Dolar 33,0879
Euro 36,0929
Altın 2.592,60
BİST 11.170,80
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 34°C
Açık
İstanbul
34°C
Açık
Çar 34°C
Per 33°C
Cum 33°C
Cts 31°C

Türk Reasürans Ve Yıldız Teknik Üniversitesi Protokol İmzaladı

Türk Reasürans Ve Yıldız Teknik Üniversitesi Protokol İmzaladı
7 Haziran 2022 22:16

Türk Reasürans ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nin iş birliğinde oluşturulan ve sigorta sektöründe yönetici adaylarının ve bilimsel çalışmaların gelişimini hedefleyen Yüksek Lisans (Tezsiz) Programına ilişkin protokolün imza töreni, 7 Haziran’da YTÜ Davutpaşa Kampüsü’ndeki tarihi Otağ-ı Hümayun binasında gerçekleştirildi. Tam Burslu olarak 30 öğrencinin ücretsiz eğitim almasını sağlayacak program 2022-2023 Güz Döneminde başlayacak.

Türk Reasürans A.Ş. ile Yıldız Teknik Üniversitesi arasında imzalanan iş birliği protokolü ile, İşletme Yönetimi İkinci Öğretim (Tezsiz) Yüksek Lisans programında tam burslu olarak 30 öğrenciye ücretsiz eğitim sağlayacak. Tam burslu programın amacı, sigortacılık sektörüne evrensel değerleri benimsemiş, yönetişime önem veren yönetici ve girişimciler yetiştirmek ve sektörde, başta reasürans olmak üzere pazarlama, satış, üretim, finans-muhasebe, yönetim organizasyon gibi alanlarda iş ve kariyer olanağı sağlamak.

İşletme Yönetimi master programı altında açılacak olan Reasürans alt programı çerçevesinde Türk Reasürans ana faaliyet konusu olan “reasürans” alanında bilgi ve deneyimleri eğitime katılacak öğrencilere aktaracak.

Öğrenciler, iki dönem boyunca toplam 10 ders, artı bir dönem projesi şeklindeki programda hafta içi her gün yüz yüze olarak 19:00-21:50 saatleri arasında eğitim görecekler. Program 2022 -2023 Güz döneminde öğrenci almaya başlayacak. 

Tam burslu olmak için başvuruda bulunacak adaylar Yıldız Teknik Üniversitesi online altyapısı olan lisansustu.yildiz.edu.tr sistemini kullanarak başvurularını gerçekleştirebilecekler. Başvuruların değerlendirilmesi ve yazılı, sözlü sınavların Eylül 2022 başında yapılması planlanmaktadır.

Türk Reasürans Genel Müdürü Selva Eren, sigorta sektörüne yönelik olarak açılan bu programın, Türk Reasürans’ın kuruluş amaçları arasında yer alan “sektörün olgunluğuna katkı sağlayacak projeler geliştirme” misyonunun adımlarından biri olduğunu söyledi. Eren konuşmasında; Türk Reasürans’ın desteği ile bu Yüksek Lisans Programını tamamlayacak adayların sigortacılık ve Türk Reasürans’ın mesleki ve teknik eğitim desteği ile de reasürans alanlarında donanım sahibi olacağını ve burada öğrendiklerini sektörün faydasına sunacaklarını anlattı. 

Selva Eren “Yıldız Teknik Üniversitesinin değerli Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz’a, akademisyenlere ve çalışanlara destekleri için teşekkür ediyorum. Bu sayede Türk Reasürans, Türk Sigorta Sektörünün gelişimine katkı sağlama vizyonunu gerçekleştirme yolunda önemli bir adım daha atmış oluyor. Türk Reasürans olarak ana faaliyet konumuz “reasürans” alanında bilgi ve deneyimlerimizi eğitime katılacak öğrencilere aktaracağız. Reasürans ile ilgili derslere Türk Reasürans’ın tecrübeli yöneticileri ve sektör profesyonelleri destek verecek. Bu programı tamamlayacak öğrencilerin sektörümüze yönetici ve/veya yönetici adayları olarak önemli katkıları olacağına inanıyorum” dedi. 

Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz ise ‘Üniversitelerin temel görevlerinden biri sosyal sorumluluk projeleri geliştirmek, toplumla bütünleşmek ve topluma hizmet etmektedir.   Yıldız Teknik Üniversitesi eğitimde, AR-GE’de ve sektör ilişkilerinde lider olmayı hedefleyen bir üniversitedir. Bugün bu tarihi mekânda, muhteşem bir iş birliğini daha hayata geçiriyoruz. Bu proje ile Türk Reasürans tarafından 30 yüksek lisans öğrencimize tam burs verilecektir ve bu da Yıldız Teknik Üniversitesi tarihinde bir ilk olacaktır. Bunu başaran Türk Reasürans Genel Müdürü Selva Eren’e ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Murat Donduran Hocama teşekkür ediyorum. 

Bizim bir mottomuz var; “Sadece derse girerek üniversite okunmaz”. Yıldız Teknik Üniversitesi’ni diğer üniversitelerden ayıran şey işte bu ders dışı etkinliklere ve sektörle yapılan iş birliklerine verdiğimiz önemdir. Bu proje ile Türk Reasürans ile çok ciddi bir kazanım elde edeceğiz. O nedenle bir kez daha bu projenin çok önemli bir dalgayı başlattığı, bu dalganın da halka halka büyüyerek yayılacağını sizlerle paylaşmak istiyorum ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.’ sözleri ile konuşmasını tamamladı.