DOLAR 13,7253
EURO 15,5558
ALTIN 787,14
BIST 1.910
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Çok Bulutlu
İstanbul
18°C
Çok Bulutlu
Cts 15°C
Paz 14°C
Pts 16°C
Sal 16°C

Norveç’in En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri?

Norveç’in En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri?

30.09.2021

Norveç’in en iyi üniversiteleri hangileri? Norveç’in Dünyaca ünlü Top 5 en iyi tıp, mühendislik, mimarlık, hukuk ve güzel sanatlar fakülteleri hangileridir?

Norveç’in en iyi üniversiteleri ve fakülteleri arasında, Norveç Arktik, Norveç Bilim ve Teknoloji Üniversiteleri bünyesindeki fakülteler yer alır. Mühendislik, tıp, güzel sanatlar ve daha pek dalda eğitim veren fakülteler hakkında geniş bilgiyi alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Norveç’in En İyi Üniversiteleri – TOP 5

Norveç’in En İyi Üniversiteleri - TOP 5
Norveç’in En İyi Üniversiteleri – TOP 5

Norveç’in en iyi üniversiteleri için hazırladığımız TOP 5 liste şöyledir:

  1. Norveç Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Trondheim şehrindedir.
  2. Batı Norveç Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Hogskulen şehrindedir.
  3. Norveç Arktik Üniversitesi, Tromso şehrindedir.
  4. Stavanger Üniversitesi, Stavanger şehrindedir.
  5. Agder Üniversitesi, Agder şehrindedir.

Norveç’in En İyi Fakülteleri

Norveç’in En İyi Fakülteleri
Norveç’in En İyi Fakülteleri

Norveç’in en iyi fakülteleri listesinde pek çok farklı meslek dalına yönelik eğitim veren, dünya sıralamasında başarılı fakülteler yer alır. Eğitim dallarına göre sıralanan en iyi fakülteler şunlardır:

  • En İyi Mühendislik Fakülteleri: Norveç Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Norveç Arktik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi,
  • En İyi Tıp Fakülteleri: Batı Norveç Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Norveç Arktik Üniversitesi Tıp Fakültesi,
  • En İyi Mimarlık Fakülteleri: Norveç Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Norveç Arktik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi,
  • En İyi Hukuk Fakülteleri: Stavanger Üniversitesi, Agder Üniversitesi Hukuk Fakültesi,
  • En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri: Agder Üniversitesi, Norveç Yaşam Bilimleri Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi,

Bu başarılı fakülteler hakkında bilgileri alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Norveç’in En İyi Mühendislik Fakülteleri

Norveç’in En İyi Mühendislik Fakülteleri
Norveç’in En İyi Mühendislik Fakülteleri

Norveç’in en iyi mühendislik fakülteleri arasında Norveç Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Mühendislik Fakültesi yer alır. Bu fakülte ve Norveç’in diğer en iyi mühendislik fakülteleri hakkında bilgiler ise şu şekildedir:

Norveç’in En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri? | 30 Eylül 2021

Norveç Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

Norveç Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Norveç’in Trondheim şehrindedir. İngilizce dilde eğitim sunan fakülte, teknoloji, mekanik, uzay, kimya, elektrik, inşaat mühendisliği alanında eğitim sunar. Öğrencilerine geniş kütüphane alanı ve başarı Bursaları veren fakülte, Norveç’in en iyileri arasında yer alır.

Norveç Arktik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

Norveç Arktik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Norveç’in Tromso şehrindedir. Teknoloji, inşaat, mekanik ve uzay, elektrik elektronik, kimya mühendisleri yetiştiren fakülte, multidisipline eğitim anlayışını benimsemiştir. Özellikle uzay kontrol mühendisliği alanındaki eğitim ile dikkat çeker.

Norveç’in En İyi Tıp Fakülteleri

Norveç’in En İyi Tıp Fakülteleri
Norveç’in En İyi Tıp Fakülteleri

Norveç’in en iyi tıp fakülteleri arasında Batı Norveç Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Tıp Fakültesi yer alır. Öğrenciler için geniş imkân sunan Batı Norveç Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Tıp Fakültesi ve diğer en iyi tıp fakülteleri hakkında bilgiler şöyledir:

Batı Norveç Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Tıp Fakültesi

Batı Norveç Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Tıp Fakültesi, Norveç’in Hogskulen şehrindedir. Fakülte disiplinler arası benzersiz eğitimi ile öne çıkar. Pratik ödevler ve uygulamalar üzerinden Tıp bilimini öğrencilerine aktaran fakülte, Avrupa’da önemli bir yere sahiptir.

Norveç Arktik Üniversitesi Tıp Fakültesi

Norveç Arktik Üniversitesi Tıp Fakültesi, Norveç’in Tromso şehrindedir. Tıp ve Diş Hekimliği alanlarında eğitim sunan Norveç Arktik Üniversitesi, Tıp Fakültesinde başarılı akademik kadroyu barındırır. Norveç’te 4. Sırada yer alan fakülte, tıbbi biyoloji alanında da eğitim verir.

Norveç’in En İyi Mimarlık Fakülteleri

Norveç’in En İyi Mimarlık Fakülteleri
Norveç’in En İyi Mimarlık Fakülteleri

Norveç’in en iyi mimarlık fakülteleri, Norveç Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Norveç Arktik Üniversitesi Mimarlık Fakültesidir. Akademik kadroları ile öne çıkan iki fakülte hakkında detaylar ise şu şekildedir:

Norveç Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Norveç Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Norveç’in Trondheim şehrindedir. Trondheim Norveç’te yer alan Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin Mimarlık fakültesi, İngilizce dilde eğitim verir. Kabul oranı %39 olan üniversite, öğrencilere ilerleyen süreçte lisans üstü eğitim imkanı da sunar. Doğa bilimleri, ekonomi alanda da eğitim veren üniversitenin Mimarlık fakültesi Norveç’in enleri arasında yer alır.

Norveç Arktik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Norveç Arktik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Norveç’in Tromso şehrindedir. Tromso’da yer alan Arktik Üniversitesi, Mimarlık fakültesinde verdiği ileri eğitim ile dikkat çeker. Kabul oranı %18 olan üniversite, yüksek lisans programları da sunar. Mimarlık eğitimi yanında öğrencileri destekleyici ek kursları ve uygulamalı programları verir.

Norveç’in En İyi Hukuk Fakülteleri

Norveç’in En İyi Hukuk Fakülteleri
Norveç’in En İyi Hukuk Fakülteleri

Norveç’in en iyi hukuk fakülteleri, Norveç Stavanger ve Agder Üniversitesi Hukuk Fakülteleridir. Her iki fakülte hakkında ayrıntılar şöyledir:

Norveç Stavanger Hukuk Fakültesi

Norveç Stavanger Hukuk Fakültesi, Norveç’in Stavanger şehrindedir. 1859 senesinde Norveç Tarımsal Lisansüstü Eğitim Koljesi olarak kurulan ve ardından üniversite statüsüne geçen Norveç Stavanger’in Hukuk Fakültesi, uluslararası yaklaşıma uygun eğitim verir. Norveç’in en iyi 6 fakültesinden biri olarak bilinir. Akademik kadrosu ve başarılı mezun sayısı ile dikkat çeker.

Agder Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Agder Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Norveç’in Agder şehrindedir. İngilizce dilde hukuk eğitimi veren fakülte, uluslararası düzeyde başarılı bir konumda yer alır. Lisans ve yüksek lisans programlarına yer verilen Adger Üniversitesi, ek kursları ve burs imanları ile öğrencilerine geniş iman sunar.

Norveç’in En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri

Norveç’in En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri
Norveç’in En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri

Norveç’in en iyi güzel sanatlar fakülteleri, Agder ve Norveç Yaşam Bilimleri Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesidir.  Norveç’in enleri arasında yer alan fakültelerin özellikleri şu şekildedir:

Agder Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi

Agder Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Norveç’in Agder şehrindedir. Müzik, tiyatro, sanat ve beşeri bilimler alalarında eğitim veren fakülte, her sene en çok tercih edilen fakülteler arasında yer alır. Uluslararası standartlarda multidisipliner eğitim verir. Yaratıcılık ve teknik üzerine odaklanan eğitimi ile enler arasında yer alır.

Norveç Yaşam Bilimleri Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi

Norveç Yaşam Bilimleri Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Norveç’in Oslo şehrindedir. 1859’dan beri ileri düzey eğitimi ile dikkat çeken Norveç Yaşam Bilimleri Üniversitesinin Güzel Sanatlar Fakültesinde tiyatro, müzik dalların eğitim almak mümkündür. İngilizce dilde öğrenimi öne alan fakülte, başarı bursları sağlar.


Dünya’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri hangileri? Avustralya’da hangi meslekler ne kadar kazanıyor? Norveç’te Maaşlar ne kadar? Avrupa’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri hangileri? Merak ediyorsanız ilgili konularımızı okuyabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.