Dolar 32,5840
Euro 34,7984
Altın 2.410,31
BİST 9.645,02
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 24°C
Az Bulutlu
İstanbul
24°C
Az Bulutlu
Çar 22°C
Per 20°C
Cum 20°C
Cts 19°C

Yurtdışında Dil Kursu İmkanları

Yurtdışında Dil Kursu İmkanları
3 Temmuz 2021 16:06

Yurtdışında dil kursu imkanları. Yurtdışında üniversite fiyatları ne kadar? Liseyi yurtdışında okumak mümkün mü? Yurtdışında dil okuluna nasıl gidilir? Dil okuluna gitmek için yaş sınırı var mı? Ücreti ödenen her yurtdışı dil okuluna gidilebilir mi?

Yurtdışında dil kursu imkanları Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’dan Çin’e kadar pek çok ülkede sunulur. Yurtdışı dil kursu imkanları ile akılda yer alan dili ana dil olarak kullanıldığı ülkede öğrenmek ve en iyi düzeyde konuşmayı sağlayacak bir eğitimi alabilmek mümkün hale gelir. Dil kursu veren yurtdışı dil okullarına nasıl gidileceğini ve okullar listesine dair bilgileri ise alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Yurtdışında Dil Okuluna Nasıl Gidilir?

Yurtdışında Dil Okuluna Nasıl Gidilir?
Yurtdışında Dil Okuluna Nasıl Gidilir?

Yurtdışında dil okuluna gitmek için yurtdışı dil okullarına toplu şekilde öğrenci yollayan acentelere başvurmak veya bireysel olarak yurtdışı dil okullarına kayıt yaptırmak gerekir. Acentelere başvurulması halinde daha uygun bir ödeme ile yurtdışı dil okuluna girmek mümkünüdür. Çünkü acenteler çok sayıda öğrenciyi bir öğrenim yarıyılı içinde gönderdiklerinden belirli indirimlerden yararlanırlar.

Kişi kendisi yurtdışı dil kursu için başvuru yapacaksa öncelikle vize almalı ardından seçtiği okul ile görüşerek davetini almalıdır. Daveti aldıktan sonra ise kayıt için gerekli evrakları okula teslim ederek, dil eğitim ücretini ödemlidir. Bu süreçte uçak bileti ve konaklamada kişinin kendisi tarafından ayarlanır. Eğer dil okulu acenteleri ile anlaşılırsa vizeden konaklamaya kadar tüm aşamalarda destek alınır ve süreç daha seri işler. 

Dil Okuluna Gitmek İçin Yaş Sınırı Var mı?

Dil Okuluna Gitmek İçin Yaş Sınırı Var mı?
Dil Okuluna Gitmek İçin Yaş Sınırı Var mı?

Dil okuluna gitmek için yaş limiti bulunmaz. Üniversite öğrencileri, üniversite mezunları, yüksek lisans öğrencileri veya lise öğrencileri yurtdışı dil okullarına gitme şansına sahiplerdir. Her hangi bir yaş sınırlaması yapmayan yurtdışı dil okulları, ileri düzeyde İngilizce bilme şartı da aramazlar. Eğitimin temel düzeyden itibaren alınması mümkündür.

Yurt Dışı Dil Okulları Listesinde Hangi Okullar Var?

Yurt Dışı Dil Okulları Listesinde Hangi Okullar Var?
Yurt Dışı Dil Okulları Listesinde Hangi Okullar Var?

Yurtdışı dil okulları listesindeki okullar:

  • Londra Dil Okulları: EC English London, LSI London Hampsted, Kings Education London, British Study Centres London Central,
  • Amerika Dil Okulları: EC English Los Angeles, University of California LA Los Angeles, TALK English School SanFrancisco, EC English San Farncisco, Mentor Language Institute Hollwood ve Miami, Dallas, Melbourne, Atlantic City, New Jersey dil okulları,
  • Rusya Dil Okulları: St Petersburg, Moskova ve Irkutsk Dil Okulları,
  • Almanya Dil Okulları: DID Berlin, DLS German Language School Berlin, Goethe Institut Berlin, DID Franfurt ve Münih, Köln, Dresden, Hamburg, Bremen, Bonn dil okulları,

Bunlarında haricinde Kanada, İspanya, Çin, Japonaya, Kore, Dubai dil okulları da gidilebilecek ideal seçenekler arasında yer alırlar.

Ücreti Ödenen Her Yurtdışı Dil Okuluna Gidilebilir mi?

Ücreti Ödenen Her Yurtdışı Dil Okuluna Gidilebilir mi?
Ücreti Ödenen Her Yurtdışı Dil Okuluna Gidilebilir mi?

Ücreti ödenen her yurtdışı dil okuluna gidebilmek mümkün değildir. Yurtdışı dil okullarına gitmek için vizeye başvuru yapıldığında konsolosluklar pek çok farklı kriteri ele alırlar. Başvuru yapan kişinin eğitimi, yaşı, sponsor olarak gösterilen aile bireyinin veya kişinin maddi durumu gibi pek çok faktöre bakarak eğim için vize verirler.

Bu yüzen dil okulu tercihinin vize alma şansının yüksek olduğu ülkeden yapılması şansı yükseltir. Özellikle yurtdışı dil kursu ve okullarına öğrenci gönderen ve destek alınabilecek acenteler kişileri inceler ve onları vize alma şansları en yüksek olan yurtdışı ülkelerindeki dil okullarına yönlendirirler.

Yurtdışında Üniversite Fiyatları Ne Kadar?

Yurtdışında Üniversite Fiyatları Ne Kadar?
Yurtdışında Üniversite Fiyatları Ne Kadar?

Yurtdışında üniversite fiyatları, üniversiteye ve okunan bölüme gör değişirken senelik 20 bin TL ile 160.000 TL arasındadır. Kişi tercih etmesi halinde yıllık 30 bin TL bir tutar ile okul ücreti ve konaklamayı aynı anda karşılayabilir. Ancak A+ olarak adlandırılan yüksek kalibre yurtdışı üniversitelerinde ve ülkelerinde tercihe bağılı olarak senelik 70 bin TL ile 160 bin TL’ye varan ücretler üzerinden üniversite eğitimi alınır. Lisans eğitim süreleri ise ortalama 4 ile 4,5 yıl arasındadır.

Liseyi Yurtdışında Okumak Mümkün mü?

Liseyi Yurtdışında Okumak Mümkün mü?
Liseyi Yurtdışında Okumak Mümkün mü?

Liseyi yurtdışında okumak, yurtdışı lise değişim programına katılım ile mümkündür. Lisede okuyan öğrenciler Milli Eğitim Bankanlığı MEB tarafından da desteklenen lise değişim programına katılmak istediklerini kendi okullarına bildirme imkanına sahiplerdi. Bu gibi bir talepte, programa kabul için lise öğrencileri İngilizce sınava ve mülakata girerler. Sınav ardından uygun görülenler ve diğer not kriterlerini sağlayan öğrencilerin evrakları ise değişim programına dahil olan yurtdışı okullara gönderilir. Öğrenci için uygun bir okula yerleştirme yapılır ve onun için yanlarında konaklayabileceği gönüllü aileler program kapsamında bulunur.

Program sayesinde öğrenci 2 yıl Türkiye’de, 2 yıl ise tercih ettiği ve programda yer alan yurtdışı ülkesinde okur. Okul desteği ile yerleştirme ve konaklama şartları sağlanan başarılı öğrenciler için gittikleri ülkede ise bir lokal cordinatör atanır. Bu cordinatörler öğrenciye vize alma, uçak bileti edinme, okula kayıt ve konaklama alana alışma konusunda gerekli danışmanlığı sağlarlar. Vize alımı ve ulaşım ardından gelen ilk yarıyılda eğitime başlanır.


Türkiyenin En İyi üniversiteleri hangileridir? Türkiye’nin en iyi fakülteleri hangileridir? Cevabı için ilgili konularımızı okuyabilirsiniz.