Dolar 31,2239
Euro 33,9304
Altın 2.044,38
BİST 9.062,36
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 14°C
Az Bulutlu
İstanbul
14°C
Az Bulutlu
Cum 12°C
Cts 13°C
Paz 15°C
Pts 13°C

Almanya’nın En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri?

Almanya’nın En İyi Üniversiteleri ve Fakülteleri Hangileri?
9 Eylül 2021 21:44

Almanya’nın en iyi üniversiteleri hangileri? Almanya’nın en iyi mühendislik, tıp, hukuk, mimarlık ve güzel sanatlar fakülteleri hangileridir?

Almanya’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri listesinde Münster Üniversitesi, Ruhr University of Bochum ve diğer başarılı üniversitelere ilişkin fakülteler yer alır. Başarılı fakülteler mimarlık, tıp, mühendislik, sanat, teknoloji, beşerî bilimler gibi alanlarda uluslararası kriterlere uygun eğitim sunalar.

Almanya’nın En İyi Üniversiteleri – TOP 5

Almanya’nın En İyi Üniversiteleri - TOP 5
Almanya’nın En İyi Üniversiteleri – TOP 5

Almanya’nın en iyi üniversiteleri listesi şöyledir:

  1. Berlin Teknik Üniversitesi, Berlin şehrinde. https://www.tu.berlin/
  2. Münster Üniversitesi, Münster şehrinde. https://www.uni-muenster.de/de/
  3. University of Freiburg, Freiburg şehrinde. https://uni-freiburg.de/
  4. Rwth Aachen Üniversitesi, Aachen şehrinde. https://www.rwth-aachen.de/
  5. Goethe University, Frankfurt şehrinde. https://www.uni-frankfurt.de/
[forminator_form id=”55408″]

Almanya’nın En İyi Fakülteleri

Almanya’nın En İyi Fakülteleri
Almanya’nın En İyi Fakülteleri

Almanya’nın en iyi fakülteleri tıptan, güzel sanatlara kadar pek çok dalda eğitim sunan farklı fakültelerden oluşur. Bu fakülteler ve başarılı oldukları eğitim dalları ise şunlardır:

  • En İyi Mühendislik Fakülteleri: Berlin Teknik Üniversitesi, Heidelberg Üniversitesi Mühendislik Fakültesi,
  • En İyi Tıp Fakülteleri: Münster Üniversitesi, Rwth Aachen Üniversitesi Tıp Fakültesi,
  • En İyi Mimarlık Fakülteleri: Ruhr University of Bochum, Tecnisce Universitat Darmstadth Mimarlık Fakültesi,
  • En İyi Hukuk Fakülteleri: University of Gottingen, Ruhr University of Bochum Hukuk Fakültesi,
  • En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri: University of Freiburg, Goethe University Frankfurk Güzel Sanatlar Fakültesi,

Bu başarılı fakülteler hakkında bilgileri alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Almanya’nın En İyi Mühendislik Fakülteleri

Almanya’nın En İyi Mühendislik Fakülteleri
Almanya’nın En İyi Mühendislik Fakülteleri

Almanya’nın en iyi mühendislik fakülteleri, Berlin Teknik Üniversitesi ve Heidelberg Üniversitesi Mühendislik Fakülteleridir. Başarılı mühendislik fakülteleri ve yer aldıkları üniversiteler hakkında ayrıntılar şunlardır:

Berlin Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

Berlin Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Berlin şehrindedir. 1879’dan buyana eğitim veren ve Berlin’de yer alan fakülte, teknolojik mühendislik eğitimi denildiğinde akla gelen ilk seçenektir. Araştırma faaliyetleri ile dünyada tanınan fakülte, TU9 üyesidir. Girişimci Üniversite unvanı alan Berlin Teknik, Carl Bosh’un mezun olduğu okul olarak tanınır.

Heidelberg Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

Heidelberg Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Heidelberg şehrindedir. Almanya ve Avrupa’nın en prestijli mühendislik fakülteleri arasındadır. Özellikle bilgisayar mühendisliği eğitimindeki başarısı ile öne çıkar. Almanca ve İngilizce eğitim verir.

Almanya’nın En İyi Tıp Fakülteleri

Almanya’nın En İyi Tıp Fakülteleri
Almanya’nın En İyi Tıp Fakülteleri

Almanya’nın en iyi tıp fakülteleri, Münster Üniversitesi ve Rwth Aachen Üniversitesi Tıp fakülteleri pşarak bilinirler. Her iki fakülte be mensup oldukları üniversiteler hakkında detaylar şu yöndedir;

Münster Üniversitesi Tıp Fakültesi

Münster Üniversitesi Tıp Fakültesi, Münster şehrindedir. Tıp alanındaki keşifleri ile dikkat çeken fakülte, öğrencilerine uygulamalı eğitim sunmada başarılıdır. Almanca ve İngilizce diline hakim öğrencileri kabul eder. 40 bin öğrenciye, multidisipline eğitim sunar.

Rwth Aachen Üniversitesi Tıp Fakültesi

Rwth Aachen Üniversitesi Tıp Fakültesi, Aachen şehrindedir. Almanya’nın en büyük teknik fakültesi olarak bilinen Rwth Aachen Tıp Fakültesi, öğrencileri doğrudan bilgiye ulaştıran bir sistemi benimser. Araştırma birimleri ile öğrencilerin yanında olan fakülte, iş yaşantısına yönelik bilgiler aktarmaktan geri kalamaz. İngilizce ve Almanca dillerinde eğitimi esas alır.

Almanya En İyi Mimarlık Fakülteleri

Almanya En İyi Mimarlık Fakülteleri
Almanya En İyi Mimarlık Fakülteleri

Almanya’nın en iyi mimarlık fakülteleri, Ruhr University of Bochum ve Tecnisce Universitat Darmstadth’ta yer alan mimarlık fakülteleridir. Bu fakültelerin özellikleri ise şu şekilde sıralanır:

Ruhr University of Bochum Mimarlık Fakültesi

Ruhr University of Bochum Mimarlık Fakültesi, Bochum şehrindedir. Ruhr Üniversitesi sosyal bilimler, spor bilimleri ve mimarlık dalında verdiği başarılı eğitim ile ön plandadır. İngilizce ve Almanca dilde eğitim sunan mimarlık fakültesinde, başarılı öğrenciler için burs imkânı tanınır. 45’i aşkın üniversite ile ortaklık içindedir ve öğrenci değişimi yapar.

Tecnisce Universitat Darmstadth Mimarlık Fakültesi

Tecnisce Universitat Darmstadth Mimarlık Fakültesi, Darmstadth şehrindedir. 22.500 uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan Tecnisce Universitat, Almanca dilde eğitim verir. 13 ana bilim dalında verdiği ileri eğitim ve akademisyen kadrosu ile dikkat çeker. Mimarlık fakültesinde uygulamalı eğitimi öne alan ve araştırmacı öğrencileri yetiştirmeyi amaçlayan fakülte, akademik kariyere teşvik eder.

Almanya’nın En İyi Hukuk Fakülteleri

Almanya’nın En İyi Hukuk Fakülteleri
Almanya’nın En İyi Hukuk Fakülteleri

Almanya’nın en iyi hukuk fakülteleri, University of Gottingen ve Ruhr University of Bochum’da bulunan hukuk fakülteleridir. Almanya’da değerli olan bu fakülteler ve bağlı oldukları üniversiteler hakkında bilgiler şöyledir:

University of Gottingen Hukuk Fakültesi

University of Gottingen Hukuk Fakültesi, Gottingen şehrindedir. İngilizce eğitim veren fakülte, dünya genelindeki 90 ayrı hukuk fakültesi ile bağlantılı programlara sahiptir. Öğrenciler geçiş hakları ve burs sunar. Lisans ardından yüksek lisans’a geçiş amaçlı kapsamlı bir eğitim verir.

Ruhr University of Bochum Hukuk Fakültesi

Ruhr University of Bochum Hukuk Fakültesi, Bochum şehrindedir. Sosyal Bilimler, Doğu Asya Çalışmaları, Kimya, Biyokimya ve Hukuk alanındaki eğitim başarısı ile dünya standartlarına uyan Ruhr, 45’i aşkın üniversite ile program bazında çalışır. Öğrencilere geniş sosyal tesisler ve aktiviteler sunar.

Almanya’nın En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri

Almanya’nın En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri
Almanya’nın En İyi Güzel Sanatlar Fakülteleri

Almanya’nın en iyi güzel sanatlar fakülteleri, University of Freiburg ve Goethe University Frankfurk’ta eğitim veren güzel sanatlar fakülteleridir. Bu başarılı fakültelere ilişkin bilgiler:

University of Freiburg Güzel Sanatlar Fakültesi

University of Freiburg Güzel Sanatlar Fakültesi, Freiburg şehrindedir. 1457 yılında kurulan Freiburg Üniversitesi, Doğa ve Çevre Bilimi yanında sanat dalındaki eğitimi ile dikkat çeker. 24.000 üzeri uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan üniversite, tiyatro, müzik ve medya alanında eğitim sunar.

Goethe University Frankfurk Güzel Sanatlar Fakültesi

Goethe University Frankfurk Güzel Sanatlar Fakültesi, Frankfurt şehrindedir. 1914 yılında kurulan Goethe Üniversitesi, çeşitli araştırma enstitülerini bünyesinde barındırır. Multidisipline ve çözü odaklı eğitimi ile dikkat çeker. Güzel sanatlar fakültesinde, modern sanatlara yönelik eğitim sunar. Tasarım, yaratıcı sanatlar, sahne sanatları alanında eğitim verir.


Dünya’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri hangileri? Avustralya’da hangi meslekler ne kadar kazanıyor? Almanya’nın Maaşlar ne kadar? Avrupa’nın en iyi üniversiteleri ve fakülteleri hangileri? Merak ediyorsanız ilgili konularımızı okuyabilirsiniz.