DOLAR 13,8250
EURO 15,6207
ALTIN 790,25
BIST 1.927
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 17°C
Sağanak Yağışlı
İstanbul
17°C
Sağanak Yağışlı
Çar 13°C
Per 14°C
Cum 18°C
Cts 16°C

Kanada’nın En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri?

Kanada’nın En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri?

12.09.2021

Kanada’nın en iyi üniversiteleri hangileri? Kanada’nın en iyi, tıp, hukuk, mimarlık, mühendislik ve güzel sanatlar fakültesi hangileridir.

Kanada’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri listesinde University Of Calgary, Western University, University of Waterloo gibi seçenekler bulunur. Kanada’daki başarılı fakültelerde mimarlıktan güzel sanatlara kadar pek çok alanda eğitim almak mümkündür.

Kanada’nın En İyi Üniversiteleri – TOP 5

Kanada’nın En İyi Üniversiteleri - TOP 5
Kanada’nın En İyi Üniversiteleri – TOP 5

TOP 5 Kanada’nın en iyi üniversiteleri listesi şöyledir:

  1. University Of Calgary, Alberta şehrindedir.
  2. Western University, Vancouver şehrindedir.
  3. Cumming Üniversitesi, Alberta şehrindedir.
  4. McGill University, Montreal şehrindedir.
  5. University of Toronto, Toronto şehrindedir.

Kanada’nın En İyi Fakülteleri

Kanada’nın En İyi Fakülteleri
Kanada’nın En İyi Fakülteleri

Kanada’nın en iyi fakülteleri farklı meslek dallarına göre eğitim sunan profesyonel kadroya sahip fakültelerdir. Bu fakülteler alanlarına göre şu şekilde sıralanırlar:

  • En İyi Mühendislik Fakülteleri: University Of Calgary, Western University mühendislik fakülteleri,
  • En İyi Tıp Fakülteleri: Alberta University, Cumming Üniversitesi Tıp Fakültesi,
  • En İyi Mimarlık Fakülteleri: Acadia Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ve University of Waterloo,
  • En İyi Hukuk Fakülteleri: University of Toronto, McGill University Hukuk Fakültesi,
  • En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri: Western University, York University Güzel Sanatlar Fakültesi,

Bu önemli fakülteler hakkında detaylı bilgileri alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Kanada’nın En İyi Mühendislik Fakülteleri

Kanada’nın En İyi Mühendislik Fakülteleri
Kanada’nın En İyi Mühendislik Fakülteleri

Kanada’nın en iyi mühendislik fakülteleri, köklü tarihleri ve yeni nesil araştırma programları ile dikkat çeken üniversitelerde yer alır. Bu önemli fakülteler hakkında bilgiler ise şunlardır:

University Of Calgary Mühendislik Fakültesi

University Of Calgary Mühendislik Fakültesi, Calgary şehrindedir. Calgary’de bulunan ve 1966 senesinde kurulan mimarlık fakültesidir. İçerisinde bulunduğu coğrafyanın imkanlarından yararlanarak öğrencilerine mühendislik ve enerji ile ilgili disiplinleri en iyi uygulamalar üzerinden öğretir. Mekatronik, petrol, biyomedikal, çevre mühendisleri yetiştirir.

Kanada’nın En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri? | 12 Eylül 2021

Western University Mühendislik Fakültesi

Western University Mühendislik Fakültesi, Vancouver şehrindedir. Kanada’nın Ontario eyaletinde yer alan fakülte, 1878’de kurulmuştur. 177 farklı ülkeden öğrenci kabulü yapan fakülte, rüzgar, nörobilim, biyomalzeme, enerji ve çevre mühendislerini yetiştirir. Robarts araştırma enstitüsü gibi önemli araştırma merkezlerine de ev sahipliği yapar.

Kanada’nın En İyi Tıp Fakülteleri

Kanada’nın En İyi Tıp Fakülteleri
Kanada’nın En İyi Tıp Fakülteleri

Kanada’nın en iyi tıp fakülteleri listesinde Alberta, Cumming Tıp fakülteleri ilk sıralarda yer alırlar. Bu önemli fakültelerin özellikleri hakkında detaylar ise şu şekildedir:

Alberta Üniversitesi Tıp Fakültesi

Alberta Üniversitesi Tıp Fakültesi, Alberta şehrindedir. Lisans, yüksek lisans ve lisans üstü programlarda eğitim veren Alberta Tıp Fakültesi, bir tip kamu araştırma fakültesi olarak da bilinir. Burs olanakları bulunan fakülte, tıbbi tekniklerde mükemmellik üzerine eğitim sunmayı amaçlar. Öğrencilerine hastalar ile görüşebilecekleri uygulama eğitimi kazandırır.

Cumming Tıp Fakültesi

Cumming Tıp Fakültesi, Alberta şehrindedir. Kanada’da yer alan en iyi tıp fakültelerinden olan Cumming, daha çok kronolojik hastalıklar alanında kariyer yapmak isteyen öğrencilere hitap eder. Kardivasküler bilimine ve zihinsel sağlığa odaklanan eğitim programları sunar. MD, BHSc, Ph.D, MBT programlarını verir.

Kanada’nın En İyi Mimarlık Fakülteleri

Kanada’nın En İyi Mimarlık Fakülteleri
Kanada’nın En İyi Mimarlık Fakülteleri

Kanada’nın en iyi mimarlık fakülteleri sayısal bölümlerdeki eğitim başarısı ile öne çıkan üniversitelerin fakültelerinden oluşur. Özellikle başarısı ile dikkat çeken Acadia Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ve University of Waterloo hakkında bilgiler şöyledir:

Acadia Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Acadia Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, New Scotia şehrindedir. 1938 senesinden beri eğitim sunan fakülte, sayısal bilimlerde yetenekli öğrencilere eğitim sunar. Mimarlık alanında öncü eğitimi ile öne çıkan fakülte, Wolfville’de yer alır. 4.000 öğrencisine çaba göstererek, başarının elde edilebileceğine yönelik mantık çerçevesinden eğitim verir. Araştırma tesislerinde ise uygulamalı eğitimi sunar.

University of Waterloo Mimarlık Fakültesi

University of Waterloo Mimarlık Fakültesi, Waterloo şehrindedir. En çok tercih edilen ve her sene belirli bir kota kapsamında öğrenci kabul eden mimarlık fakültesidir. Bir devlet araştırma üniversitesi fakültesi olan Waterloo Mimarlık Fakültesi, 404 hektarlık arazi üzerinden tüm imkanları sunar. İleri düzeyde eğitim koşulları ile dikkat çekerken öğrencilerini iş ilişkileri kapsamında destekler.

Kanada’nın En İyi Hukuk Fakülteleri

Kanada’nın En İyi Hukuk Fakülteleri
Kanada’nın En İyi Hukuk Fakülteleri

Kanada’nın en iyi hukuk fakülteleri arasında yer alan University of Toronto Hukuk Fakültesi ve McGill University Hukuk Fakültesi her sene en çok tercih edilen fakülteler arasında yer alırlar. Bu fakülteler hakkında detaylar:

University of Toronto Hukuk Fakültesi

University of Toronto Hukuk Fakültesi, Toronto şehrindedir. Kanada’nın çok kültürlü başkenti Toronto’da yer alan fakülte, dünyanın en iyi hukuk fakülteleri arasında 17. Sıradadır. Kanada’da ise ilk sırada yer alır. Adalet sistemine derin bağlılık taşıyan öğrenciler yetiştirmeyi hedefleyen fakültenin odak noktası ise üst düzey eğitim vermektir.

McGill University Hukuk Fakültesi

McGill University Hukuk Fakültesi, Montreal şehrindedir. Çığır aşan hukuk eğitimini verdiği konusunda pek çok araştırmaya konu olan fakülte, Kuzey’in Harvard’ı olarak görülür. İngilizce ve Fransızca dillerde hukuk eğitimi veren McGill Hukuk Fakültesi, Çift diploma programlarını sunar.

Kanada’nın En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri

Kanada’nın En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri
Kanada’nın En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri

Kanada’nın en iyi güzel sanatlar fakülteleri listesinden ilk sıralarda yer alan Western University ve York University Güzel Sanatlar Fakültesi, öğrenciler için geniş imkanları sunan seçeneklerdir. Bu fakültelere yönelik bilgiler şunlardır:

Western University Güzel Sanatlar Fakültesi

Western University Güzel Sanatlar Fakültesi, Vancouver şehrindedir. Kanada’da yer alan fakülte, güzel sanatlar eğitimi almak isteyenler için eğitime online başlama ardından yüz yüze devam etme imkânı tanır. Kütüphane sayısı yüksek olan fakülte, öğrencilere yurt ve burs imkanları sunar.

York University Güzel Sanatlar Fakültesi

York University Güzel Sanatlar Fakültesi, Toronto şehrindedir. Güzel Sanatlar öğrencileri ilk 1senede detaylı bir hazırlık eğitimi kapsamında İngilizce diline hâkim olma konusunda tam destek sağlayan fakülte, her yıl çok tercih edilenler arasındadır. Toronto’da yer alan fakülte, ülkedeki zirvede yer alan sanatçıları yetiştirmiştir.


Dünya’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri hangileri? Avustralya’da hangi meslekler ne kadar kazanıyor? Kanada’da Maaşlar ne kadar? Avrupa’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri hangileri? Merak ediyorsanız ilgili konularımızı okuyabilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.