Dolar 18,6451
Euro 19,6342
Altın 1.075,58
BİST 5.003,71
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 17°C
Hafif Yağmurlu
İstanbul
17°C
Hafif Yağmurlu
Cts 20°C
Paz 17°C
Pts 11°C
Sal 11°C

İspanya’nın En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri?

İspanya’nın En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri?

5 Eylül 2021 17:33

İspanya’nın en iyi üniversiteleri hangileri? En iyi fakülteleri: mühendislik fakülteleri, tıp, mimarlık, hukuk ve güzel sanatlar fakülteleri hangileridir.

İspanya’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri, sosyal ve beşeri bilimler alanlarında eğitim başarıları ile öne çıkarlar. Özellikle Barcelona merkezli olarak teknik eğitim veren en iyi fakülte ve üniversiteler her yıl uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettikleri eğitim kurumlarıdır. Pompeu Fabra, Barcelona Üniversitelerinin de aralarında olduğu diğer en iyi üniversiteleri alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

İspanya’nın En İyi Üniversiteleri Top 5

İspanya’nın En İyi Üniversiteleri Top 5
İspanya’nın En İyi Üniversiteleri Top 5

İspanya’nın en iyi üniversiteleri, hukuk, sosyal ve beşeri bilimler, ekonomi, alanında verdikleri başarı eğitimler öne çıkarlar. Barcelona ve Madrid’de konumlanan en iyi üniversiteler, başarılı akademisyenleri ile dikkat çekerler. Bu üniversiteler şu şekilde sıralanır:

1 – Pompeu Fabra Üniversitesi

1 - Pompeu Fabra Üniversitesi
1 – Pompeu Fabra Üniversitesi

Pompeu Fabra Üniversitesi, Barcelona şehrinde yer alır. 1990 senesinde kurulan üniversite, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Sağlık, Bilgi ve Bilişim, İletişim Teknolojisi Bilimleri alanlarında eğitim verir. İsmini Katalanca’nın bugünkü konumunu almasında önemli olan dilbilimci Pompeu Fabra’dan almıştır. Katalanca resmi eğitim dilidir.

https://www.upf.edu/

2 – Autonomous of Barcelona Üniversitesi

2 - Autonomous of Barcelona Üniversitesi
2 – Autonomous of Barcelona Üniversitesi

Autonomous of Barcelona Üniversitesi Barcelona’da yer alır. Şehir merkezine 25 dakikalık uzaklıkta olan üniversite, teknolojinin merkezi Bellaterra’dadır. 87 lisans bölümüne sahip üniversite, ekonomi, turizm, işletme ve yönetim alanlarındaki başarılı eğitimi ile öne çıkar.

https://www.uab.cat/

3 – Barcelona Üniversitesi

3 - Barcelona Üniversitesi
3 – Barcelona Üniversitesi

Barcelona Üniversitesi adını aldığı Barcelona şehrinde bulunur. İspanya’daki en büyük üniversiteler arasındadır. 73 lisans bölümüne ev sahipliği yapar. Sadece Uluslararası İşletme ve İngilizce Edebiyatı bölümlerinde İngilizce eğitim sunar.

4 – Navarra Üniversitesi

4 - Navarra Üniversitesi
4 – Navarra Üniversitesi

Navarra Üniversitesi Pamplona kentinde yer alır. Hukuk bölümünde verdiği eğitim ile dikkat çeker. 14 farklı fakültesi ile 17 enstitüsü bulunur. Teolojik persfektif dersler sunar. Uluslararası değişim programları kapsamında Washington, Hong Kong ve Edinburg Üniversiteleri ile öğrenci değişimi sağlar.

5 – Autonomous of Madrid Üniversitesi

5 - Autonomous of Madrid Üniversitesi
5 – Autonomous of Madrid Üniversitesi

Autonomous of Madrid Üniversitesi Madrid’in Cantoblanco bölgesinde yer alır. Tren istasyonlarından birini kampus içinde bulundurur ve banliyo tren ile ulaşıma açıktır. Spor komplekslerine sahiptir. 16 açık hava kafesine, kütüphanelere sahiptir. Hukuk ve ekonomi eğitimleri ile öncü üniversitelerdendir.

İspanya’nın En İyi Fakülteleri

İspanya’nın En İyi Fakülteleri
İspanya’nın En İyi Fakülteleri

İspanya’nın en iyi fakülteleri Madrid, Almeria, Barcelona kentlerinde olan başarılı üniversitelerin, tıp, mühendislik, güzel sanatlar dallarında eğitim veren fakülteleridir. Köklü geçmişleri, burs imkanları ve öğrencilere yönelik sosyal aktiviteleri ile dikkat çekerler. Bu fakültelere yönelik bilgiler şu yöndedir;

İspanya’nın En İyi Mühendislik Fakülteleri

İspanya’nın En İyi Mühendislik Fakülteleri
İspanya’nın En İyi Mühendislik Fakülteleri

İspanya’nın en iyi mühendislik fakülteleri, bilgisayar, fizik, biyokimya, biyomedikal, elektrik elektronik, inşaat mühendisliği alanlarında verdikleri eğitim ile öne çıkarlar. İspanyolca ve İngilizce dilde eğitim veren İspanya’nın en iyi fakülteleri şöyle sıralanırlar:

 • Autonoma de Madrid Üniversitesi – Madrid şehrinde
 • Carlos III de Madrid Üniversitesi – Madrid şehrinde
 • CEU san Pablo Ünivesitesi – Madrid şehrinde
 • Alicante Üniversitesi – Alicante şehrinde
 • Almeria Üniversitesi – Almeria şehrinde

İspanya’nın En İyi Tıp Fakülteleri

İspanya’nın En İyi Tıp Fakülteleri
İspanya’nın En İyi Tıp Fakülteleri

İspanya’nın en iyi tıp fakülteleri, İngilizce hazırlık programı sunan ve İngilizce, İspanyolca eğitim veren üniversitelerde yer alırlar. Sağlık ve tıp alanında uygulamalı yöntemleri öğrencilere kazandıran ve staj imkanları yanında bursta sağlayan bu fakültelerin yer aldığı üniversiteler şöyledir:

 • Pompeu Fabra Üniversitesi – Barcelona şehrinde
 • Autonomous of Barcelona Üniversitesi – Barcelona şehrinde
 • Politecnica de Catalunya Üniversitesi – Catalunya şehrinde
 • Barselona Ünivesitesi – Katalonya şehrinde
 • Autonomous of Madrid Ünivesitesi – Madrid şehrinde

İspanya’nın En İyi Mimarlık Fakülteleri

İspanya’nın En İyi Mimarlık Fakülteleri
İspanya’nın En İyi Mimarlık Fakülteleri

İspanya’nın en iyi mimarlık fakülteleri, öğrencilerine hem teorik hem de pratik alanlarda akademik hazırlığı sunmayı ve iş piyasasına başarılı erişme şansını sağlamayı hedefleyen fakültelerdir. Mimarlık eğitimi için gerekli tüm araçları öğrencilerine sağlayan ve belirli kriterlere bağlı başarı bursu da sunan fakültelerin yer aldıkları üniversiteler:

 • Catalonia Üniversitesi – Barcelona şehrinde
 • Cardenal Herrera Üniversitesi – Valencia şehrinde
 • Europea Üniversitesi – Valencia şehrinde
 • Coruna üniversitesi – Coruna şehrinde
 • Ramon Llull Üniversitesi – Barcelona şehrinde

İspanya’nın En İyi Hukuk Fakülteleri

İspanya’nın En İyi Hukuk Fakülteleri
İspanya’nın En İyi Hukuk Fakülteleri

İspanya’nın en iyi hukuk fakülteleri, hukuk uzmanlarının eğitim verdikleri, mesleki uygulamalar konusunda ders veren fakültelerdir. Eleştirel yargılama, sosyal sorumluluk, temel hukuk hakkında başarılı eğitim sunan fakültelerin bulunduğu üniversiteler şunlardır:

 • Leon Üniversitesi – Leon şehrinde
 • Coruna Üniversitesi – Coruna şehrinde
 • Raoyal Center Maria Cristina Üniversitesi – Madrid şehrinde
 • Santiago de Compostela Üniversitesi – Santiago de Compostela şehrinde
 • Marbella International Centre Üniversitesi –  Marbella şehrinde

İspanya’nın En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri

İspanya’nın En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri
İspanya’nın En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri

İspanya’nın en iyi güzel sanatlar fakülteleri, gerçek üretim alanında animasyon, tasarım, moda eğitimi veren fakültelerden oluşur. Diğer yandan müzik, sahne sanatları, stop motion animasyon dallarında da eğitim sunarlar. Bu önemli fakültelerin bulunduğu üniversiteler:

 1. Barcelona Üniversitesi – Katalonya şehrinde
 2. Universal Art of School Üniversitesi – Valencia şehrinde
 3. Barcelona of Arts &Design Üniversitesi – Barcelona şehrinde
 4. Bau Design of Barcelona Üniversitesi – Barcelona şehrinde
 5. Autonomous of Madrid Üniversitesi  – Madrid şehrinde

Dünya’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri hangileri? Avustralya’da hangi meslekler ne kadar kazanıyor? İspanya’da Maaşlar ne kadar? Avrupa’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri hangileri? Merak ediyorsanız ilgili konularımızı okuyabilirsiniz.

ETİKETLER: ,