DOLAR 18,4760
EURO 17,8648
ALTIN 974,05
BIST 3.284,63
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Açık
İstanbul
27°C
Açık
Çar 27°C
Per 25°C
Cum 25°C
Cts 24°C

İngiltere’nin En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri?

İngiltere’nin En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri?

03.10.2021

İngiltere’nin en iyi üniversiteleri hangileri? İngiltere’nin Dünyaca ünlü Top 5 en iyi tıp, mühendislik, mimarlık, hukuk ve güzel sanatlar fakülteleri hangileridir?

İngiltere’nin en iyi Üniversiteleri ve fakülteleri, kabul edeceği öğrencilerde İngilizce dil hakimiyeti arayan ve kendi bünyesindeki bazı mülakatlar ardından ders seçimlerine imkan tanıyan eğitim merkezleridir. Imprial College London, University of Salford Üniversite fakültelerinin aralarında yer aldığı en iyi fakülteler hakkında bilgileri alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

İngiltere'nin En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri? | 3 Ekim 2021

İngiltere’nin En İyi Üniversiteleri – TOP 5

İngiltere’nin En İyi Üniversiteleri - TOP 5
İngiltere’nin En İyi Üniversiteleri – TOP 5

İngiltere’nin en iyi üniversiteleri için hazırladığımız TOP 5 listesi şöyledir:

  1. Universty of Cambrige, Cambridge şehrindedir. https://www.cam.ac.uk/
  2. Imprial College London, Londra şehrindedir. https://www.imperial.ac.uk/
  3. Bournemouth Sanat Üniversitesi, Bournemouth şehrindedir. https://aub.ac.uk/
  4. University of Bristol, Bristol şehrindedir. https://www.bristol.ac.uk/
  5. University of Aberdeen, Aberdeen şehrindedir. https://www.abdn.ac.uk/

İngiltere’nin En İyi Fakülteleri

İngiltere’nin En İyi Fakülteleri
İngiltere’nin En İyi Fakülteleri

İngiltere’nin en iyi fakülteleri, farklı meslek dallarına yönelik eğitim süreçlerini sunan ve dünyanın en başarılı üniversitelerinin bünyelerinde yer alan fakültelerdir. Eğitim dallarına göre İngiltere’nin en iyi fakülteleri ise şu şekilde sıralanır:

İngiltere'nin En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri? | 3 Ekim 2021

  • İngiltere’nin En İyi Mühendislik Fakülteleri: Imprial College London, University of Bristol Mühendislik Fakültesi.
  • İngiltere’nin En İyi Tıp Fakülteleri: Universty of Cambrige, University of Aberdeen Tıp Fakültesi.
  • İngiltere’nin En İyi Mimarlık Fakülteleri: Sheffield Üniversitesi, University of Salford Mimarlık Fakültesi.
  • İngiltere’nin En İyi Hukuk Fakülteleri: Nottingham Üniversitesi, Dundee Üniversitesi Hukuk Fakültesi.
  • İngiltere’nin En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri: Londra Metropolitan Üniversitesi, Bournemouth Sanat Üniversitesi Fakültesi.

Dünyaca ünlü bu fakülteler hakkında geniş bilgiyi alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

İngiltere’nin En İyi Mühendislik Fakülteleri

İngiltere’nin En İyi Mühendislik Fakülteleri
İngiltere’nin En İyi Mühendislik Fakülteleri

İngiltere’nin en iyi mühendislik fakülteleri, kimya, elektrik, makine mühendisliği gibi dallarda eğitim sunana başarılı fakültelerdir. Bu fakültelerin bulunduğu İngiltere üniversiteleri ve fakülteler hakkında bilgiler şu şekildedir:

Imprial College London Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

Imprial College London Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, İngiltere’nin Londra şehrindedir. İngiltere’nin başkentinde yer alan üniversite, Dünyanın 5. Üniversite şehrinde olması açısından dikkat çeker. Bünyesinde ünlü ve başarılı akademisyenler bulundurur. İnşaat, kimya, makine, elektrik elektronik mühendisleri yetiştirir.

University of Bristol Mühendislik Fakültesi

University of Bristol Mühendislik Fakültesi, İngiltere’nin Bristol şehrindedir. Bristol Üniversitesi, 1876 senesinde kurulmuştur. Lisans ve lisansüstü programlara yer veren üniversite, 11 Nobel ödülü sahibini mezun etmiştir. Mühendislik fakültesinden teknoloji mühendisliği alanında uluslararası başarılara imza atmıştır.

İngiltere’nin En İyi Tıp Fakülteleri

İngiltere’nin En İyi Tıp Fakülteleri
İngiltere’nin En İyi Tıp Fakülteleri

İngiltere’nin en iyi tıp fakülteleri, öğrencilerinin belirli kriterlere uygun olmasını talep eden ve İngilizce dilinde hakimiyete önem veren fakültelerdir. En iyi tıp fakülteleri ve yer aldıkları üniversiteler hakkında detaylar şunlardır:

Universty of Cambrige Tıp Fakültesi

Universty of Cambrige Tıp Fakültesi, İngiltere’nin Cambrige şehrindedir. Cambridge’in tıp fakültesine giriş sağlayabilmek için UKCAT adı verilen yetenek testinden geçilmesi gerekir. Bu testte adaylar dört farklı mantıksal yargı testinden başarı elde etmelidirler. Dünya çapında başarılı akademisyen kadrosu ile eğitim sunan fakülte, multidisipliner eğitimi benimser.

University of Aberdeen Tıp Fakültesi

University of Aberdeen Tıp Fakültesi, İngiltere’nin Aberdeen şehrindedir. Aberden Tıp Fakültesi de Cambridge ile aynı kriterde, UKCAT testinde başarılı öğrencileri kabul eder. Klinik alana yönelik tıp eğitimini de sunan fakülte, dünyanın başarılı tıpçılarını yetiştirmiştir. Öğrenciler için sayısız imkan ve burs programları sağlar.

İngiltere’nin En İyi Mimarlık Fakülteleri

İngiltere’nin En İyi Mimarlık Fakülteleri
İngiltere’nin En İyi Mimarlık Fakülteleri

İngiltere’nin en iyi mimarlık fakülteleri aynı zamanda dünyanın da en iyi mimarlık fakülteleri kategorisinde yer alırlar. Aralarında Sheffield Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nin yer aldığı en iyi fakülteler ve bünyelerinde yer aldıkları üniversiteler hakkında bilgiler şu şekildedir:

Sheffield Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Sheffield Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, İngiltere’nin Sheffield şehrindedir. 1905 yılında kurulan araştırma üniversitesi Sheffield’in mimarlık fakültesi, üstün başarılı öğrenciler ile doludur. Dünyanın en iyi 100 üniversitesi içinde olan Sheffield, iş verenler ile kurduğu güçlü bağlar sayesinden öğrencilere sağlam bir hayatını da hazırlar. Genel olarak ülkede kalma amacı olan öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilir.

University of Salford Mimarlık Fakültesi

University of Salford Mimarlık Fakültesi, İngiltere’nin Salford şehrindedir. Mimarlık alanında dünyanın en iyi 200 fakültesi arasında olan Salford Mimarlık Fakültesi, öğrencilere liderlik becerisi aşılamayı amaçlar. Teknik yetenek ve yaratıcılık alanlarında uzmanlar ile çalışan fakülte, dünyaca ünlü mimarların mezun olduğu bir merkezdir.

İngiltere’nin En İyi Hukuk Fakülteleri

İngiltere’nin En İyi Hukuk Fakülteleri
İngiltere’nin En İyi Hukuk Fakülteleri

İngiltere’nin en iyi hukuk fakülteleri, öğrenci memnuniyetini önde tutan ve burs imkanlarını sunan fakültelerdir. Nottingham Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin aralarında yer aldığı en iyi İngiltere hukuk fakülteleri ve yer aldıkları üniversiteler hakkında bildiler şöyledir:

Nottingham Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Nottingham Üniversitesi Hukuk Fakültesi, İngiltere’nin Nottingham şehrindedir. Hukuk alanında eğitim ardından akademik kariyer yapmak isteyenlerin ilgisini çeken fakülte, öğrencilere burs imkanı sunar. Diğer yandan hukuk alanında üye olunabilecek bir kulübü bünyesinden barındırır.

Dundee Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Dundee Üniversitesi Hukuk Fakültesi, İngiltere’nin Dundee şehrindedir. Başarılı akademik kadrosu ve hukuk eğitimindeki ileri seviye ile dikkat çeken fakülte, ceza adaleti, insan hakları alanlarındaki programları ile adından söz ettirmiştir.

İngiltere’nin En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri

İngiltere’nin En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri
İngiltere’nin En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri

İngiltere’nin en iyi güzel sanatlar fakülteleri hakkında detaylar:

Londra Metropolitan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi

Londra Metropolitan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, İngiltere’nin Londra şehrindedir. Kensel tasarım, fotoğrafçılık, tasarım, mimari alanlarında eğitim veren fakülte, diğer sanat dallarında ise kısa programlar sunar. Eğitim sürecinde ise öğrencilerin profesyoneller ve iş birlikçileri ile görüşmelerini sağlar.

Bournemouth Sanat Üniversitesi Fakültesi

Bournemouth Sanat Üniversitesi Fakültesi, İngiltere’nin Bournemouth şehrindedir. İngiltere’nin en başarılı ve yaratıcı sanat öğrencilerine sahip olan fakülte, farklı derecelerde eğitim sunar. Profesyoneller ile öğrencilerin aynı atmosferde olmalarını sağlayan fakülte, medya, görsel sanatlar alanlarında eğitim verir.


Dünya’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri hangileri? Avustralya’da hangi meslekler ne kadar kazanıyor? İngiltere’de Maaşlar ne kadar? Avrupa’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri hangileri? Merak ediyorsanız ilgili konularımızı okuyabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.