Dolar 33,0154
Euro 35,9981
Altın 2.568,32
BİST 11.064,85
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 33°C
Az Bulutlu
İstanbul
33°C
Az Bulutlu
Sal 34°C
Çar 34°C
Per 32°C
Cum 33°C

Quick Finans Danışmanlar Kurulu Çalışmalarına Başladı

Quick Finans Danışmanlar Kurulu Çalışmalarına Başladı
7 Haziran 2023 16:52

2022 yılında Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu’ndan aldığı izin ile Sektöre çok hızlı bir giriş yapan Quick Finans, finans ve teknoloji dünyasının önemli ve deneyimli isimlerinden oluşan Danışmanlar Kurulu oluşturdu.

Finans Sektörü’nde Dünya’da ve Türkiye’deki makro ekonomik, finansal ve sektörel alandaki  gelişmeler ile teknoloji ve dijitalleşmedeki ilerlemeleri yakından takip ederek, geliştirilecek projelere esas olacak, vizyon, fikir ve düşüncelerin Quick Finans bünyesinde hayata geçirmek amacıyla oluşturulan Quick Finans Danışmanlar Kurulu’nda;  İMKB (BİST) eski Başkan Yardımcısı Abdullah Akyüz, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası eski Başkan Yardımcısı Erkan Kilimci ve Provus A.Ş. eski Genel Müdürü ve Yönetici Ortağı Tunç Daşar bulunuyor.

Quick Finans Genel Müdürü Nihat Karadağ
Quick Finans Genel Müdürü Nihat Karadağ

Konu hakkında bilgi veren Quick Finans Genel Müdürü Nihat Karadağ; “Henüz faaliyetlerine yeni başlayan bir finansman şirketi olmamıza karşın, sektörün ilk kuruluş ve gelişiminde önemli görevler ifa eden lider kadrosu ve deneyimli ekip arkadaşlarımızla bir araya gelerek, yepyeni, fark ve değişim yaratacak iddialarla yola çıktık. Sektöre sunmuş olduğumuz yeni vizyon, yaratıcı ve yenilikçi ürünlerimiz ve ses getiren işbirliklerimiz, istikrarlı, güven veren finansman politikalarımız sonucu kısa bir süre içerisinde sektörde önemli bir ilgi odağı haline geldik.  Bir sigorta grubu tarafından kurulmuş ilk finansman şirketi olmamız nedeniyle “Yeni Nesil Finansman Şirketi” vizyonunda konumlanarak, finansman şirketlerince Ülkemize getirilen, yaygın satış noktalarında kredilendirme teknolojisi ve dijital işlem süreçlerindeki öncü vizyonunu bir adım daha ileri taşıdık.  Bu konumlanma ve vizyonumuz, sektöre yepyeni bir iddia ile girmemizin ufuklarını açarak, “finansal bir risk alanı olan kredi ürünleri ile risklerden korunma ve risk yönetiminde kullanılan bir finansal araç olan sigorta ürünlerinin bir arada, bütünleşik ve birbirini tamamlayan yenilikçi çözümler” sunmayı hedefledik. Tüm bu iddialarımızın ilk örneği olarak da, Ülkemizde finans sektörüne ilk defa sunulan “Poliçe Prim Kredisi” ürününü geliştirerek, Ülkemiz finans piyasalarında hedeflenen finansal çeşitliliğin artırılması ve bankacılık sistemine erişimde zorluk çeken geniş kesimler için kapsayıcı finansmanın sağlanmasında önemli katkıları olacak bir adım attık. Belirtilen adımlarımızı, tüketicilerin ve ticaretin finansmanında geniş bir alanda tüm sektörlere hitap edecek şekilde yenilikçi kredi ürünleri ve finansal çözümlerle sürdüreceğiz.  Bu kapsamda, ortaya koymuş olduğumuz hedeflerimizin tüm boyutlarında bizlere ışık tutacak vizyonları ve finans, bankacılık, teknoloji, dijitalleşme ve eğitim alanındaki deneyimleri ile hedeflerimize daha kolay ulaşmamız sağlayacak bir “Danışmanlar Kurulu” oluşturduk. Quick Finans Danışmanlar Kurulu ayrıca,  finans dünyası gündeminin öne çıkardığı başlıklar konusunda etkinlik ve panellerle sektörümüze dair güncel ve önemli konularda bilgilendirme ve sohbet toplantıları düzenleyerek sektörümüze,  çalışanlarımıza ve iş ortaklarımıza katkılar sağlayacağız. Önümüzdeki günlerde Danışma Kurulumuza sektörün tecrübeli ve yetkin isimlerinden yenilerini ekleyerek çalışmalarımızı genişletmeyi planlıyoruz.” diye ekledi.

Quick Finans Danışmanlar Kurulu

Quick Finans Danışmanlar Kurulu: Abdullah Akyüz, Erkan Kilimci, Tunç Daşar

Abdullah Akyüz Kimdir?

Abdullah Akyüz Kimdir?

Abdullah Akyüz, 2012 yılı başından beri Momentum Danışmanlık şirketinin yönetici ortağı olarak ve Washington DC merkezli Transnational Strategy Group’da Türkiye, Orta-Asya ve Kafkaslar’dan sorumlu Kıdemli Danışman olarak çalışmaktadır. Bunlara ilaveten, 2011’den beri ABD’de George Washington Üniversitesi School of Business MBA programında yarı-zamanlı ders vermektedir. 1983-90 yıllarında Sermaye Piyasası Kurulu’nda Araştırmacı, 1990-98 arasında İMKB (BİST)’de Müdür ve Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 1999-2011 yılları arasında TÜSİAD’ın kurucu ve ilk ABD Temsilcisi olarak Washington, DC’de çalışmış, ayrıca 1995-2019 yılları arasında birçok finansal şirkette yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Yeni Binyıl Gazetesi’nde köşe yazarlığı yanı sıra birçok önemli gazete ve dergide ekonomi, finansal piyasalar, sermaye piyasaları, dış politika, Türk-Amerikan ilişkileri, Amerikan ekonomisi ve küresel konularda yazıları yayımlanmış, bu konularda birçok toplantı, eğitim programı ve TV programlarına katılmıştır. Yayımlanmış üç kitap ile raporu ve birçok makalesi bulunmaktadır. Galatasaray Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni takiben University of California’dan Ekonomi dalında Yüksek Lisans derecesi almış ve Wharton School’da yöneticilik eğitimine katılmıştır.

Erkan Kilimci Kimdir?

Erkan Kilimci Kimdir?

Erkan Kilimci finans sektöründe 20 yılın üzerinde çalışma tecrübesine sahiptir. Bankacılık sektöründe başladığı iş hayatına, ağırlıklı olarak uluslararası sermaye piyasası şirketlerinde üst düzey yöneticilik seviyesinde devam etmiştir. 2013-2018 yılları arasında çalıştığı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nda son olarak Başkan Yardımcısı ve Para Politikası Kurulu Üyesi olarak görev aldı. 1976 doğumlu olan Erkan Kilimci, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden lisans, Marmara Üniversitesi’nden Finans ve Muhasebe alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Basılı makalelerinin yanı sıra türev ürünler hakkında bir kitabın yazarlarından biridir. Halen Özyeğin Üniversitesi Finans Mühendisliği Merkezi ve Boğaziçi Üniversitesi Uygulamalı Finans Merkezi bünyesinde portföy yönetimi ve yeni nesil finansal teknolojiler üzerine çalışmalarına devam etmektedir.

Tunç Daşar Kimdir?

Tunç Daşar Kimdir?

Bankacılık dünyasına, 1996 yılında katılan Tunç Daşar, Citibank Türkiye Bireysel Bankacılık Bölümü’nde Krediler, Finansal Kontrol, Hazine Risk Yönetimi alanlarında, çeşitli görevler alarak, 2002 yılına kadar bankadaki görevini sürdürdü. 2002 yılından itibaren, Garanti Bankası Ödeme Sistemleri’nde (GÖSAŞ); Mali İşler, Yönetim Bilgi Sistemleri ve Risk Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. 2010 yılına kadar sürdürdüğü bu görevde, aynı dönemde 2006-2010 yılları arasında, Garanti Bankası’nı temsilen Bankalararası Kart Merkezi’nde (BKM) Yönetim Kurulu Üyesi ve bir dönem de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi. Bu dönemin ardından, Provus A.Ş.’ye Genel Müdür ve Yönetici Ortak olarak geçiş yapan Daşar, bu görevini 2015 yılı sonuna kadar sürdürdü. 2014 yılı başında, şirketin kendi alanında bir dünya devi olan Mastercard’a satışını gerçekleştiren Tunç Daşar, Hacettepe Üniversitesi, İİBF, 1992 yılı mezunudur. Evli ve 1 erkek çocuk babası olan Daşar, halihazırda çeşitli alanlarda girişimcilik- danışmanlık vb. alanlarda sektöre olan katkısını sürdürmektedir.