanı sunar. Eğitim döneminde başarılı olan öğrenciler için iş birlikleri kurmaktan kaçınmayan fakülte, uygulamalı bilimlerde başarısı ile dikkat çeker. Yatıcılığı öne almayı hedefleyen eğitiminde, öğrencileri mimari uygulamalara dahil eder.

Zuyd University of Applied Sciences Mimarlık Fakültesi

Zuyd University of Applied Sciences Mimarlık Fakültesi, Hollanda’nın Heerlen şehrindedir. Heerlen’de yer alan Zuyd Üniversitesi, lisans, master programlarına sahiptir. Mimarlık öğrencilerine eğitim ardından kariyer koşullarında da avantajlar sağlar. Benzersiz uygulamalı eğitim ive dünyaca ünlü akademisyen kadrosu ile dikkat çeker.

Hollanda’nın En İyi Hukuk Fakülteleri

Hollanda’nın En İyi Hukuk Fakülteleri
Hollanda’nın En İyi Hukuk Fakülteleri

Hollanda’nın en iyi hukuk fakülteleri, Hague University of Applied Science ve Leiden University’de yer alan hukuk fakülteleridir. Holanda’da önemli olan bu üniversite ve hukuk fakülteleri hakkında detaylar:

Hague University of Applied Science Hukuk Fakültesi

Hague University of Applied Science Hukuk Fakültesi, Hollanda’nın Den Haag şehrindedir. Medya, İletişim teknolojileri ve Hukuk alanında verdiği eğitim ile dikkatleri çeken Hague Üniversitesi, tamamıyla İngilizce eğitim sunar. 4 farklı yüksek lisans programına katılın sağlanabilen üniversite, başarılı hukuk öğrencileri için burs imkânı sağlar.

Leiden University Hukuk Fakültesi

Leiden University Hukuk Fakültesi, Hollanda’nın Leiden şehrindedir. Leiden ana kampus alanında yer alan hukuk fakültesi, İngilizce eğitim verir. Beşerî Bilimler, Sanat ve Uluslararası Hukuk eğitiminde öncülerden olan Leiden, başarılı öğrenciler için iş birlikleri ve burs sağlar.

Hollanda’nın En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri

Hollanda’nın En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri
Hollanda’nın En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri

Hollanda’nın en iyi güzel sanatlar fakülteleri, Royal Academy of Art The Hague ve Utrecth School of The Arts’ta yer alan güzel sanatlar fakülteleri olarak bilinirler. Bu fakülteler hakkında bilgiler şu şekilde sıralanır:

Royal Academy of Art The Hague Güzel Sanatlar Fakültesi

Royal Academy of Art The Hague Güzel Sanatlar Fakültesi, Hollanda’nın Den Haag şehrindedir. İngilizce dilde eğitim veren fakülte, tasarımcıları ve sanatçıları yetiştirir. Genç yetenekler için burs sunana fakülte, atölye çalışmaları dikkat çeker. Resim, tiyatro, müzik dallarında eğitim sunar.

Utrecth School of The Arts Fakültesi

Utrecth School of The Arts Fakültesi, Hollanda’nın Utrecht şehrindedir. Utrecht’te yer alan fakülte, 1987’den beri sanat ve kültür odaklı fakülte olarak dikkat çeker. Staj imkanlarını öğrencilerine sağlayan ve başarılı öğrencilere burs veren fakülte, diğer uluslararası fakülteler ile öğrenci değişim imkânı da sunar.


Dünya’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri hangileri? Avustralya’da hangi meslekler ne kadar kazanıyor? Hollanda’da Maaşlar ne kadar? Avrupa’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri hangileri? Merak ediyorsanız ilgili konularımızı okuyabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.