DOLAR 13,7245
EURO 15,5540
ALTIN 784,36
BIST 1.910
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Çok Bulutlu
İstanbul
18°C
Çok Bulutlu
Cts 15°C
Paz 14°C
Pts 16°C
Sal 16°C

Polonya’nın En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri?

Polonya’nın En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri?

27.08.2021

Polonya’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri hangileri? En iyi mühendislik fakülteleri, tıp fakülteleri, mimarlık ve güzel sanatlar fakülteleri hangileridir?

Polonya’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri sıralamasında ilk iki sırada Lodz ve Wroclaw Üniversiteleri ve fakülteleri yer alırlar. Tıp üniversitelerinin ağırlıklı olduğu Polonya’da eğitim sırasında teknolojik araçların kullanılması ve dijital kütüphanelerin öğrencilerin sağlanması son derece önemli görülür. Ek olarak eğitim süreci kapsamında her fakülte kendi ana bilim dallarına yönelik staj imkanlarını öğrencilere sağlama ve kariyer hayatını onları hazırlama çabasına sahiptir. İngilizce dilde eğitim alma imanı veren bu üniversiteleri takip eden diğer üniversiteleri alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Polonya’nın En İyi Üniversiteleri  – Top 5

Polonya'nın En İyi Üniversiteleri  - Top 5
Polonya’nın En İyi Üniversiteleri  – Top 5

Polonya’nın en iyi üniversiteleri listesinde yer alan Top 5 şöyledir:

1 – LODZ Tıp Üniversitesi

1 - LODZ Tıp Üniversitesi
LODZ Tıp Üniversitesi

LODZ Tıp Üniversitesi, Polonya’nın Lodz şehrindedir. Tıp alanında verdiği eğitim ile öne çıkar ve güçlü bir akademik kadroya sahiptir. Öğrencilerini, eğitim ardından uluslar arası düzeyde çalışmaya yönelik denklik sınavlarına ve staj kapsamında çalışma hayatına geçişe teşvik eder.

iso.uni.lodz.pl

Polonya'nın En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri? | 27 Ağustos 2021

2 – Wroclaw Üniversitesi

2 - Wroclaw Üniversitesi
Wroclaw Üniversitesi

Wroclaw Üniversitesi, Polonya’nın Wroclaw şehrindedir. İngilizce dilde verdiği başarılı eğitim ile dikkat çeker. Pek çok farklı fakülte ile faaliyet gösteren üniversite, mühendislik ve bilgisayar bilimleri dallarında dünyadaki en iyi seçenekler arasında yer alır. Başarılı öğrenciler için burs imkânı sunar.

3 – Varşova Tıp Üniversitesi

3 - Varşova Tıp Üniversitesi
Varşova Tıp Üniversitesi

Varşova Tıp Üniversitesi, Polonya’nın Varşova şehrinde bulunur. Dünyanın en iyi tıp eğitimini sunan üniversitelerinden biri olarak, öğrencilerine laboratuvar, geniş kütüphane imkanlarını sunar. Başarılı akademik kadro ile öğrencileri buluşturan üniversite öğrencilere araştırma alanında destek çıkar. İngilizce eğitim dilini benimser

4 – Adam Mickiewicz Üniversitesi

4 - Adam Mickiewicz Üniversitesi
Adam Mickiewicz Üniversitesi

Adam Mickiewicz Üniversitesi, Polonya’nın Poznan kentindedir. Dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında olan eğitim kurumu, bilgisayar mühendisliği fakültesinde verdiği eğitim ile dünyada dikkat çekmiştir. İngilizce dilde eğitimi sadece bilgisayar mühendisliği ve kültürel bölümlerde verir

5 – Jaiellonian Üniversitesi

5 - Jaiellonian Üniversitesi
Jaiellonian Üniversitesi

Jaiellonian Üniversitesi, Polonya’nın Karkow kentindedir. Polonya’nın en eski ve köklü üniversiteleri arasındadır. 1364’te kurulan üniversite, Nikolas Kopernik ve Jon Paul’un mezun oldukları eğitim kurumudur. 9 fakültesi ile dünya sıralamasında ilk 250 içinde yer alır.

Polonya’nın En İyi Fakülteleri

Polonya'nın En İyi Fakülteleri
Polonya’nın En İyi Fakülteleri

Polonya’nın en iyi fakülteleri, özellikle teknoloji bilimleri ve güzel sanatlar dallarında verdikleri eğitimle dünya çapında öne çıkarlar. Ağırlıklı olarak Varşova ve Poznan şehirlerinde konumlanan başarılı fakülteler, yetiştirdikleri teknoloji, bilgisayar mühendisleri ve intermedia mezunları ile dikkat çekerler. Bu fakülteler hakkında detaylı bilgiler şöyledir:

Polonya’nın En İyi Mühendislik Fakülteleri

Polonya'nın En İyi Mühendislik Fakülteleri
Polonya’nın En İyi Mühendislik Fakülteleri

Polonya’nın en iyi mühendislik fakülteleri, bilgisayar, inşaat, endüstri, genetik, yazılım, uçak, uzay, maden, metalürji, malzeme, tasarım, kimya, makine, elektrik ve elektronik mühendisliği dallarında verdikleri İngilizce eğitim ile öne çıkarlar. Bu fakültelerin yer aldıkları üniversiteler şunlardır:

 1. Varşova Üniversitesi – Varşova şehrinde
 2. Jagiellonnian Üniversitesi – Karkow şehrinde
 3. Varşova Teknik Üniversitesi – Varşova şehrinde
 4. Adam Mickiewicz Üniversitesi – Poznan şehrinde
 5. Lazarski Üniversitesi – Varşova şehrinde

Polonya’nın En İyi Tıp Fakülteleri

Polonya'nın En İyi Tıp Fakülteleri
Polonya’nın En İyi Tıp Fakülteleri

Polonya’nın en iyi tıp fakülteleri, uygulamalı eğitimde başarılı, öğrencilerine araştırma tesislerinde proje geliştirmeye yönelik imkan sağlayan fakültelerdir. Dünyaca ünlü bilim insanları ile öğrencileri buluşturan fakültelere sahip üniversiteler:

 1. Poznan Tıp üniversitesi – Poznan şehrinde
 2. Lodz Tıp üniversitesi – Lodz şehrinde
 3. Varşova Tıp üniversitesi – Varşova şehrinde
 4. Wroclaw Üniversitesi – Wroclaw şehrinde

Polonya’nın En İyi Mimarlık Fakülteleri

Polonya'nın En İyi Mimarlık Fakülteleri
Polonya’nın En İyi Mimarlık Fakülteleri

Polonya’nın en iyi mimarlık fakülteleri, modern mimariye ve yaratıcılık kazandırmaya yönelik teknik eğitim veren, eğitimde teknolojik araçları kullanan fakültelerdir. Mimari sanatında dinamikleri yakalayabilen öğrencileri yetiştirmeyi amaçlayan fakültelere sahip üniversiteler şu şekilde sıralanır:

 1. Varşova Teknoloji Üniversitesi – Varşova şehrinde
 2. Lodz Teknoloji Üniversitesi – Lodz şehrinde
 3. Krakow Teknoloji Üniversitesi – Karkow şehrinde
 4. Poznan Teknoloji Üniversitesi – Poznan şehrinde

Polonya’nın En İyi Hukuk Fakülteleri

Polonya'nın En İyi Hukuk Fakülteleri
Polonya’nın En İyi Hukuk Fakülteleri

Polonya’nın en iyi hukuk fakülteleri listesinden 3 farklı başarılı üniversitenin hukuk fakülteleri bulunur. İngilizce dilde eğitin sunan fakülteler, disiplinler arası hukuk çalışmaları ve ekonomik hukuk alanlarındaki başarıları ile dünyada önde yer alırlar. Bu fakültelerin bulunduğu üniversiteler:

 1. Wroclaw Üniversitesi – Wroclaw şehrinde
 2. Hamburg Instutite Law üniversitesi – Varşova şehrinde
 3. CILS üniversitesi – Varşova şehrinde

Polonya’nın En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri

Polonya En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri
Polonya’nın En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri

Polonya’nın en iyi güzel sanatlar fakülteleri, resim, tasarım, heykel, fotoğrafçılık, atölye grafik, Intermedia, sahne, ürün tasarım dallarında eğitim veren fakültelerdir. İngilizce dilde eğitim alınabilen fakültelerin bulunduğu üniversiteler şu şekildedir:

 1. Poznan Üniversitesi – Poznan şehrinde
 2. Varşova Güze Sanatlar Üniversitesi – Varşova şehrinde
 3. Polonya Güzel Sanatlar üniversitesi – Poznan şehrinde

Dünya’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri hangileri? Avustralya’da hangi meslekler ne kadar kazanıyor? Polonya’da Maaşlar ne kadar? Avrupa’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri hangileri? Merak ediyorsanız ilgili konularımızı okuyabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.