DOLAR 13,5346
EURO 15,3121
ALTIN 748,42
BIST 1.810
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 12°C
Çok Bulutlu
İstanbul
12°C
Çok Bulutlu
Per 14°C
Cum 17°C
Cts 14°C
Paz 13°C

Portekiz’in En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri?

Portekiz’in En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri?

01.10.2021

Portekiz’in en iyi üniversiteleri hangileri? Portekiz’in Dünyaca ünlü Top 5 en iyi tıp, mühendislik, mimarlık, hukuk ve güzel sanatlar fakülteleri hangileridir?

Portekiz’in en iyi üniversiteleri ve fakülteleri denildiğinde akla, Portekiz’de güçlü akademik kadroya sahip olan ve Portekizce eğitim veren fakülteler gelir. En iyi fakülteler eğitim dallarına göre değişmektedir. Mimarlıktan güzel sanatlar ve tıp eğitimine kadar her alanda en iyi eğitim sunan Portekiz üniversitelerin ve fakülteleri hakkında bilgileri yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Portekiz’in En İyi Üniversiteleri  – TOP 5

Portekiz’in En İyi Üniversiteleri  - TOP 5
Portekiz’in En İyi Üniversiteleri  – TOP 5

Potekiz’in en iyi üniversiteleri için hazırlanmış TOP 5 listesi şöyledir:

  1. ISCTE Executive Education, Lizbon şehrindedir.
  2. Instıtute Of Coimbra Üniversitesi, Coimbra şehrindedir.
  3. Instituto Universitario de Lisboa, Lizbon şehrindedir.
  4. Oporto Global Üniversitesi, Oporto şehrindedir.
  5. Porto Üniversitesi, Porto şehrindedir.

Potekiz’in En İyi Fakülteleri

Potekiz’in En İyi Fakülteleri
Potekiz’in En İyi Fakülteleri

Potekiz’in en iyi fakülteleri listesinde Oporto Global Üniversitesi, Instituto Universitario de Lisboa Üniversitelerinin bünyelerinde yer alan fakülteler bulunur. Fakültelerde multidisipliner yaklaşım ile eğitim verilir. Eğitim verdikleri mesleki dallara göre değişen başarılı fakülte isimleri şunlardır:

  • En İyi Mühendislik Fakülteleri: Oporto Global Üniversitesi, Instıtute Of Coimbra Üniversitesi Tıp Fakültesi
  • En İyi Tıp Fakülteleri: Instituto Universitario de Lisboa, ISCTE Executive Education Tıp Fakültesi
  • En İyi Mimarlık Fakülteleri: Porto Üniversitesi Mimarlık Fakültesi
  • En İyi Hukuk Fakülteleri: Oporto Global Universitesi, University of Coimbra Hukuk Fakültesi
  • En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri: Lizbon Teknoloji ve Güzel Sanatlar Fakültesi

Bu başarılı fakülteler hakkında detayları alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Potekiz’in En İyi Mühendislik Fakülteleri

Potekiz’in En İyi Mühendislik Fakülteleri
Potekiz’in En İyi Mühendislik Fakülteleri

Potekiz’in en iyi mühendislik fakülteleri, Oporto Global Universitesi ve Polytechnıc Instıtute Of Coımbra Üniversitesi bünyesinde yer alır. Her iki üniversite ve mühendislik fakülteleri hakkında detaylar şunlardır:

Oporto Global Universitesi Mühendislik Fakültesi

Oporto Global Universitesi Mühendislik Fakültesi, Potekiz’in Porto şehrindedir. Fakülte, enformatik, yazılım mühendisliği alanında eğitim sunar. Eğitim dili İngilizcedir. Çok uluslu yapıya sahip olan fakültede, birçok etkinlik altında öğrencilerin yeni ürünler geliştirebilmeleri sağlanır. Pratik ve teknik eğitimde başarı yakalamış bir fakültedir.

Portekiz’in En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri? | 1 Ekim 2021

Instıtute Of Coimbra Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

Instıtute Of Coimbra Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Potekiz’in Coimbra şehrindedir. Coimbra şehrinde yer alan fakülte, İnşaat mühendisliği, elektrik elektronik, bilgisayar, makine, enformatik mühendisliği alanlarında eğitim sunar. Eğitim dili İngilizcedir. Lisans bölümleri 3 yıldır.

Potekiz’in En İyi Tıp Fakülteleri

Potekiz’in En İyi Tıp Fakülteleri
Potekiz’in En İyi Tıp Fakülteleri

Potekiz’in en iyi tıp fakülteleri arasında Instituto Universitario de Lisboa Tıp Fakültesi ve İSVTE Executive Education Tıp Fakültesi yer alır. Her iki fakülte ve bulundukları üniversiteler hakkında bilgiler şöyledir:

Instituto Universitario de Lisboa Tıp Fakültesi

Instituto Universitario de Lisboa Tıp Fakültesi, Potekiz’in Lizbon şehrindedir. Portekizce eğitim veren fakülte, giderek rekabetçi hale gelen sağlık sektöründe yeniliklere imza atabilecek bilim insanlarını yetiştirmeyi amaçlar. Teknik eğitimdeki başarısı ile ön plandadır.

ISCTE Executive Education Tıp Fakültesi

ISCTE Executive Education Tıp Fakültesi, Potekiz’in Lizbon şehrindedir. Lizbon’da yer alan fakülte, Sağlık Yönetimi ve tıp alanında eğitim sunar. İngilizce ve Portekizce dilde eğitim veren fakülte yüksek lisans’a geçiş konusunda öğrencilerini teşvik eder.

Potekiz’in En İyi Mimarlık Fakülteleri

Potekiz’in En İyi Mimarlık Fakülteleri
Potekiz’in En İyi Mimarlık Fakülteleri

Potekiz’in en iyi mimarlık fakülteleri ele alındığında tek bir seçenek açığa çıkmaktadır. Porto Üniversitesi Mimarlık Fakültesi en iyi fakülte olarak bilinir. Binası ünlü mimar Alvaro Siza tarafından tasarlanan Porto Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, teknik çözümleri öğrencilerine aktaran eğitim kurumudur. İngilizce ve Portekizce dilde eğitim sunar. 500 öğrenci için eşsiz bir eğitim alanı sunan fakülte, profesyoneller ile öğrencileri bir araya getirir.

Potekiz’in En İyi Hukuk Fakülteleri

Potekiz’in En İyi Hukuk Fakülteleri
Potekiz’in En İyi Hukuk Fakülteleri

Potekiz’in en iyi hukuk fakülteleri arasında Oporto Global Üniversitesi Hukuk Fakültesi yer alır. Oporto ve diğer başarılı hukuk fakültelerine sahip üniversiteler hakkında detaylar şu şekildedir:

Oporto Global Universitesi Hukuk Fakültesi

Oporto Global Universitesi Hukuk Fakültesi, Potekiz’in Oporto şehrindedir. Fakülte, küresel hukuk, siyaset hukuku, Avrupa hukuku alanındaki eğitimleri ile öne çıkar. Öğrencilerinin pratik yapabileceği ortamları onlar için yaratır. Farklı uluslardan öğrencileri ağırlayan fakülte, teorik eğitimde takdir almıştır. Eğitim dili İngilizcedir.

University of Coimbra Hukuk Fakültesi

University of Coimbra Hukuk Fakültesi, Potekiz’in Coimbra şehrindedir. 700 yılı aşkın süredir eğitim veren Coimbra Üniversitesinde yer alan hukuk fakültesi uzman akademisyen kadroya sahiptir. Portekizce ve İngilizce eğitim sunar. Öğrencilerini burslar, hukuk kulüpleri ve spor aktiviteleri ile buluşturur. Farklı araştırma birimlerinde hukuk alanında ileri öğretim programlarına yer verir.

Potekiz’in En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri

Potekiz’in En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri
Potekiz’in En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri

Potekiz’in en iyi güzel sanatlar fakülteleri denildiğinde akla gelen Lizbon Teknoloji ve Güzel Sanatlar Fakültesidir. 1990 senesinde kurulan fakülte haricinde, Portekiz’de güzel sanatlar alanında kapsamlı eğitim veren fakülte sayısı oldukça azdır. Başarılı öğrencilerine ve yetenek mülakatlarını geçenlere belirli burs imkanları veren fakülte, Portekizce dilde eğitim sunar. İletişim, tasarım, kurgu, sahne sanatları dalların eğitim veren fakülte, profesyonel akademik kadrosu ile dikkat çeker.


Dünya’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri hangileri? Avustralya’da hangi meslekler ne kadar kazanıyor? Portekiz’de Maaşlar ne kadar? Avrupa’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri hangileri? Merak ediyorsanız ilgili konularımızı okuyabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.